Oblečení pro velké psy velkých plemen

Dnes nikdo není překvapen módně oblečeným mazlíčkem, zvláště pokud je to hezký dítě York nebo delikátní Chihuahua. Majitelé nebudou skriktovat na výběr příslušenství pro své psy a hrdě sedí v kabelách. Ale co dělat s velkými čtyřmi přáteli? Potřebujete oblečení pro velké psy? A podle jakého principu by mělo být vybráno oblečení pro domácího mazlíčka působivých rozměrů?

Potřebujete oblečení velkého psa

Pokud s malými plemeny psů více či méně srozumitelných, pak majitelé velkých psů často mají pochybnosti: zda jít do obchodu s domácími mazlíčky na munice pro domácího mazlíčka? Někteří chovatelé dokonce věří, že oblečení pro velkého psa je hloupé rozmary a marketingové triky výrobců Zotovaru.

Potřebujete oblečení velkého psa

Potřebujete oblečení s velkým psem

Hlavním argumentem této pozice je, že psi jsou zvířata, která pocházejí z vlků, což znamená, že i ty nejzávažnější povětrnostní podmínky mohou snadno tolerovat nejzávažnější počasí. Je to skutečné? Odpověď na tuto otázku dávají kinologové a přední veterináři, kteří zdůrazňují, že moderní psi již dlouho ztratili kontakt se svými starověkými předky a výrazně „humanizovali“.

To znamená, že schopnost vydržet útrapy drsného klimatu ze současných domácích zvířat je téměř úplně ztraceno a potřebují spolehlivou zimní izolaci. Kromě toho je mnoho majitelů uctívající vlny svých oblíbených, takže pro ně nemají otázku, zda je pro svého velkého psa potřebné oblečení potřebné oblečení.

Poznámka! Výjimkou jsou plemena, ve kterých je termoregulace přizpůsobena zimním podmínkám. Je vybaveno hustými vlasy a tlustými podsabami. Mezi ně patří lajky, Samoyeds, Senbernars, Tibetan Mastiffs, Malamuts.

Jaké typy oblečení jsou pro velká plemena

Jak se nezmást ve stávající rozmanitosti oblečení pro psy a vybrat si pro domácího mazlíčka nejen hezká, ale také funkční oblečení? Nejprve musíte zjistit, jaké požadavky by se psí oblečení mělo splňovat:

 • Za prvé, oblečení by mělo být teplé a spolehlivě chránit domácího mazlíčka před mrazem a návrhy.
 • Oblečení pro domácího mazlíčka by mělo být vodotěsné. To umožní pes zůstat v suchu v syrovém počasí a ušetřit slušný vzhled kabátu.
 • Oblečení pro psa by mělo být pohodlné a neomezovat pohyb zvířete. Kromě toho by pes v takovém oblečení neměl být nepohodlí při poskytování přirozených potřeb.
 • Protože téměř všichni domácí mazlíčci v podmínkách ulice jsou obzvláště aktivní, oděvy by pro ně měly být řádně prošívané a vysoce kvalitní. Jinak to rychle selže a majitel jednoduše ztratí své peníze a koupí levné možnosti.

Poznámka! Outfit psů musí být vybrán pro aktuální sezónu. Pokud toto pravidlo nesledujete, může pes dostat omrzliny za chladného počasí nebo přehřát v horkém dni.

Chcete -li vytvořit šatník pro psy, musíte mít následující oblečení:

 • Bunda na rounu nebo pletená podšívka. Obvykle, aby se to opravilo na těle psa, se používá videoklip. Tento prvek šatníku je zpravidla vyroben z nylonu nebo jiného nepromokavého materiálu.
 • Ponka s reflexními detaily. Obvykle se tento typ oblečení používá pro chůzi ve tmě.
 • Pletený Pulver je ideální pro chůzi v chladném období nebo v offseason.
 • Lehké kombinézy pro chůzi za teplého deštivého počasí. Taková pláštěnka nemá podšívku. Jeho účelem je chránit vlnu domácího mazlíčka před nečistotami, prachem a vlhkostí.
 • Kostýmy teplých prodejen pro velké psy určené na dlouhé zimní procházky. Obvykle se vyrábějí podle principu multiloyeru a skládají se z vnější neprodávající vrstvy, plniva ze syntetického zima nebo hollofiber a nylonové podšívky. Takový zimní outfit chrání dobře před chladem.

