Jak a proč dávat „drontální“ kočky

Popis a formulář uvolnění

Obsah mazlíčků není jen příjemná zábava, ale také stálá péče, pravidelná péče, zejména během nemoci

Každý majitel zvířete by měl vědět vše o tom, jak zabránit výskytu nemoci, a také o tom, jak vyléčit kočku, pokud ji nemoc stále předjíždí.

V tomto článku zvažujeme popis léku „drontální“ pro kočky a kočky a popisuje pokyny pro jeho použití.

Popis a formulář uvolnění

to Anthelmary agent Pro kočky, které obsahují dva aktivní prvky: pirantel-emobonát (230 mg) a Prazikantel (20 mg). Může být předepsán veterinárním lékařem, aby se zabránilo výskytu helminthických invazí, projevených kvůli kulatým a stripovaným helmintům, jakož i pro léčbu tohoto onemocnění.

Vyráběné ve formě bílých tablet, které jsou na poruše žluté. Existuje speciální drážky pro pohodlnou divizi pilulek. Hmotnost jedné tablety je 350 mg. V jednom balíčku se prodává 20 tablet, 10 kusů na hliníkový puchýř. Složky látek jsou rychle absorbovány stěnami střev, a proto mohou všechny vnitřní orgány dosáhnout minimálního času. Mechanismus působení

Věděl jsi?Neuvěřitelně skákání. Maximální výška, do které mohou skočit, překročí svůj vlastní růst pětkrát.

Mechanismus působení

Stávající prvky „drontálního“ ve složení mají tendenci ovlivňovat téměř všechny parazity, které mohou zasáhnout kočky. Prazikantel porušuje neuromuskulární vodivost parazitárních jedinců, v důsledku toho, že nejprve mají ochrnutí, a poté smrt. Tento prvek je vylučován z těla pomocí ledvin v moči.

Emmone, Zase je absorbován střevním villi jen částečně. Prvek je aktivní ve vztahu k hlístům. Působí na stejný princip jako Prazicantel. Parazity, stejně jako zbytky účinné látky z těla jsou vylučovány výkaly.

Indikace pro kočky

Drontální tablety se používají pro dewormování dospělých koček a koťat. Tento nástroj je obzvláště účinný, když dochází ke smíšené helmintévské infekci, tj. Jak červi i hlístice současně. Používá se také S tyniózou, ascariázou, lézemi ankylostomů, mezocestací, diplodií, mezocestoidů atd.Indikace pro kočky

Věděl jsi?První kočky byly zkroceny Egypťany. Stalo se to asi před 5 tisíci lety. Pak jim toto zvíře bylo posvátné.

Metoda aplikace a dávkování

Aby droga působila co nejúčinněji a nepoškodí domácí zvířata, měli byste přijít na to, jak kočku dát „Drantal“.

Léčba

Standardní dávka produktu zahrnuje použití jedné tablety na 4 kg hmotnosti zvířat. Pokyny naznačují, že lék může být dán koťatům z 21 dnů jejich života.

„Drontální“ může být kočce dána přímo s jídlem. Takže domácí mazlíček bude snazší ho spolknout. Doporučuje se brousit tablet do stavu prášku a promíchat s malým množstvím konzervovaného jídla, mletého masa nebo jiného jídla.

Podle recenzí jsou chvíle, kdy kočka zcela odmítá užívat navštěvující drogu s jídlem. To může ovlivnit zejména malá koťata. Tento problém můžete vyřešit rozpuštěním pilulky v malém množství čisté vody a poskytnutím zavěšení perorálního mazlíčka pomocí stříkačky (bez jehly). Zvíře musí být pečlivě drženo případem, zatímco upevňuje hlavu.

Prevence

Poměrně často se lék „dronttal“ používá ve vztahu k kočkám, nikoli jako léčivý činidlo, ale za účelem Preventivní anti -adhezivní beton. Názor, že kočky, které žijí v bytě a vůbec nechodí, nelze infikovat červy, je velmi mylný.

Helmintská vejce jsou volně tolerována blechami a mouchami a mohou být také na masu a rybím sýru. Tito parazity mohou sestoupit i s botami z ulice. Proto je nutné pravidelně používat „drontální“ preventivním způsobem. Chcete -li to provést, musíte dát tablety CAT každé tři měsíce a pozorovat standardní dávkování.

Parazité velmi často útočí na domácí zvířata - vši, helminty - je velmi důležité vědět, jak se jich zbavit včas a jaké metody prevence existují.

Vedlejší účinky a kontraindikace

Produkt je poměrně snadno tolerován domácími kočkami. Kontraindikací může být pouze individuální nesnášenlivost jakékoli složky, která je součástí léku.

Přesto je zakázáno dát kočku „drontální“ během první poloviny své. A kotě může být produkt dán pouze 3 týdny po jeho narození.

Tablety od červů pro kočky drontální velmi zřídka způsobují vedlejší účinky. V přítomnosti individuální nesnášenlivosti stávajících prvků se může objevit zvracení, průjem a hojná slinění. Tato podmínka je obvykle krátká, další léčba nevyžaduje.

Nedostatek významných negativních účinků je důležitým konkurenčním rysem tohoto léku mezi analogy. Metoda aplikace a dávkování

Podmínky skladování

„Drontální“, stejně jako všechny ostatní léky, vyžaduje zvláštní podmínky skladování. Nejprve je důležité vyloučit přístup ke zvířatům a malým dětem.

Nestojí za to házet obaly, takže vždy existuje příležitost znovu přečíst pokyny pro použití, složení a doporučené dávkování. Místo skladování tablet by mělo být tmavé a chráněné před vlhkostí.

Vedle jídla nemůžete produkt uložit. Optimální teplotní režim je od -2 ° C do +20 ° C. Doba skladování „drontálního“ by neměla překročit 5 let od data výroby.

Důležité!Po uplynutí doba záruky je zakázáno užívat lék i jako prevenci nemocí.

Opatření osobní prevence

Osobní bezpečnostní opatření jsou docela standardní. Doporučuje se nejprve důkladně omyt ruce mýdlem bez vůní. Produkt by měl být umlčen v čistých suchých jídlech. Pokud potřebujete pít kotě s roztokem z léku, musí být stříkačka použita sterilizovaná. Na konci postupu je třeba ruce znovu dobře umýt.

Pokud dojde k náhodnému kontaktu léku se sliznicí okem, musí být okamžitě omyt vodou. Doporučuje se používat rukavice s přecitlivělostí, aby se zabránilo přímému kontaktu kůže s tabletem. Pokud se objeví alergické reakce, poraďte se s lékařem. Vedlejší účinky a kontraindikace

Důležité!Použijte prázdné obaly z léku "Dronttal““ Pro účely domácnosti je zakázáno. Je třeba je zlikvidovat s odpadky pro domácnost.

Analogy "Dronta"

Náprava proti červům lze zakoupit téměř v jakémkoli obchodě s domácími zvířaty nebo veterinární lékárni. Pokud to není možné, můžete místo toho použít některou z doporučených doporučených analogů. Nejoblíbenější dnes jsou následující:

  • „Kanikvantel“ - stojí to asi 430 rublů, v balíčku 6 tablet;
  • „Protel“ - v balíčku 10 tablet, cena - asi 330 rublů;
  • "Milbemax". Balení: 2 tablety v obalu. Průměrné náklady v Rusku jsou 390 rublů.
Péče o domácího mazlíčka je jednou ze součástí odpovědného obsahu zvířete v domě. Pozorováním výše uvedených doporučení můžete rychle a bez negativních důsledků vyrovnat se s nepříjemným onemocněním.
Články na téma
LiveInternet