Důvody, proč pes olizuje člověka

Položeno přírodou

Pes je oddané zvíře a věřící svému pánovi. Jedním z častých návyků psů jakéhokoli plemene je olíznout osobu při setkání.

Proč psi milují lízání? Tento impuls má určité důvody. Obvykle jsou tyto akce na ruce a tváři. Pokud chcete pochopit, proč pes olizuje člověka, musíte se něco dozvědět o povaze svého domácího mazlíčka.

Položeno přírodou

Psi - příbuzní vlků a kojotů. Je obvyklé lízat vůdce v těchto stádech divokých zvířat. Pro ně je to druh uznání moci. Psi mají přibližně stejné instinkty. Pes olizuje v těchto případech, když vidí majitel hlavní. To je to, co je stanoveno v přírodě zvířat. To znamená, že lízání člověka lze přeložit jako „Přiznávám, že jsi můj pán, jsi důležitější, jsem vděčný za to, že se o mě starám“.

Pro domácího mazlíčka to může být způsob, jak se vypořádat se stresem. Například majitel nebyl na dlouhou dobu a pes toužil nebo byl něčím vyděšený. U zvířat existuje několik dalších důvodů stresu než lidé. Proto pro ni olizujte majitele jako způsob, jak se uklidnit.

Možnost datování
- Majitel znovu odešel..

Pokud pozorujete chování feny se štěňaty a pro hry štěňat, můžete si všimnout, že v společné zábavě je proces lízání dán hodně času. Matka olizuje její štěňata na dlouhou dobu.

Toto je výraz lásky k vašemu mládě. Pro štěňata je to znamení, že máma je blízko a všechno je v pořádku. Přírodou je také stanoveno, že děti olizují tvář rodičů a doufají, že s nimi budou sdílet jídlo. Toto spojení je později převedeno na majitele, protože nyní se štěně živí a stará se o něj.

Neexistuje žádné vědecké důkazy o takovém chování. Ale většina chovatelů psů si je jistá, že pes olizuje nohy (nebo jiné části těla), když potřebuje pomoc, pozornost, jídlo nebo vodu. To znamená, že se jedná o výraz žádosti. Zvláště pokud zároveň to vypadá na očích. Mnoho majitelů poznamenalo, že si všimli spojení-domácí mazlíček je vhodný a olizuje, pokud něco potřebuje.

Možnost datování

Když se člověk přiblíží ke psovi, její první reakcí je ve většině případů čichat člověka. Některá zvířata to dělají pečlivě, nesměle, zatímco jiná jsou naopak příliš aktivní. V další fázi známého pes olizuje ruce nebo obličej. To znamená, že pro zvíře je to způsob, jak získat informace o osobě, která mu čelí.

Psí nos - možná jeho hlavní orgán. HApah ovlivňuje nejen nosní receptory, ale také ústa. Vůně a „chuť“ člověka proto dávají představu o tom, jak se s ním vztahovat. Existuje také verze (od kohokoli a není vědecky prokázána), že zvíře rád olízne člověka. Struktura lidské kůže a chuť potu může být jako čtyřnohý mazlíček.

Tohle je láska
Vedlejší

Tohle je láska

Mezi chovateli psů existuje další verze. Věří, že leasingový proces je způsob, jak vyjádřit emoční připoutanost a lásku k konkrétní osobě. To znamená, že pes olizuje tvář majitele, protože ho miluje, ale neví, jak to říct. Proto vyjadřuje lásku k metodám, které mají k dispozici. Někteří majitelé poznamenali, že v přítomnosti jiných lidí to zvíře dělá zvláště aktivně.

Psi nejsou k dispozici metodám, s nimiž lidé ukazují svou lásku. Zvíře nemůže říci „Miluji tě“, takže olizuje člověka. Podobný způsob, jak štěňata olizovat matku a navzájem. Toto je výraz pocitů.

Problém majetku

Existuje verze, kterou pes, který olizuje dlaně osoby zezadu v přítomnosti jiných lidí, chce prokázat své spojení s touto osobou. Nebo jako by. Jako by ukazuje „tento muž je můj, je zaneprázdněn“. Když jsou další lidé vedle majitele, pes může začít projevovat své pocity ještě aktivněji. Ukazuje, že má váhu v tomto domě a pro tuto osobu.

Zvíře se snaží všem ukázat, že má dovoleno napadnout tam, kde ostatní nesmí být v osobním prostoru. Jako: „Podívej, můžu ho olíznout a on mě nevede pryč“.

Problém majetku
Olizovat dlaň

Proč pes majitele neustále olízne?

Neustálé lízání může mít různé důvody. To není vždy normální a někdy byste se měli zaměřit na tuto zvláštní pozornost. Pes olizuje majitele, protože:

  • Něco se jí obává. Pokud takové chování není vlastní konkrétnímu zvířeti, může to být příznak nemoci. V takové situaci musíte mazlíčka ukázat veterinárnímu lékaři.
  • Nemá co dělat. Jinými slovy, jedná se o jedinou činnost, která je k dispozici. Pes olizuje majitele od nudy. V tomto případě je nutné uspořádat její volný čas - nákup hraček, často s ní chodit.
  • Není dostatek vzdělání. Pokud je štěně povoleno všechno, pak to vyroste v psa, který se chová tak, jak chce. Například, pokud štěně neustále stiskne a dovolilo mu, aby se olízl od hlavy k patě, pak si zvykne a vnímá takové chování jako normální.
  • Žárlivý. Pokud se v domě objeví nový mazlíček, může pes žárlit. A s lízáním zkontroluje, jestli její pán vypadl z lásky. Podobné chování se může projevit vzhledu nového člena rodiny, například dítěte.

Neustálé olizování osoby se psem se nepovažuje za normu. Nakonec je to non -hygienic. Proto při změně obvyklého chování stojí za to identifikovat příčinu. Pokud je zvíře zdravé, pak se jedná o problém s chováním a je vyřešen vzděláváním.

Závěr

Pes je primárně zvíře. Má navíc přirozené instinkty, je vysvětlena s osobou, protože ví, jak to udělat. Sledujte svého domácího mazlíčka a pochopte, proč olizuje majitele (nebo někoho jiného). Nalezení kauzálního vztahu není tak obtížné.

Články na téma
LiveInternet