Dlouho -harořený mramorový jezevčík s modrýma očima

Je obtížné si nevšimnout mramorového jezevčíku: vyniká svou neobvyklou barvou, která mu dává zvláštní sofistikovanost. Je neuvěřitelné, že umístění skvrn na těle každého psa je tak individuální, že v přírodě nejsou dvě zcela podobná zvířata. Neobvyklá kresba na těle zvířete není jediný rozdíl mezi mramorovými jezevčíky a jejich příbuznými. Toto plemeno má své vlastní specifické rysy, které je důležité se dozvědět o akvizici psa.

Historie původu plemene

Plemeno mramorových jezevčíků má staletí -studova historie. Oficiální informace o existenci plemene a pokusech o jeho překročení sahá až do konce 19. století. Tehdy to bylo v důsledku takových experimentů v Americe, první štěňata s barvou Dable (dvojitý mramor) byla chována v Americe.

Historie původu plemene

Mramorový jezevčík má originální a velkolepý vzhled

Existuje však předpoklad, že plemeno existuje již od starověku, protože podobné obrazy se nacházejí na starověkých egyptských freskách.

Jak získat jedinečnou mramorovou barvu

Marbalita je výsledkem překročení zvířat různých odstínů. Taxi má více než tři sta. Mezi nimi jsou samozřejmě všechny barvy rozpoznány jako standard (například modrý jezevčík).

Marblebility jezevčíků se projevuje objasněním určitých částí těla. Výsledkem je, že černé a opálené barvy vypadají jako černé skvrny s nerovnoměrnými hranami, umístěnými na světlejším pozadí. Hnědá opálená barva dává béžové pozadí.

Poznámka! Jakákoli barva jezevčíku, s výjimkou červeného mrammorářského, vyžaduje přítomnost.

Vzhled mramorových jezevců

Mramorový jezevčík patří do poměrně vzácných a zajímavých plemen, charakterizovaných jeho krásou. Pes není ve velkých velikostech, má krátké nohy a nepřiměřeně natažené tělo. Hlava zvířete má klín a visí vysoké uši.

Nos může být černý nebo hnědý. Oči nejsou příliš velké, laskavé a zároveň opatrné. Pro ně je tmavě hnědá barva považována za ideální. Někdy však existuje jezevčík s modrýma očima. Ocas střední délky, šatně. Tlaky jsou rovné, krátké a silné.

Jak získat jedinečnou mramorovou barvu

Domácí mazlíček s modrýma očima vypadá velmi neobvykle

V závislosti na velikosti daní jsou rozděleny do takových skupin:

 • Standardní - hmotnost asi 9 kg, obvod hrudníku - více než 35 cm;
 • miniaturní (trpasličí)-váha 4,5-5 kg, objem prsu 30-35 cm;
 • Králík - hmotnost až 3,5 kg, objem prsu - až 30 cm.

Mramorové jezevnice jsou od sebe rozděleny v závislosti na typu a kvalitě jejich vlny. Zejména jsou hladké, dlouhodobě, dlouhodobě a tvrdě.

Důležité! Majitelé psů často často zaměňují obyčejné a dvojité mramor. Musíte vědět, že přítomnost velkých bílých skvrn je charakteristická pro dabble-merl. Nejčastěji se taková barva objeví, když jsou pleteny dva mramorové jexu.

Mramor s modrýma očima

V nástrojích mramorových jezevčích se často rodí štěňata s modrýma očima. Tato barva očí je však více vlastní zvířatům s barvou dable. Barva očí se projevuje pod vlivem mramorového genu.

Rysy charakteru

Od přírody je mramorový jezevčík velmi energický a hravý. Projevuje se jako nezávislá osoba, proto vyžaduje respekt a pozornost. Z tohoto důvodu je domácí mazlíček velmi důležitý, že není ignorován.

Vzdělávání a odborná příprava

Jezevčíky se liší v rychlém vtipu, takže si rychle pamatují příkazy.Plemeno má sklon ukázat nory, takže štěně by mělo být zavedeno na místo. Zároveň by však zvíře nemělo být uvolněno a zastrašováno, jinak může růst zbaběle.

