Zlá kočka: nejvíce zlá plemena, top 10

Kočky jsou nejoblíbenější mazlíčci. Jsou načechraní, hraví a laskaví. To však platí pro všechna plemena. Zlá kočka se nemusí se svým pánem vycházet, stát se hrozbou pro jeho zdraví.

Top 10 z nejvíce rozzlobených koček

Nejvíce zlé kočky koček mají často nezanedbatelný vzhled. Vypadají příjemně, klidně a mírumilovně, ale pokud se najednou cítí nebezpečí, proměňují se v divoké zvíře a mohou způsobit vážné poškození zdraví jejich potenciálního pachatele. Celkem lze rozlišit 10 nejvíce zlých koček na světě, je snadné je rozpoznat z fotografií.

Top 10 z nejvíce rozzlobených koček

Kočka je v agresi

Angličtina krátká

Anglická kočka má jiné jméno - Brit nebo Brit. Toto je domácí mazlíček s neobvyklou tlamou a krásnou vlnou, která dobře koexistuje ve stejné místnosti s lidmi. Ale nezažívá žádnou připoutanost ke svému pánovi a nevyžaduje od něj náklonnost. Pro toto zvíře je jeho osobní prostor velmi důležitý. Pokud se to člověk pokusí vyzvednout nebo zdvihnout, může se kousnout nebo poškrábat.

Savannah

Ve vzhledu vypadá tato zlá kočka jako malý tygr. Má stejnou skvrnitou barvu, vážný vzhled a působivé rozměry. Majiteli, na kterého si zvykne, bude Savannah dobrá -občas si s ním může dokonce hrát. Ale takový domácí mazlíček se vážně bojí cizinců, možná dokonce najednou zaútočí na hosty doma nebo kolemjdoucí -na ulici.

Poznámka! Kočky plemena Savannah často chodí na vodítku, protože mohou představovat vážnou hrozbu pro lidi.

Příčiny agresivního chování

Kočka plemene Savannah

Bengálské kočky

Další zlá kočka je plemeno Bengálska, ve kterém je přítomna krev divokého zvířete. V domácím prostředí může být kočka laskavá, vyrovnaná trávit čas a hrát si s majitelem. Ale nebude to schopno trénovat, bengálská kočka se nikdy nevzdá tréninku, pokud se jí nelíbí. A pokud se cítí alespoň trochu nebezpečí člověka, může zaútočit a způsobit vážné poškození jeho zdraví.

Manul

Mezi nejvíce zlé kočky patří plemeno Manul. Toto je naprosto divoké zvíře, které nelze zvyknout a pokusit se žít v bytě nebo soukromém domě s lidmi. Je zvyklý žít na ulici přírodou a nikdy nebude poslouchat člověka. Chyťte domácího mazlíčka, aby ho vložil do klece nebo ho do bytu je nesmírně obtížný. Může zaútočit na osobu.

Poznámka! Manul tesáky jsou třikrát delší než jednotlivci, jako je to, takže škoda z kousnutí může být velmi vážná.

Abyssinian

Domácí obyvatel nelze nazvat Abyssinian Breed. Má poměrně agresivní vzhled, a proto mají lidé často strach. Znak se shoduje se vzhledem. Takový jednotlivec se dobře spojuje s majiteli, ale pokud do domu vstoupí outsider, nebude se jí to líbit a ona ho může začít lovit a ve vhodném případě dokonce kousnout nebo poškrábat.

siamský

Hodnocení nejvíce zlých plemen koček zahrnuje siamets. Toto plemeno se dobře spojuje s lidmi, pouze pokud vidí slušný přístup k sobě, pak to bude velmi hravé a láskyplné. Siamese jedinec se vyznačuje vysokou inteligencí a dobrou pamětí.

Poznámka! Stojí za to urazit siamskou kočku jednou a ona si to bude pamatovat na dlouhou dobu a může se dokonce začít pomstít.

