Třída pat u psa: co je to, to znamená svatební

Chovatel nováčků se vždy diví, jak jsou domácí mazlíčci rozděleni do tříd? Někteří psi se účastní výstav, chodí na chov, zatímco jiní jednoduše dávají radost svému pánovi jako domácího mazlíčka. Jakékoli plemeno patří do jakékoli třídy a není tak obtížné jej určit, stačí studovat každou skupinu podrobně podrobně.

Co jsou psi psů a štěňat

Každý pes má svůj vlastní účel, takže jsou rozděleni do tří tříd: Show, Brid a Pat. Stanovení vyhlídek zvířete závisí na jeho vzhledu, pohybech, chování a čím starší se zvíře stane, tím lepší je viditelný. Zkušený chovatel 2 měsíce po narození štěně jej může připsat konkrétní třídě.

Co jsou psi psů a štěňat

Psí show

Zjistilo se však také, že ve vrhu nemůže žádné štěně vzít nejvyšší kategorii, takže kupující musí být opatrný.

Důležité! Pouze osvědčený chovatel by měl být zakoupen s dobrou pověstí, protože jsou chvíle, kdy nezkušená osoba prodává psa vůbec nesprávnou třídu. A cena jen závisí na kvalitě domácího mazlíčka. Před nákupem proto musíte pečlivě prostudovat všechny nuance, abyste si vybrali správné štěně.

Jaké třídy existují: funkce

Je obvyklé klasifikovat psy pro tři skupiny pro psy (Specialisté v chovu psů): Show, Brid, Pet. V oficiálních dokumentech nejsou tyto poznámky učiněny, výjimkou je terminologie „Triber“.

Ukázat

Show (přeloženo z angličtiny - „show“) - nejlepší psi ve vrhu. Jedná se o výstavní zvířata, nejčastěji se získávají pro chov stejných potomků. Po dosažení určitého věku můžete určitě identifikovat třídu psa - od 6 měsíců do roku. Jedná se o zvířata s vysokým pohonem, která splňují určitý standard (barva, temperament, psychika, struktura těla, barva očí, zuby atd.).

Pokud existují nedostatky a každý pes to má, pak jsou velmi nevýznamné, ale existuje mnohem více výhod. Taková zvířata mají vynikající genealogii, jsou chovány v nejlepších školkách. Cena takového štěně je velmi vysoká, ale je odůvodněna skutečností, že ukazuje, že psychici často zabírají ceny na velkých výstavách. Podlaha psa neovlivňuje cenu.

Každý zodpovědný chovatel se vážně blíží ke svým mazlíčkům. Buď si nechává štěně vysoké třídy pro další chov, nebo jej prodá osobě, která se plánuje vážně zapojit do budoucnosti psa, přimět ho na výstavy, péče. D.

Jaké třídy existují: funkce

Pes třídy show

Poznámka! Kupující musí pochopit, že jeden vzhled zvířete nestačí, aby se stal šampionem na výstavách. Pes musí být vzděláván, vyškolen, hodně k tomu, aby se s ním vypořádal, navštívit veterináře. Chcete -li to provést, musíte kontaktovat trenéry, ošetřovače (psí kadeřník) a obsluhy (osoba doprovázející psa na výstavách).

MID

Brid přeloženo z angličtiny - „Breed“. Takoví psi mají o něco více nedostatků v anatomii, na rozdíl od show a jsou určeny hlavně pro chov. Vezměte například francouzského buldoka, může být dokonale vyškolený, mentálně a fyzicky zdravý, s dobrým rodokmenem, ale barva nebude dodržovat standard. V tomto případě již nelze pes vyhodnotit jako show.

Na výstavách se mohou také zúčastnit stránky. Cena takových štěňat je nižší než pro show. Pokud porovnáte náklady na muže a feny třídy svažnice, můžete vidět, že muž je levnější. Důvodem je skutečnost, že je méně pravděpodobné, že budou používány pro chov než ženy.

Důležité! Pokud překročíte fenu s samcem vysoké třídy, mohou se štěňata narodit vynikající s vynikající ústavou (postavou), silnou vitalitou a psychikou. Často se stává, že se ženské berepy narodí štěňátka show, pokud si vybere správného partnera.