Důležité! Nenechte zvíře spát v posteli, jíst ze stolu.

Pet musí při chůzi poslouchat příkazy, jinak se rychle bude cítit uvolněně a stane se nekontrolovatelným.

Dlouho -

Mramor dlouhý jezevčík potřebuje časté kombinování a periodický hygienický střih. Musíte zvíře vykoupat podle potřeby, ale nejlépe ne více než 2-3krát ročně.

Vzhled mramorových jezevců

Long -Haired jezevčík bude muset pravidelně čekat a oříznout

Péče a oči jezevčíků

Každý den musíte sledovat stav očí, drápů a zubů jezevčíku. V případě potřeby by měly být vyčištěny. Drápy jsou v průměru řezány jednou za měsíc. V případě zánětlivých procesů musíte určitě kontaktovat veterináře.

Rysy krmení

Mramorový jezevčík může být krmen suchým jídlem i přírodním jídlem. Hlavní věcí není udělat ostrý přechod z jednoho jídla na druhé. A je vhodné nakrmit zakoupené dítě, jak se chovatel krmil v školce.

V tomto případě by se mělo pamatovat na tendenci plemene přejídat se a krmení se podle toho dává s věkem.

Délka zdraví a života

Průměrné linie života tohoto plemene jsou 12-13 let. Bohužel je plemeno charakterizováno tendencí k určitým onemocněním:

 • optická atrofie;
 • šedý zákal;
 • obezita;
 • epilepsie;
 • vrozená hluchota a zánět sluchových orgánů;
 • Deformace hrudníku;
 • Různá onemocnění páteře a tendence ke zranění zpět.

Jak vybrat štěně

Výběr mramorového štěně by měl být pouze v osvědčené školce. Zároveň je důležité pečlivě prostudovat rodokmen dítěte, aby se zabránilo nákupu štěňatů dvou mramorových genů. Faktem je, že dvojitý mramor negativně ovlivňuje zdraví psa: je náchylnější k různým infekcím a častěji trpí problémy se vizí a sluchem.

Také při výběru štěně byste měli vědět, že čím ostřejší kontrast barvy dítěte, tím velkolepější bude vypadat v dospělosti, protože fuzzy skvrny ztmavnou a sloučí se s věkem.

Cena štěně s rodokmenem se pohybuje od 30 do 35 tisíc. Rubles*. Pokud jsou v exteriéru nedostatky, cena je výrazně snížena, ale děti třídy show mohou stát od 60 do 90 tisíc.

Mramor s modrýma očima

Čím větší je kontrast barvy štěně, tím velkolepější zvíře bude vypadat

Výhody a nevýhody plemene

Nepochybné ctnosti mramorového jezevčíku jsou:

 • velkolepý a jedinečný vzhled;
 • energie a vytrvalost;
 • pronikavá mysl;
 • rozvinuté lovecké schopnosti;
 • dobrý přístup k dětem, ale za předpokladu, že zvíře nebylo uraženo;
 • dlouhý život;
 • Bezpečnostní vlastnosti v nepřítomnosti agresivity ve vztahu k cizincům.

Plemeno nebylo bez některých nevýhod:

 • Existují dědičné nemoci charakteristické pro plemeno.
 • Nevolená chuť k jídlu často vede k přejídání a nadměrné hmotnosti.
 • Při absenci správného vzdělání vyrostou tvrdohlavý a vynahradí.
 • Během procházek rádi řezují další psy.
 • Láska kopat v zemi, v důsledku toho, které domácí rostliny a letní chaty často trpí.

Mramorový jezevčík je krásné plemeno psů, charakterizované originální barvou, energií a vytrvalostí. S dominanci mramorového genu často jsou její oči modré.

Mramorový jezevčík je narozený lovecký pes, ale jeho výchova by měla být prováděna od útlého věku, jinak může růst tvrdohlavý a cesty.

Články na téma
LiveInternet