Jak dát kočky „enterosgel“?

Chemické složení a charakteristiky

Nemoc načechraného domácího mazlíčka vyvolává mnoho otázek o možném použití konkrétního prostředku. Tento článek pojednává o léku „enterosgel“, jeho bezpečnost pro kočky, indikace a metodu použití.

Chemické složení a charakteristiky

Lék se vyrábí ve formě gelu a je zabalen do trubek, břehů nebo Sasha. Enposgel nemá žádný výrazný zápach, jeho barva je bílá, porézní struktura s hydrofobními vlastnostmi. Vlastnosti lékuSložení gelu zahrnuje polyhydrát polyhydrátu aktivní látky v množství 70 g a pomocnou složkou čištěnou vodou 30 g.

Vlastnosti léku

Hlavní vlastnost léčiva, která se váže a odstraní z tělesného toxického prvků různých původů, včetně některých metabolických produktů.

Věděl jsi? Guinnessova kniha záznamů, stejně jako nejstarší kočka, byla uvedena načechraný mazlíček ze Spojených států se zajímavým krémem přezdívky. Zvíře žije v rodině ve věku 38 let.

Například:

 • Produkty odpojení léků;
 • zeleninové nebo potravinářské jedy;
 • alergeny;
 • soli těžkých kovů;
 • močovina;
 • Cholesterol;
 • Lipidové sloučeniny.
Je možné dát kočku „enterosgel“Terapeutický účinek začíná okamžitě po přijetí. Léčivá hmota, dostat se do žaludku, jemně ji obklopuje a také padá na střevní sliznici. To vám umožní svázat maximum patogenních látek. Lék je vylučován přirozeně.

Je možné dát kočku „enterosgel“

Názor veterinárních lékařů je v této věci určitě: lék musí být v případě potřeby uveden, aby se zvíře pomohlo. Produkt není alergenní, bezpečný pro tělo koček, můžete také dát koťata. IndikaceEnterosgel, kromě adsorbujících vlastností, přispívá k reprodukci v žaludku a střevech nezbytných pro zdravou mikroflóru bakterií. Droga je také bezpečná v tom, že se nespojuje s negativními prvky a neodstraňuje vitamíny a minerály z těla kočky.

Lék nemá štiplavý zápach ani nepříjemný chuť a některá zvířata ho olíznou v původní podobě, bez předběžného míchání s vodou.

O chování zvířat během sexuální aktivity pomůže ovlivnit

Indikace

Enposgel se používá nejen dovnitř. Někteří veterináři používají lék navenek, pokud má zvíře něco jedovatého. Sorbent sníží zánět kůže a možnou bolest nebo nosič.

S zvracením

Zvracení u kočky může být prvním příznakem jakéhokoli vnitřního onemocnění: trávicí systém, ledviny, játra. Ne každý majitel má znalosti veterináře, takže důvod je ponechán specialistovi, ale musíte poskytnout první pomoc. Návod k použitíZvracení je nebezpečné pro zdraví zvířete dehydratací a časté nutkání může vést k poškození sliznice membrány. Lék pomůže pozastavit nutkání a zmírnit podmínku. Použití produktu neovlivní diagnózu, neovlivňuje barvu pohybů střev nebo krevní vzorec.

S průjmem

Diarya koťat je normální, pokud neexistují žádné jiné alarmující příznaky:

 • nepříjemný zápach výkaly;
 • Odmítnutí jídla;
 • apatie a slabost;
 • zvýšená teplota.

V přítomnosti všech těchto příznaků u koťat a dospělých, pokud jsou pohyby střev časté a hojné, aby se zabránilo dehydrataci.

Důležité!Pokud má domácí mazlíček průjem, pak je v době odstranění stavu zakázáno dávat mokré jídlo.

Za tímto účelem dávají „enterosgel“, který neabsorbuje vodu kvůli hydrofobnímu vlastnictví, respektive stav dehydratace se nezhoršuje.