Jaké typy oblečení jsou pro velká plemena

Světelná kombinéza je schopna chránit vlnu psů před nečistotami a vlhkostí

Jak měřit psa a určit velikost

Chcete -li si vybrat správné oblečení, je důležité nedělat chybu s velikostí. Výrobci označují rozměrový řádek psího oblečení pomocí latinských písmen XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL. Oblečení pro velké psy má značení, počínaje označením XL. Neměli byste se však spoléhat pouze na značení. Může se výrazně lišit mezi různými výrobci. Abyste se vyhnuli problémům, měli byste pečlivě měřit domácího mazlíčka.

Pro scény můžete použít stuhu centimetru krejčí nebo rosteomer. Co by mělo být měřeno:

 • Výška psa na Withers. Toto je vzdálenost od podlahy k bodu mezi lopatkami (Withers). Chcete -li získat ten správný výsledek, je nejlepší měřit psa pomocí rosteomeru - zařízení, které je měřenou stupnicí a běžec.
 • Délka zpětného - důležitý indikátor pro výběr oblečení. Měří se od koše k základně ocasu. Chcete -li získat spolehlivý výsledek, měli byste se ujistit, že pes stojí dokonce a zvedl hlavu vysoko.
 • Další měření - obvod hrudníku. Musí být měřeno na nejširším místě hrudníku a nechat naměřenou pásku bezprostředně za předními tlapkami.
 • Nával krku. Toto měření je odstraněno bez těsné hmotnosti na krku zvířete. Indikátor vůle krku je obvykle stejný jako velikost límce.
 • Obvod pasu je důležitý, pokud je vybrána kombinéza pro pes s velkým plemenem. Chcete -li odstranit měření, musíte přeskočit měřenou pásku přímo před zadními nohama.
 • Objem hlavy by měl být měřen, pokud kombinézy zahrnují přítomnost kapuce. V tomto případě jsou odstraněna dvě měření: vzdálenost mezi ušima domácího mazlíčka a z brady k zadní části hlavy.

Jak měřit psa a určit velikost

Jak správně měřit psa

Jak si zvyknout velkého psa, který se obléká

Nejlepší je naučit ocasného přítele na oblečení z věku štěňátka. Pokud dospělý pes neví, jaké oblečení je a proč je třeba nosit několikrát denně, pak proces rouk v procházce může způsobit vážné potíže. Pes může začít vykazovat známky agrese: kousnutí, kousnutí oblečení, odmítnutí jít na procházku. Co v tomto případě dělat? Za prvé, majitel by měl být trpělivý a pokaždé těžko zastavit pokusy zničit oblečení.

Poznámka! Výkřik a násilí nikdy nevede k požadovanému výsledku. Naopak, pes může tvořit trvalé přesvědčení, že oblečení je špatné.

Domácí mazlíček musí být zvyklý nosit oblečení postupně a pokusit se proměnit proces oblékání v zábavnou hru. Když pes začne projevovat nespokojenost, protože se ji snaží položit na bundu nebo pláštěnku, musíte ji rozptýlit hračkou nebo míčem. Zároveň by se nemělo zapomenout na povzbuzení domácího mazlíčka s léčbou a hlazením.

Jak si zvyknout velkého psa, který se obléká

Co dělat, když pes nechce nosit oblečení

Majitel by měl být konzistentní ve svém rozhodnutí zvyknout psa nosit oblečení. Pokud se rozhodne nosit psa na procházku, pak by se to mělo provádět neustále a ne čas od času. Pouze v tomto případě si domácí mazlíček vyvine zvyk oblékat si procházky bez námitek.

Dlouhý a zdravý život psa se skládá z mnoha nuancí - výživy, včasné očkování, pravidelné péče o vlnu, zuby a drápy. Výběr pohodlné chůze pro chůzi je také zahrnut do seznamu projevů péče a lásky majitele pro svého domácího mazlíčka.

Články na téma
LiveInternet