Steppe cat: popis africké divoké kočky

Steppe Cat je poddruh kočky divokého lesa. Někdy se to nazývá kočka, libyjská kočka nebo skvrnitá kočka. Od roku 2017. Podle taxonomické klasifikace je zdůrazněna jako nezávislý vzhled. Navzdory názvu, zvířata raději žijí v opuštěných a polovedenních oblastech. Často sdílejí lovecké majetek s jinými zástupci koček - Karakal a Manul. Všichni loví v noci a navzdory stavu predátorů dobře koexistují.

Příběh objevu druhu

Předpokládá se, že stepní kočka žila 130 tisíc. před lety. Komunikace s člověkem začala v období usazeného zemědělství. Starovění lidé vytvořili trvalá osady. Kočky byly velmi užitečné pro záchranu sklizně před malými hlodavci. Od té doby, před více než 10 000 lety a jejich domestikace začala.

Příběh objevu druhu

Jak vypadá stepní kočka

Vzhled, popis

Ve vzhledu se zvíře neliší od domácích koček. Mají také více mužů než žen. Hmotnost se pohybuje od 3,5 do 6,5 kg a délka těla je od půl metru do 0,75 m. Ocasy zpravidla, tenké a dlouhé, dosahují 35 cm.

Barva může být jiná. Na základě slámy jsou spatřeny například černé skvrny. Značky se mohou sloučit do proužků. Hlavní pozadí vlny může být tmavší: od béžové po dim-Brown. Pod krkem a na břicho je lehčí. Vlasová linie je hustá s hustým podsaním. Na dosah ruky není žádná vlna. Malé trojúhelníkové uši mají hladké obrysy. Barva duhovky od bažiny po zelenou.

Poznámka! Bez ohledu na barvu zvířete, jeho ocas je křížový blops.

Stanoviště stepní kočky

Steppe kočka je častější v pouštích a poloveden. Stanoviště je poměrně rozsáhlé. Toto jsou území Asie, severní Indie, Kazachstán Steppes, Transcaucasie. Africká stepní kočka žije v horách Afriky. Tam se zvířata častěji nazývají africké (severoafrické) stepní kočky.

Stanoviště stepní kočky

Severoamerická stepní kočka

V Rusku se na území Kalmykia a regionů nacházejí divoké kočky:

 • Astrakhan;
 • Saratov.

Počet zvířat je velmi malý a každý rok klesá. To je usnadněno vývojem jejich stanovišť, nebo spíše kočky usazené poblíž k bytům lidí - kde je více jídla. Zároveň, jako červená zvíře, hodnoty nemají.

Pokud mluvíme o regionu Astrakhan, pak je nalezeno častěji. Zůstanou blíže k vodě. Otevřené prostory se nelíbí.

Poznámka! Zvířata nemohou chodit v hlubokém sněhu. Jejich tlapky jsou kompaktní, chodidla jsou nahé, takže udržují moje ošklivé.

Život zvířete ve volné přírodě

Steppe Cats - Obyčejní predátoři. Mají vynikající vizi, jsou v noci dokonale orientovaní. Aktivní život prochází za soumraku. Jejich kořist je:

 • myši;
 • krysy;
 • Malí ptáci;
 • jatečně upravená těla;
 • hadi;
 • ještěrky.

Nezanedbávejte hmyz, ničte hnízda ptáků.

Život zvířete ve volné přírodě

Lov kočky

Ostré drápy, silné tesáky pomáhají lovit kočky. Horní hlízy v jazyku vám umožňují vyčistit maso z kosti do poslední drobenky. Schopnost stoupat na stromy je pro ptáky nebezpečnými.

Poznámka! Před lovem jsou zvířata velmi dlouhá olíznutí. Konkrétní vůně může vyděsit potenciální oběť.

Silné svaly vám umožňují aplikovat přesnou, rychlou ránu ze vzdálenosti asi metru. Více času vyžaduje sledování výroby. Takový životní styl umožňuje často čelit větším zvířatům, z nichž mnohé loví během dne. Kočka stepně sedí během dne. Nezabývá přístřeší zařízení. Raději si pronajímají byty jiných obyvatel, například:

 • Liška;
 • jezevec;
 • dikobraz.