S otravou

Otrava těla je charakterizována mnoha příznaky, nejjasnější z nich:

 • zvracení;
 • průjem;
 • Odmítnutí jídla;
 • žízeň;
 • Ztráta koordinace pohybů.
Negativní účinkyKromě toho je zvíře bolestivé. Enterosgel bezprostředně po začátku čištění krve toxických látek, která vyhladí výše uvedené příznaky a zmírní domácího mazlíčka, aby poskytl kvalifikovanou pomoc.

S chronickým selháním ledvin

Nemoc se projevuje zhoršenou funkcí ledvin, zejména funkce vylučování produktů a výměny produktů z těla.

Sůl, močovina, lipidy a další škodlivé prvky se hromadí v krvi, což vede k ještě větším zdravotním problémům. Jak je uvedeno výše, lék je schopen odvodit všechny negativní akumulace.

Důležité!Po kapátku nebo z intravenózní injekce může kočka mučit zvracení, Enterasgel v tomto případě funguje dopředu.

Ale v případě hlavního recepce nestačí pouze Sorbent. Veterinář ho jmenuje jako pomocníka na pozadí seznamu hlavních drog.

Návod k použití

Až do věku věku, kotě se živí mateřským mlékem, nemá problémy se střevami. Dále, při přechodu na smíšené jídlo, jsou možné problémy se stolicí nebo odmítnutí nějakého druhu jídla. Interakce s drogamiZde můžete lék používat již v dávce 0,5 hodin. l. Dávkování pro dospělou kočku je 1 hodiny. l., V některých případech jsou veterináři vedeni hmotou zvířete a zvyšují dávku.

Krátký léčivý kurz je například od 5 do 7 dnů, s otravou, nezhoršen vážnými příznaky nebo poruchou žaludku kvůli neobvyklému jídlu. V tomto případě bude uvedena výše uvedená dávka denní norma.

V případě potřeby je průběh léčby prodloužen na 2–4 ​​týdny a norma se zdvojnásobí za den. Přestávky mezi sorbentem a jídlem jsou až 2,5 hodiny. Analogy a ceny medicínyGel může být zředěn vodou a zvíře je opilé lékařskou stříkačkou a nalije lék do rohu úst. Pokud kočka olízne gel bez problémů ve své čisté podobě, po které je vhodné jej pít.

Negativní účinky

Lék není alergenní, takže jeho nesnášenlivost se nachází v izolovaných případech. Není zakázáno dávat těhotné nebo kojící ženy.

Vedlejší účinek se může projevit nevolností nebo zácpou. S KHPN může zvíře odmítnout medicínu kvůli pocitu znechucení.

Věděl jsi?Churring Cat vytváří vibrace s frekvencí až 44 Hz. Tato frekvence je schopna aktivovat ochranné síly v lidském těle, které se používá při felinoterapii.

Interakce s drogami

Interakce s jinými terapeutickými látkami je možná podrobena intervalu mezi 1-2 hodinami. Lék neovlivňuje absorpci vitamínů a minerálů.

Analogy a ceny medicíny

Následující léky mají podobné složení a spektrum akcí:

 • „Polysorb“ (prášek) Náklady na kapacitu 12 g v průměru 140 rublů;
 • „Cena veterinárního polyfepanu“ (prášek) za 100 g v průměru 120 rublů;
 • „Phosfalugel“ (gel) Náklady na balení u 6. Sasha (každý 16 g) je 166 rublů. Náklady na popsaný lék od 495 rublů na balíček 225 g.
Podmínky skladování

Podmínky skladování

Lék je skladován při plus teplotě alespoň +4 ° C. Zředěný vodou, nepoužívaný lék může být uložen 24 hodin. Maximální trvanlivost neotevřené banky je 3 roky, otevřena - 30 dní. Nemáte produkt pro skladování vedle potravin na přístupném místě pro děti.

Každý majitel koček může v případě potřeby poskytnout svému mazlíčku první pomoc. Jedním z prostředků, které usnadňují bolestivý stav, je „enterosgel“, bezpečné ošetření zvířete.

382

Články na téma
LiveInternet