Rákosí

Mnoho lidí sní, že má kočku rákosí a zvykne na uši jeho neobvyklé barvy a okouzlující kartáče na uších. Ale ti, kteří se rozhodli pro takovou myšlenku, ji téměř okamžitě nechali jít ven na ulici nebo ji dát do školky. Důvodem je skutečnost, že takové plemeno je naprosto divoké, je charakterizováno dravým charakterem, který je často velmi nepředvídatelný. Kromě toho je zvíře působivé a obdařené silnou mocí. Dokonce i kotě kočky rákosí může způsobit nenapravitelné poškození lidského zdraví.

Rysy projevu agrese

Reed Cat

Chausie

Další kočka se zlým tlamem je plemeno Chauser. Má divoké kořeny původu, proto má agresivní a zlobivý charakter. Pokud se pokusíte domácího mazlíčka přenést do domu, může rychle poškodit stůl a židle v kuchyni, pokojový nábytek, pokusí se hloubit dráty a kabely. Zvíře uvidí nepřítele pro sebe v osobě osoby, při první příležitosti na něj zaútočí.

Příčiny agresivního chování

Každá zlá kočka se může pokusit zkrotit a udělat z něj jemného mazlíčka. To lze provést pouze tehdy, pokud to přinesete dům malých, obklopujte co nejvíce pozornosti a péče. Ale přesto se v jeho charakteru mohou objevit výbuchy agrese. Dospělé zvíře je mnohem obtížnější učit.

Chování koček se může kdykoli dramaticky změnit. Často existuje taková situace, že domácí mazlíček byl laskavý a laskavý, ale najednou se jeho pohled stal zlým a agresivním. Změna nálady může být spojena s několika důvody:

  • Kočka se stala matkou tak dávno a nyní se snaží chránit své potomky před kolem, jak kolem lidí kolem lidí;
  • V těle domácího mazlíčka jsou hormonální skoky, díky nimž se cítí nepohodlí;
  • bolest způsobená nemocí, zraněním nebo podstoupením chirurgického zákroku;
  • stres, který se objevil po pohybu, přeskupení v místnosti, opravy nebo pokud se majitelé rozhodli založit jiného jednotlivce v domě;
  • hlad nebo žízeň;
  • duševní porucha.

Poznámka! Kočky se často chovají agresivně, pokud několik domácích zvířat žije v jedné místnosti. Takže se snaží dobýt své území.

Rysy projevu agrese

Uznávejte vzhled agrese u kočky jakéhokoli plemene jednoduše. Mezi charakteristické znaky patří jeho nervová vlna ocasu, uši přitisknuté k hlavě, rozšířené žáky a syčení.

Proč se kočky jiných plemen rozhněvají, jak se s nimi chovat

Kočka loví

Mělo by být také upozorněno, že se snaží skrýt nebo přitisknout na podlahu, aby zaútočila na svého pána. Po nějakou dobu je lepší nepřistupovat k ní a nespadnout do jejího zorného pole. Pokud se takový problém objeví, pak to nestojí za to, že. V důsledku tohoto chování, poruchy spánku, snížení imunity, nakonec kočka stane velmi podrážděnou a nebude schopna ovládat svou agresi.

Proč se kočky jiných plemen rozhněvají, jak se s nimi chovat

Pokud se chování domácího mazlíčka poprvé změnilo, stačí na to, aby se posypalo vodou a stříkací pistolí, pak se rychle dostane k jeho smysly a uklidňuje se. V případě, kdy se kočka nadále chová několik dní a objevila se další pochybné příznaky, musíte vyhledat pomoc od veterináře, abyste identifikovali možné patologie.

Zlá kočka: nejvíce zlá plemena, top 10

Kočka a veterinář

Pokud zvíře nedávno přežilo stres, měli byste pro něj vytvořit nejpohodlnější podmínky na několik dní, zrušit školení, hry a procházky. Doporučuje se také změnit stravu a přidat k ní své oblíbené dárky a vitamíny.

Kočky různých plemen vyžadují správnou výchovu a péči. Pokud se od jejího narození projeví odpovědný přístup k této otázce, pak v dospělosti bude možné se vyhnout agresi, pokud to není způsobeno patologií.

Články na téma
LiveInternet