Kapky z klíšťat koček: tablety, nástroj

Každý ví, jak nebezpečná jsou pro lidi nemoci, která nesou klíšťata. Někteří si však jsou jisti, že u zvířat, včetně pro kočky, nepředstavují zvláštní hrozbu. Ve skutečnosti jsou zvířata také citlivá na onemocnění vápna, pyroplazmóza, tayleriózu. Klíšťata mohou také nést vejce. Navíc diagnostika nemoci bude obtížnější než u člověka.

Proto je velmi důležité vybrat správné kapky od koček pro kočky, aby poskytovaly oblíbené spolehlivé ochrany před nebezpečnými chorobami. Chcete -li se rozhodnout, nebude zbytečné zjistit princip provozu léku.

Účinné látky

Všechny kočky musí být zpracovány z blech

Účinné látky

Nyní existuje mnoho různých nástrojů proti parazitům a jejich složení se také liší. Některé komponenty však mohou být opakovány.

 • Fieprin. Tato látka zabíjí přístřešky, blechy, ixodické klíšťata.
 • Židovský. Zabíjí larvy hmyzu, aby se zabránilo vzhledu parazitů.
 • Dietilttoulamid. Skutečná bouřka komárů.
 • Basilbenzoát. Jeho akce je zaměřena na klíšťata.

Je důležité zvolit formu léčiva.

Důležité! Před zpracováním z blech a klíšťat kotě, krmení nebo zotavení po nemoci kočky, chronicky nemocné kočky, je nutná konzultace s veterinářem.

Kapky

Na to, kde zvíře ho nemůže snadno olíznout - na Withers se vztahuje lék na kočky pro kočky. Někdy také zpracovávají hlavu hlavy, ale tam může kočka při praní dosáhnout tlapky. Je to také účinně proti ušnímu klíště, ale nemusíte kapat do samotného ucha.

Kapky

By mělo být pečlivě rozprostřeno vlnu a kape na kůži, aby se lék absorboval

Důležité! Předtím byste si měli pečlivě přečíst pokyny pro kapky, než s nimi zacházíte s domácím mazlíčkem. Možná na nich bude napsáno, že je už nějakou dobu lepší to nemyt nebo se ho dotknout rukama. Je také nutné vypočítat dávku medicíny v souladu s hmotností kočky.

Z kůže padají do mazových žláz, odkud jsou rovnoměrně distribuovány po celém těle, účinné látky. Akce trvá od jednoho do tří měsíců

Tablety

Aktivní látka z tablet vstupuje do krevního řečiště a chrání zvíře jak před kousnutím, tak před pomocí nemocí s jejich pomocí. Jejich akce trvá až 12 týdnů. Hlavní mínus je, že tablet je pro takové léky relativně novou formou a jejich účinek na tělo dosud nebyl zcela studován.

Jejich příjem nelze kombinovat s jinými drogami, ale nehrozí nebezpečí pro lidi, kteří chtějí pohladit zpracovanou zvíře. Uložte a ovlivňují tablety po dlouhou dobu.

Poznámka! Přesnost dávky je zde obzvláště důležitá. Kromě toho v žádném případě nemůžete dát kočičí pilulky. Organismus kočiček má své vlastní vlastnosti a dokonce i se správným množstvím dávkování je možné negativní důsledky.

Injekce

Velmi účinný způsob. Jeho výhodou je, že vám umožňuje zabíjet nejen pokožku, ale také vnitřní parazity, například kulaté helminty. Pokud je však děsivé píchnutí zvířete na vlastní pěst (je důležité znát správnou techniku ​​a mít pevnou ruku), budete ho muset přenést na veterináře.

Další mínus injekce je toxicita. Malé, oslabené, ošetřovatelské kočky nelze provést takovými injekcemi.

Tablety

Injekce se obvykle provádí ve stehně nebo pod lopatkou

Je nutné držet domácího mazlíčka pevně, pokud se rozhodne bodnout se, jinak to bude pro něj bolestivější a ruce mohou trpět drápy a zuby.