Pokud neexistuje vhodné bydlení, pohřbí v hustých keřích. Hlavní věc je, že existuje spousta živých jídel. Vynikající, pokud mnoho hlodavců žije poblíž.

Poznámka! Muži a ženy tráví čas společně pouze ve svatební sezóně, ale kočka chrání před zásahy na území všech svých žen.

Propagace a péče o potomky

V zimě hrají stepní kočky svatby. Tichá zvířata najdou hlas. Příroda je oznámena hlasitými zvuky bojů proti mužům. Neexistuje žádný zvláštní rozdíl od domácích příbuzných. Výsledkem koleje je těhotenství sexuálně zralé ženy. Asi dva měsíce uběhne na porod (od 56 do 69 dnů). Nejčastěji se rodí 2-3 kotě, i když 5-6 také není neobvyklé. Příroda je tak uspořádána, že koťata se rodí, když je hodně jídla.

Důležité! Muži nevykazují zájem o potomstvo. Samotná kočka je zapojena do jejich vzdělávání.

Novorozená mláďata jsou naprosto bezbranná. Schopnost vidět a slyšet se objevuje za týden a půl. Váží pouze 35-45 g. Barva je stejná jako rodiče, pouze vzory jsou jasnější. Srst je vzácná, ne příliš nadýchaná. Čistě v mléce koťat jsou obsaženy první dva měsíce. Matka si je dále zvyká, aby jedli maso.

Propagace a péče o potomky

Koťata stepní kočky

Školení trvá měsíčně. Zpočátku matka přináší zabitou hru, pak téměř mrtvá, na konci tréninku naživo. Tříměsíční děti již loví s maminkou. Získají nezávislost o 6 měsíců, přesněji po změně mléka na konstantní. Do roku dosáhnou puberty, ale začínají se množit pouze od 2 let.

Stepé kočky v zajetí

Moderní domácí kočky jsou stejné step. Dnes jsou zakázány stepní kočky pro údržbu domů. Pohled je blízký vyhynutí. Ani v zoo je často nelze najít.

Důležité! Pouze koťata jsou vhodná pro zkrocení ne starší než 3 týdny od rodu.

Jako divoké zvíře je mazlíček povinen poskytovat podmínky blízké přírodnímu. Voliéra by měla být prostorná se všemi druhy zařízení pro motorickou aktivitu a přístřešky.

Krmí kočky s živými kuřatami, hlodavci. Králík je vhodnější z masa.

Život v rezervách je mnohem klidnější. Jsou pod ochranou Strážců. Límce s vysílači pomáhají sledovat jejich umístění.

Rysy chování

Kočičí stepní kočka je během dne téměř nemožné se setkat. Je těžké dokonce hádat o jeho přítomnosti. Tato zvířata jsou tichá, opatrná. Jděte lovit pouze v noci. Během dne spí v opuštěných nory, dutin nebo hustém keře. Hlavní dobou lovu je vystopovat produkci. Samotný proces končí bleskem -rychlým skokem.

Stepé kočky v zajetí

Je nemožné udržet takovou kočičku doma

Bohužel, stepní kočka má mnoho nepřátel. Osoba se na ně také vztahuje. Ale setkání s většími přirozenými nepřáteli často končí jejím vítězstvím. Kočka ví, jak se zdá být celkově. Aby to udělal, stane se bokem k nepříteli, ohýbá záda a nafoukne vlnu. Zahrnuje hlasitě „zvuk“. Syčení, vytí, hodně odfrknutí pomáhají zvířemu v nerovném boji. Posledním argumentem jsou ostré drápy a zuby. Chránit stepi se na jeho zádech podaří pózu. Boj je zběsilý.

Poznámka! Průměrná délka života zástupců poddruhů je krátká, ačkoli domestikovaná žije až 15 let.

Steppe Cat je velmi krásná zvíře. Úžasný lovec bojuje s počtem hlodavců. Pro člověka neexistuje žádné nebezpečí. Nyní je jejich existence týkající se. Šelma dokonce musela být přivedena do červené knihy. Malé úsilí ze strany života pomůže zachovat tyto půvabné zástupce koček pro potomky.

Články na téma
LiveInternet