Hovart (plemeno psů): popis plemene, rozdíly

Hovart - plemeno psů, chrání německé odrůdy. Hovawart psi mají nejen ochranné instinkty a používají se k ochraně hospodářských zvířat a domácího majetku, ale jsou také vynikajícími společníky s dobrou dispozicí, neomezená oddanost rodině. Psi plemene hovard jsou úspěšně vyškoleni, mohou pracovat jako spacer psi, stráže, odolávají stresujícím situacím.

Historie původu druhu

Předpokládá se, že hrdina příběhu obléhání hradu Ordesriterburg, ke kterému došlo v roce 1210, je to hovarta, která se objevila v roce 1210. Pes nesl malé dítě z obléhané pevnosti - syna místního pána. Jmenoval se Ayke von Repkov. Chlapec vyrostl, stal se legendární postavou. V roce 1274. Publikoval soubor zákonů, který zmiňuje trest za škodu psům plemene Hovawart.

Historie původu druhu

Hovawart psové psi

Poznámka! Ve středověkých německých dokumentech 15 in. Psí psi Hovart jsou jmenováni mezi 5 ušlechtilými horninami schopnými pronásledovat lupiče a útočníky. Tito psi byli oceněni stejným způsobem jako lovecké psi.

Starověký pes Hovarta žil na nádvoří rolníků, pomohl pastýřům. Aristokracie byla použita k lovu velké bestie, doprovázela kampaně. Poté, co byli chudí lidé zakázáni zadržet velké psy, se Hovarda stala vzácnými zvířaty. Jejich majitelé by mohli být pouze zástupci bohatých tříd. Do konce 17 v. O psech Howardu, jak se také nazývá plemeno, začali zapomenout, že v té době byla nahrazena jinými plemeny módní.

Do 20. století. Hovawart psi žili na farmách a farmách pouze 2 regiony Německa. Byli tam nalezeni vášnivým fanouškem plemene. Kužel. Obnovení plemene začalo těmito zvířaty. Po dobu 20 let bylo odvozeno kmenové jádro. V roce 1937. Plemeno bylo oficiálně uznáno, první standard byl zaregistrován.

Poznámka! Hovawart psi jsou schopni činit nezávislá rozhodnutí a jednat pouze ve prospěch majitelů.

Oficiální standard a popis plemene Khovarta

HOVAWART FCIS Plemeno Standard No. 190 Publikováno v Anglii 21/25/1998., Ve Francii 4/6/1998., V Německu 1/12/1998., V Itálii 12/4/1998.. V dokumentech Mezinárodní kinologické federace (FCI) je Hovarta přiřazena 2. skupině, 2. sekce, Molossa Group-Medium-velikosti pracovního psa.

Oficiální standard a popis plemene Khovarta

Black Dogs Khovarta

Hovart a Golden Retrívr: rozdíly

Předci Golden Retryver jsou považováni za Newfoundlands, Setterers a Twid-Futniels. Zlaté retrívry jsou připisovány 8. skupině FCI - loveckému psa.

Ačkoli Hovarta a Golden-Retrievers mají určitou vnější podobnost, liší se velikostí a účelem. První z nich má tři schválené barvy vlny (černá, černá a steying), druhá jsou různé odstíny od zlaté po smetanu. Zlatý retrívr v Withers nemůže být vyšší než 51 cm, výška hovawartu je 70 cm, ačkoli standardní maximální hmotnost psů obou plemen je téměř stejná - 40 kg.

Poznámka! Standardy plemene nesplňují zbabělý, flegmatický a agresivní psy.

Charakteristiky a rysy chování hovawartu

Zlatý retrívr

Charakteristiky a rysy chování hovawartu

Pracovní podstata plemene nutí velmi roztomilé a přátelské psy, aby neustále hledali okupaci, aby byli vždy na stráži. Aniž by prokázali nepřátelství, jsou tito psi schopni zablokovat cizince, který se dostal do bytu, než dorazili hostitelé. Psi jsou veselí, mobilní, rádi hrají s dětmi, velmi špatně tolerují oddělení od všech členů rodiny.