Aerosoly a spreje

Kočky tohoto druhu nejsou vhodné. Spreje nelze použít zamířené a zvíře je jednoduše olízne, a to může být docela nebezpečné. Je lepší je stříkat na psy a spíše jako nástroj na jednom čase, například pro třídění do přírody.

Důležité! Ne kombinujte prostředky mezi sebou, aby neexistovala příliš velká dávka toxických látek, která by mohla poškodit nejen hmyz, ale také se zvířetem.

Límec

Ačkoli tato metoda není nejúčinnější, působí méně na zdraví samotné kočky. Před nasazením příslušenství na kočku je musíte dát na své místo na spaní, abyste zkontrolovali, zda se objeví příznaky alergií. Poprvé, když je límec na svém oblíbeném, musíte ji sledovat dobře. Pokud se objeví známky letargie nebo jiných zvláštností, je nejlepší odstranit límec z klíšťat z krku kočky.

Injekce

Zvláštní pozornost by měla být věnována bezsrstým kočkám, protože límec může na krku nastrouhat kůži

Chcete -li začít jednat, někdy to odchází od dvou do čtyř dnů. Takové nuance je třeba vzít v úvahu, pokud majitel vezme kočku, například do chaty.

Populární prostředky

Se všemi rozmanitostmi drog může být obtížné zvolit prostředek správné kvality. Je lepší vzít populární osvědčené značky, aby neznámý výrobce nemusel důvěřovat.

 • Leopard. Jejich kapky z blech a klíšťat pro kočky budou určitě spolehlivé a efektivní ochrana pro nadýchaného přítele.
 • Inspektor. To jsou také kapky. Jejich linie je velmi rozmanitá, existují možnosti pro zvířata jakéhokoli druhu a váhy.
 • Přední linie. A tato populární značka produkuje kapky i pro fretky.
 • Pohodlí. Lék ve formě tablet, vhodný pro psy i kočky.
 • Pevnost. Také kapky, které se osvědčily.

Důležité! Pokud volba padla na kapky a v domě, kromě kočky, existuje další domácí mazlíček nebo malé dítě, musíte se ujistit, že se nedotýká zpracovaných kolísání a ještě více ho olízne ruce. Pokud chemikálie vstoupí do oka, je nutné je důkladně opláchnout vodou a v případě vážného podráždění se poraďte s lékařem.

Lidové prostředky

Olej, alkohol a petrolej - tři velryby léčby klíšťaty lidovými metodami, mnozí věří, ale to tak není tak. Nejenže to způsobuje velký stres u kočky, ale akce produktu je velmi pochybná. I když parazity mohou dočasně leptat, stěží se nevrátí. Přísně se nedoporučuje používat tento druh metody, pokud je zdraví domácího mazlíčka drahé.

Opatření preventivní

Při zpracování klíšťat byste si měli pamatovat:

 • Nedoporučuje se koupit levné produkty. Případy úmrtí zvířat po jejich použití byly zaznamenány;
 • Nepřekračujte dávkování, je to nebezpečné a naprosto zbytečné, protože akce se nezintenzivní a nebude trvat;
 • Postříkání sprejem by mělo být prováděno přísně na ulici a tak, aby vítr foukal proti;
 • Je nutné pravidelně kontrolovat domácího mazlíčka na přítomnost klíšťat, i když bylo provedeno zpracování. To lze provést při hlazení a poškrábání vlny: Po ruce narazí podivné boule připomínající bradavice.

Aerosoly a spreje

Takto to vypadá, pokud tlačíte vlnu

Pokud je detekován klíště, ale poblíž není žádná klinika, můžete ji vytáhnout sami. Namažte místo kousnutí a jatečně upraveného těla krému hmyzu tak, aby čelist parazita byla beztěklná. Pak to otočte hlavou ve směru hodinových ručiček. Můžete si vzít pinzety. Hmyz musí být spálen, aby se nebál, aby klíště přežilo. Drcení je to velmi obtížné.

Obecně jsou moderní drogy docela spolehlivé a existuje jen malá šance na kousnutí, pokud byla léčba provedena správně. Kombinuje jak profylaxe, tak pro léčbu blech, vzlyků, klíšťat a mnoha dalších parazitů.

Články na téma
LiveInternet