Těhotenství psů ve dne: podrobnosti, stůl

Během tvorby plodu u psů dochází k silnému zatížení orgánů, zejména na srdce a respirační systém. Ledviny a játra začnou aktivněji pracovat, aby odstranily všechny škodlivé látky z těla. Proto musí majitel poskytovat pohodlné podmínky pro těhotného psa.

Obecný popis státu a trvání

Průměrně těhotenství psa trvá 2 měsíce (od 58 do 72 dnů). Chcete -li vypočítat těhotenství psa ve dne, měli byste vzít v úvahu jeho věk a specifika těla. Před plánovaným plánem se může narodit v přítomnosti jakýchkoli zranění nebo nemocí.

Obecný popis státu a trvání

Těhotný pes vyžaduje zvláštní podmínky

Také jeho váha ovlivňuje období těhotenství, pokud pes trpí obezitou nebo vyčerpaným, pak mohou nastat problémy s porodem. V tomto případě se doporučuje vyhledat pomoc od veterináře, protože domácí zvíře může vyžadovat chirurgický zásah během porodu.

Pokud je pes primární, měl by majitel první narození s větší odpovědností. Je nutné se připravit na první pojetí za několik měsíců: Umístěte zdraví domácích zvířat, vyberte si pro něj správnou stravu. Kromě toho byste měli navštívit veterináře, vytvořit potřebné očkování a zkontrolovat zvíře na blechy, vši, červy a klíšťata.

Poznámka! Známky, že pes otěhotněl po pletení, se objeví až po 2-3 týdnech. U žen jsou bradavky trochu oteklé a růžové, žaludek se více zaoblí.

Podrobný kalendář těhotného psa v týdnu

Událost dlouhodobě

Již ve druhém měsíci těhotenství si může majitelka všimnout slabého tahu v žaludku. Musí si pamatovat přesné datum pletení, pak do dne podrobně vypočítat těhotenství psa.

Podrobný kalendář těhotného psa v týdnu

Po pletení začíná proces oplodnění, který trvá několik dní a s jeho úspěšným výsledkem začíná proces vývoje embryí. Tělo každého zvířete je individuální, ale v podstatě průběh těhotenství u psů je stejný.

První týden (0-7 dní)

V prvních dnech po úspěšném pletení vychází zvířecí vejce z vaječníků, spermie se k němu pohybuje. Poté jsou spojeny spermatozoa a vejce, začíná tvorba zygotu. Dále jsou zygoty odesílány do dělohy, zatímco jsou pokryty zárodečnými skořápkami.

Druhý týden (7-14 dní)

Vytvořená embrya se začínají připevnit ke stěnám dělohy. Jejich velikost dosahuje přibližně 0,5 mm. K vytvoření placenty dochází. V této době se zdraví a vzhled psa mírně mění. Vlna začne padat na místech, zejména v oblasti kolem bradavek. Bradavky zvětšují, jejich barva se stává růžově a nasycenější.

Poznámka! Budoucí matka se stává citlivější na pachy, chutná. Může se stát emocionálnějším, protože vnímání světa kolem jejích změn pro ni trochu. Majitel proto musí chránit ženu v práci před negativním dopadem.

Jak vypočítat datum narození psa

Umístění štěňat v břiše u psa: schéma

Musíte také mírně změnit stravu a dobu chůze psa. Je zakázáno přehánět ji na procházkách, provádět trénink, očkování a užívat drogy z hmyzu.

Třetí týden (14-21 dní)

Plod se začíná aktivně vyvíjet, během tohoto období se vytvoří lebka, tělo, páteř, nervový systém a vnitřní orgány. Tento týden pes zhoršuje náladu a dobře. Stává se méně aktivním, může se vzdát obvyklého jídla, nesnaží se hrát a chodit.

Intenzita chůze by měla být snížena, nezatěžujte ji vylepšeným tréninkem, klidné procházky jsou několikrát denně vhodné. Během tohoto období je velikost ovoce přibližně 5 mm, srdce se začíná vyvíjet.

