Goby grey cat: stanoviště a popis

Místo výskytu

Existují některé typy koček, o kterých jednotky slyšely.

Dokonce i vědci o některých z nich vědí jen málo.

Čínská divoká kočka k nim patří.

Kdo je čínská horská kočka, ať už ji lze udržet doma a zda stojí za to založit divokou kočku - o tom si promluvíme v článku.

Místo výskytu

Toto zvíře žije v stepi a horách na severozápadě Číny (v provinciích Gansa a Sichuan, v Qinghai, Ninsus, Xinjiang a Inner Mongolsko) a na jihu Mongolska) a na jihu Mongolska. Místo výskytu

Věděl jsi?Na světě existuje více než 30 druhů divokých koček. Největší z nich je Dálný východ (jeho váha 350 kg) a nejmenší je „rezavá“ kočka (váží pouze 1,5 kg).

Místo výskytu

Občas se nachází v lesích a stepních oblastech, na úrovni až 3000 m nad hladinou moře.

zjistit,

Dříve se setkala hlavně v oblasti pouště Gobi, která se odrážela ve druhém jménu - „Desert“ nebo „Gobi Grey Cat“. Později se začal setkat častěji v horách.

Morfologie

Hlava je velká a široká, více než jiné malé kočky. Uši jsou velké, končí malými kartáči. Stejně jako pouštní protějšky, má vlnu na polštářích tlapky, i když nežije v samotné poušti. Ocas je silný, silný, kulatý, s několika příčnými prsteny na konci. MorfologieVlna Dlouhý, hustý, se stejnou hustou podsavou. V létě se vlna získá šedo-žlutý odstín, po roztavení na zimu se zvětšuje a mění barvu na šedé hnědé.

Vlna je pokryta pruhy a skvrnami různých velikostí, nejsou zvlášť rozlišeny, pouze po stranách se stávají výraznějšími. Na žaludku je barva vlny lehčí než na zádech a na bocích. Špička ocasu je černá.

Mohou dosáhnout jednoho a půl metru na délku, střední zvíře dosahuje asi metru, třetina této délky je ocas. Zvíře je nízké - Na Withers dosáhne 35 cm.

Průměrný muž váží 7-9 kg, ženy jsou méně od 4 až 7 kg.

Ekonomický význam a role v ekosystému

Čínská divoká kočka má pro člověka určitou pozitivní hodnotu - pomáhá ovládat populace malých hlodavců (jídlo, povodí). Tito hlodavci jsou základem výživy koček. Ekonomický význam a role v ekosystémuPřímé lidské činnosti nejsou nebezpečné.

Lov na ně není prováděn a dokonce zakázán.

Ale z jejich kůže, tradiční čínské klobouky dělají, takže jejich srst se nachází na trzích.

Populace divokých koček postupně klesá.

Takové divoké kočky jako domácí mazlíčky jsou vybrány jako domácí mazlíček

Jsou zahrnuty do seznamů ohrožených druhů. Podle přibližných odhadů není v Číně více než 10 tisíc dospělých těchto kočičích.

Aktivita člověka je ovlivněna snížením obyvatelstva - mnoho zvířat umírá na otravu zemědělskými jedy používanými k ničení hlodavců a také snížením počtu hlavní kořisti - malých hlodavců. Rysy obsahu divokých koček doma

Rysy obsahu divokých koček doma

Navzdory své malé velikosti je to stále divoké zvíře. A pokud se rozhodnete zahájit takové domácí mazlíčky, měli byste vědět, jaké potíže se můžete setkat při vedení divokých koček.

Mezi divoká zvířata, která jsou obsažena v domech

Životní styl a chování

Kvůli nízkému průzkumu o čínských kočkách je známo jen málo.

Vedou noční životní styl, aktivní v soumraku a před úsvitem. Loners žijí samostatně a během manželského období vytvářejí páry.

Nory v zemi, ve které tráví denní hodiny. Samice staví více chráněné a hluboké díry než muži.