Třída psí mazlíčka-co je to

Pet (přeloženo z angličtiny - „Home Pet“) - Jsou to další psi, kteří nejsou součástí show nebo Brid.

Třída psů je pes:

  • obyčejný domácí pes bez genealogie;
  • Neplánovaná štěňata pletení, pokud není možné zkontrolovat nebo potvrdit jejich původ, a tím přijímat dokumenty a účast na výstavách jsou nepřijatelné;
  • Štěňata nižší než jejich stejné busty v jakýchkoli vlastnostech: temperament, barva, anatomie;
  • Psi s vadami, nemocemi a nevýhodou ve vývoji (Triber). Taková nekonzistentnost standardu zahrnuje síň ocasu, kryptorchidismus (nevhodnost varlata v šourku), barva očí, vlna, drápy, nesprávné kousnutí, špatný stav zubů, nadváha, nevhodný růst, nesprávnou polohu uší uší , délka tlamy, hluchoty atd. D.

Poznámka! Nestabilní duševní stav psa také ovlivňuje jeho třídu. Pes ve vzhledu může plně vyhovět standardu show nebo svatojálů, ale jeho agresivní chování, neposlušnost nebo naopak zbabělost jej může snížit do spodního stádia.

Štěně třídy pro domácí mazlíčky-co to znamená? Stává se to, že ve vrhu, dokonce i u psů s dobrou genealogií, se může narodit dítě, které nesplňuje standardy show nebo smotivou.

Třídy v souladu se systémem WCF, CACIB, CAS

Pes pro domácí mazlíčky

Po zakoupení PET by měli být okamžitě sterilizováni nebo kastrováni, pokud majitel neplánuje dále pletení, jak je to:

  • bude chránit majitele před ženským neplánovaným těhotenstvím;
  • sníží riziko různých nemocí zvířete;
  • upravit chování domácího mazlíčka;
  • Zachraňte stabilní emoční stav psa.

Cena domácích mazlíčků není příliš vysoká. Nejčastěji se získávají pro chov a účast v soutěžích, ale pro duši jako domácího mazlíčka. Proto je to nejběžnější typ psa ve společnosti.

Třídy v souladu se systémem WCF, CACIB, CAS

Na světě existují kluby a organizace, které na výstavách hodnotí intelektuální a fyzické údaje o zvířatech. Domácí zvířata jsou udělena řadám a tituly v závislosti na mnoha faktorech.

Třída pat u psa: co je to, to znamená svatební

RFC

Například WCF (Světová federace koček) uspořádá výstavy a show koček, které by měly být vhodné pro určitá kritéria. Soudci přiřazují kočkám třídy a tituly a organizátoři rozdávají licence.

Největší výstava psů je WDS. Zúčastní se zemí, které jsou součástí FCI (Mezinárodní kinologická federace). V Rusku je to RKF. Před výstavou je pes zaznamenán v určité třídě v závislosti na jejím věku, existuje pouze 8 z nich: třídy štěňat v kvalitě od „dítěte“ po „veterány“. Název je dále udělen: „Nejlepší“ u mladých psů a Cacib, Cas, Bob a další u dospělých.

Poznámka! Pet může získat titul nejen šampiona země, ale také mistra světa, pokud splňuje všechny zavedené standardy a ukazuje se z nejlepší strany.

Celkově existují 3 třídy psů, které nejsou v dokumentech uvedeny, ale obecně jsou přijímány. Toto je show, Brid a Pat. Show-ideál psa ve všech ohledech, Brida je domácí mazlíček s malou nevýhodou a psi u psů jsou obyčejným mazlíčkem. Před nákupem musí budoucí majitel zvířete pochopit, co chce od psa. Pokud je cílem majitele výstava, měl by být připraven na obrovskou práci na domácím mazlíčku a spoustu nákladů. Ale pokud chce člověk mít jen přítele, pak je lepší si ho vybrat ze skupiny pro domácí zvířata.

Články na téma
LiveInternet