Čtvrtý týden (21-28 dní)

Plod po dobu 21 dnů roste na 1 cm. Těhotné zvíře je často nemocné. Štěňata začnou pevně tlačit psy na žaludek, takže byste měli snížit část jídla, ale zvýšit množství jeho příjmu. Tento týden se nedoporučuje hrát s domácím mazlíčkem ve venkovních hrách a běžet. To může poškodit jak štěňata, tak i ženu v práci samotné.

Velikost plodu dosáhne jednoho a půl centimetru. Vytváří se externí orgány hlavy. Při sondování můžete cítit štěňata a jejich pohyby.

Poznámka! 25. den, přední i zadní, začnou růst.

Pátý týden (28-35 dní)

Kosti a štěně zubů jsou plné vápníku, obloha se tvoří v ústní dutině. Antény jsou vytvořeny poblíž nosu, brady a obočí. Během tohoto období dochází k aktivnímu posilování kostí a končetin. Velikost plodu dosahuje 2,7 cm.

V pátém týdnu psí žaludek velmi roste. Zvíře také zvyšuje chuť k jídlu, v důsledku toho musí být zvýšena část jídla. Použití jakýchkoli drog se nedoporučuje, protože to může vést k porušení vývoje štěňat.

Důležité! Od začátku do konce těhotenství by měl pes pozorovat veterinární lékař.

Těhotenství psů ve dne: podrobnosti, stůl

Je žádoucí, aby specialista sledoval těhotenství psa

Šestý týden (35-42 dní)

35. den je tělo štěně prakticky vytvořeno. Dochází k posilování a růstu kostí, objeví se vlna.

Sedmý týden (42-49 den)

V sedmém týdnu plod dosáhne 7 cm, dochází k vytvoření sexuálních charakteristik. Kosti, orgány a oči v této fázi již byly vytvořeny. Štěňata stále rostou, po 45 dnech by jejich velikost měla dosáhnout 9 cm.

Osmý týden (49-57 den)

Ovoce jsou zcela vytvořeny, tento týden je jejich aktivní tah pozorován. Pomocí x -ray můžete určit počet dětí.

Devátý týden (57-59 den)

V této fázi přestane tvorba zubů. Růst plodu dosáhne 15-16 cm, jejich tělo je zcela pokryto vlnou.

Těhotenství psů ve dne: podrobnosti, stůl

Do 59 dnů jsou štěňata plně formována

Poslední týdny těhotenství

V posledních týdnech těhotenství se pes stane neklidným, neustále se olizuje. Obvykle blíže k očekávanému datu narození se ženská chuť k jídlu snižuje nebo zmizí. Žena v práci je neaktivní, mléko začíná vyčnívat z jejích bradavek, to znamená, že porod brzy přijde.

Důležité! Během porodu může pes prudce klesnout, voda začne odcházet. Majitel musí pochopit, že v tuto chvíli by všechny nástroje pro narození měly být připraveny.

Jak vypočítat datum narození psa

Tělo psů různých plemen je mírně odlišné, takže těhotenství probíhá s určitými rozdíly. Například za účelem výpočtu těhotenství Spitz o podrobné dny byste měli použít speciální kalendář. Pomůže to zhruba vypočítat datum narození.

Těhotenství psů ve dne: podrobnosti, stůl

Těhotenství hračky teriéra podle dne: stůl

Kalendář také pomůže vypočítat těhotenství hračky teriéra ve dne. V zásadě těhotenství takových malých plemen jako York, Chihuahua a Tsvergpincher prochází stejným způsobem. Vývoj plodu u velkých psů, například u německého ovčáka, trvá déle po dobu několika dnů, protože samotná štěňata jsou větší.

V této věci byste tedy neměli nechat vše samo o sobě. Každý den musíte mít pod kontrolou, aby nakonec těhotenství oblíbených konce úspěšně.

Články na téma
LiveInternet