Mají sklon vůdcovství, ale s časnou socializací nebudou nepřátelství s jinými domácími mazlíčky. Vyškolení psi se vyrovnávají s oficiálními povinnostmi během policejních hlídek, účastní se operací, aby zachránili lidi na tvrdých -na -na ubytování s obtížnými klimatickými podmínkami, které pomáhají lidem zdravotně postiženými.

Hovawartova zvířata mají dlouhé pěstování. Až do 2 let žije zločinný teenager ve velkém těle. Proto by socializace, trénink a sledování psů měly pokračovat do tohoto věku.

Důležité! Kontrola komunikace psů s malými dětmi by měla být konstantní. Oblíbené společné hry mohou mít za následek neúspěšný skok a zranění dítěte.

Zdraví a péče

Na místě tréninku

Zdraví a péče

Hovawart psi jsou velmi aktivní. Pokud majitelé obsahují psa v bytě, pak musí chodit s domácím mazlíčkem alespoň 1,5-2 hodiny. denně. Nejlepší verzí obsahu je území přiděleného psa na osobním pozemku s vlastním domem. To podporuje zdraví a zvyšuje délku života zvířete.

Poznámka! Hovawart psi žijí až 14 let. Prakticky onemocní. Chovatelé si stanovili svůj cíl přivést psy, kteří netrpí genetickými neřesti. Nejběžnější onemocnění psů - dysplazie kloubů - se vyskytuje ne více než 5 % zástupců plemene.

Dlouhé vlasy psů vyžadují čas od majitelů pouze během období roztavení, kdy jsou denně vyřazeny. Zbytek času je vybírán dvakrát každých 7-10 dní.

Psi mají silné zuby, ale přesto, jednou nebo dvakrát týdně, musí být vyčištěni. Uši jsou zkoumány jednou za 10-15 dní, očištěny prachem a nečistotami. Akumulovaný hlen v rozích očí by měl být důvodem pro návštěvu veterináře. Jednou za 2 měsíce zkontrolujte stav drápů a polštářků tlapky, pokud je to nutné, drápy jsou zkráceny.

Očkování začnou dělat v štěňátku v školce, pak podle harmonogramu souhlasil s veterináři.

U plnokrevných psů je Hovawart s výhodou přirozeným krmením, pouze nesnášenlivost na syrové maso by mělo způsobit přenos zvířete na průmyslové krmivo.

Důležité! Psi v zimě na procházku po sněhu musí nakrájet vlnu na tlapách mezi prsty.

Pletení, těhotenství

Hovarta Puppy One Touspings

Pletení, těhotenství

Feny jsou připraveny k pletení po skončení třetího estrusu. Trvání těhotenství je určeno počtem ovoce a může trvat od 56 do 72 dnů. Pro mladé ženy je lepší porodit pod dohledem veterináře. Ve vrhu může být až 14 štěňat.

Výběr štěně

Chcete-li koupit malého Howardova malého psa, protože plemeno se někdy nazývá nesprávně, i když je to nekritické, můžete v Moskvě v Hovawart Zobels Hof Nursery, ve Voronezh- „Z pěti jezer“, v Jekaterinburg-Vom Klinov Hof (FCI (FCI (FCI -Rkf), St. Petersburg-St. Petersburg- Fortwell, Omsk- Vom Les Hof. Štěně může stát až 1000 $.*

Poznámka! Hovawartové děti se nazývají Veg, Dalila, Zena, Liana, Nymph, Athena, Polly, Juno, Eureka, Helga. Bucephals, Walter, David, Hermes, Zeus, Klaus, Luxor, Maximus, Nicholas, Orpheus, Ralph, Philip, Caesar, Jupiter jsou vhodné pro chlapce.

Nákup zdravého štěně Hovawart je snadné. Je důležité pochopit, že se rodina neobjeví u dekorativního zvířete, ale zvíře s přirozenými instinkty, nezávislé myšlení, sklony vedení. Pouze člověk s pevnou postavou a laskavou duší ho může od něj vzdělávat jako milující, flexibilní a přátelské domácí mazlíčky (vlastnosti stanovené u psů při chovu plemene).

*Ceny jsou uvedeny na prosinec 2019.

Články na téma
LiveInternet