Proto bude obtížné to udržet v bytě - zvíře bude hledat místo, kde se schovávat, kde si udělat díru pro sebe. V důsledku toho může trpět nábytek, věci. Je také nepravděpodobné, že se vám bude líbit jeho noční činnost. Funkce obsahu

Jídlo

Hlavní kořistí jsou malí hlodavci (moly, povodí) a ptáci.

K detekci oběti používají kočky své ostré sluch. Mohou detekovat hlodavce, kteří se pohybují v jejich tunelech v hloubce 3-5 cm. Sledují další oběti, strašně sledují a zabíjejí, vrčí a kousají do krku.

Zvíře Doma to bude nutné Zajistěte, aby se krmení 100 % shodovalo s jeho přirozenou stravou. Jinak bude narušena rovnováha látek v těle kočky, začnou problémy s muskuloskeletálním systémem.

Reprodukce

Období manželství Trvá to od ledna do března, během tohoto období se vytvářejí dočasné páry. V květnu se narodí nová generace - od 2 do 4 koťat. Žijí se svou matkou v díře a ve věku 7-8 měsíců začínají nezávislý život. Goby grey cat: stanoviště a popis

Věděl jsi?Všechny divoké kočky jsou osamělé kromě lviv. Lvi jsou jediní, kdo vytvářejí klany, jsou hrdostí.

Při údržbě domu najdete pár pro svého mazlíčka ve svém prostředí. Proto byste se měli připravit na možné problémy v období manželství - zvýšenou agresi a označení území.

Nebude to fungovat na kastrování nebo sterilizaci zvířete - stejně jako mnoho divokých koček, čínská kočka netoleruje anestézii a zemře na operačním stole.

Podívejte se na SI

Nepřátelé

Kočka Gobi má přirozené nepřátele a další predátoři je nehledávají. Vlci a medvědi mohou zabíjet mláďata vlevo bez ochrany.

Hlavní hrozbou pro tento druh je pouze osoba a zničení hlodavců - hlavní extrakce divokých koček. Goby grey cat: stanoviště a popisPrůmyslový lov pro kočky se neprovádí, ale pytláci mohou lovit, získat kůži.

Délka života

Průměrnost života v přírodních podmínkách není známa. 10-12 let žije v zajetí.

Funkce obsahu

Obsah takové kočky doma je velmi obtížný. Navzdory tomu, že není příliš velká velikost, může taková kočka způsobit mnoho problémů.

Důležité!Je třeba si uvědomit, že čínská horská kočka je divoké zvíře, které není určeno k údržbě doma.

Toto zvíře vede jediný životní styl, potřebuje poměrně rozsáhlé území, které kočka bude považovat za jeho. Taková kočka na něj nepoznává majitele a nebude poslouchat.

Kočka je zvyklá na označení svého území a zvyknutí na podnos bude téměř nemožné. Zvíře neodmítá vybraný odloučený úhel. Goby grey cat: stanoviště a popisDalším problémem vyplývajícím z těchto mazlíčků je ostření drápů. Kočka je určitě zaostří. A pokud obyčejná domácí kočka může způsobit potíže s nábytkem, může divoká kočka úplně zničit vaše sedadla.

Konflikty s jinými domácími mazlíčky nelze zabránit. Divoká kočka se neshoduje s koexistencí s jinou kočkou, psem nebo s někým jiným.

Důležité!Některé kočky lze vnímat jako konkurent i jako člověk.

Kočka potřebuje stravu, zcela totožnou se svou přirozenou. Jinak bude jeho metabolismus porušen. Čínská horská kočka je velmi málo studována.

Veterináři nemají prakticky žádné informace, než onemocní a jak s nimi zacházet. Kromě toho může obyčejný lékař odmítnout léčit divoké zvíře. Goby grey cat: stanoviště a popisTakže jsme popsali toto vzácné a malé zvíře. Jak vidíte, je téměř úplně přizpůsobeno životu v zajetí.

Proto velmi pečlivě přemýšlejte, zda stojí za to založit kočku čínského plemene doma.

Články na téma
LiveInternet