Jak odstavit psa, na procházku vytáhne vodítko

Mnoho chovatelů psů nevěnuje pozornost tak maličkosti, jako je natažené vodítko během procházek, připisovalo ho zvědavosti a činnosti psa. Zkušení majitelé však tvrdí, že se jedná o nedostatek vzdělání. Jak odstavit psa, který tahá na vodítko na procházku, čímž se spojuje zábava v čerstvém vzduchu? Za tímto účelem stojí za to zahájit výcvik domácího mazlíčka a nedělat typické chyby.

Proč pes tahá vodítko

Pes vytáhne vodítko během procházky, čímž ukazuje jeho nespokojenost. Pro toto chování existuje několik důvodů.

Například štěně běží k majiteli, protože &Plachý- cítí se jako vůdce. Spěchá tam, kde chce, otočí se z cesty a rozhodne se, kam je lepší jít. Toto chování je přípustné pouze na samém začátku tréninku na límec a vodítko.

Proč pes tahá vodítko

Pes při chůzi táhne vodítko

Dospělý pes ukazuje, že nerespektuje osobu, snaží se ho podřídit jeho touhy.

Je to normální

Existují případy, kdy je natažený vodítko normálním jevem. Některá plemena psů instinktivně táhnou vodítko. To však neznamená, že po takové procházce se majitel musí vrátit domů se zraněním ramene.

Pes může náhle vytáhnout vodítko, pokud se bojí, snaží se utéct. To se stane, pokud zažije agresi nebo chce zaútočit. Pokyny neustále táhnou vodítko, aby ukázaly silnici. Policejní psi, kteří zaútočili na stopu zločince, mohou náhle vytáhnout psovoda za sebe. Pokud majitel opustil psa na ulici a on šel do obchodu sám, po dlouhé nepřítomnosti se zvíře raduje při příjezdu majitele.

Je to normální

Někdy pes přitáhne majitele za sebou, protože je příliš zvědavý

Stojí za to naučit vašeho domácího mazlíčka, aby nezatáhl vodítko a bez důvodu zatáhl majitele. Pokud se jedná o malé plemeno, můžete se s ním vyrovnat. Ale pokud Labrador náhle tahne, v takové situaci je velmi snadné zranit.

Poznámka! Během pravidelné procházky se čtyřmi legged přítelem by se vodítko mělo trochu prohýbat, ale ne tahat na zemi.

Jak naučit štěně procházku

Jak odstavit psa, vytáhnout vodítko? Tato otázka se obává majitelů, když si na to jejich mazlíčci začínají zvyšovat.

Štěně, které se objevilo v domě, by nemělo být okamžitě naloženo tréninkem. Aby si uvědomil a pochopil, co od něj majitel chce, začne nejprve po 4 měsících. Až do té doby je důležité zajistit pohodlné podmínky pro socializaci.

Trénink, který začal včas, může majiteli pomoci rychle naučit zvíře chodit s vodítkem, aniž by ho tahal. Čím později je obtížnější naučit zvíře normy chování.

Metody úpravy chování

Efektivní metody pro úpravu chování PET lze připsat:

 • límce-uzdechki;
 • Země pevné délky;
 • silná fyzická aktivita na domácím mazlíčku;
 • Propagace zvířete.

Během tréninku psa by majitelka měla věnovat zvláštní pozornost a péči.

Jak naučit štěně procházku

Správně natažené vodítko během procházky

Pro mladšího psa je trénink vážným testem. Během tohoto období odborníci doporučují:

 • Nepoužívejte přísné a dusivé límce;
 • Nepřekračujte školení;
 • Sledujte stav zvířete, v případě únavy, nechte jej relaxovat, hrát si s ním, povzbuzujte.

Poznámka! Školení by nemělo trvat déle než 30 minut.

Je možné znovu vyvodit starého psa

Nebude snadné odstavit staršího domácího mazlíčka z obvyklého chování, protože to bude odpočívat, odolávat. Tento proces bude trvat hodně času a úsilí. V tomto případě bude primární stanovit roli majitele jako vůdce smečky. Nezávislý pes musí poslouchat a přijímat takové vedení.

Dospělého psa můžete za měsíc rekvalifikovat. V této věci je hlavní věc nevzdávat se, neustále trénovat a trénovat zvíře. Pokud si ho majitel nemůže zvyknout, pak chovatelé psů doporučují kontaktovat profesionálního psovoda o radu nebo pomoc při tréninku.

Metody úpravy chování

Projít dospělým psem, aby nosil vodítko

Oprava chování je založena na dvou metodách, které vypracovávají tým „blízko“:

 • Použití síly. Jakmile pes začne tahat vodítko, majitel ostrého škubnutí jej zastaví a jasně dá příkaz.
 • Posílení týmu doma. Trénink se koná pomocí hračky nebo lahodného ošetření. Po procházce, když se pes může soustředit, ji majitel zavolá na sebe a dává příkaz „další“. Společně chodí různými směry místnosti. Zároveň je majitel majitele s úkrytem nebo hračkou těsně nad tlakem. Výsledkem je, že po vyslechnutí příkazu na něj bude pes reagovat a odpovídajícím způsobem reagovat.

Poznámka! Po příkazu poblíž psa by měl pes zavřít nohy majitele, přestat tahat vodítko.

Co nelze provést při opravě chování

Během úpravy chování psa by mělo být použito jedno vodítko, ne více než 5 metrů dlouhé. Neberte si s sebou ruletu. Odborníci nedoporučují neustále tahat psa, pokud vytáhne vodítko.

Zpočátku se školení nejlépe provádí na místech, kde nejsou žádní další psi a různé rušivé prvky. Naučit se psa, aby splnil nové požadavky, nebude snadné.

Během tréninku nemůžete zvíře nadávat pro nesprávné chování. V případě úspěchu musíte se psem zacházet s léčbou. Neustále nadáváte psa, můžete ztratit jeho důvěru. Postupně se vzdává od majitele, a tím ještě více tahá vodítko.

Povzbuzování a trest - chyby vlastníků

Chování zvířete je více závislé na chování majitele. Pokud je majitel připraven na neustálé trénink, trénink zvířat, pak výsledek nebude dlouhý v příchodu.

Pokud má domácí mazlíček agresi, návyky vůdce, který se snaží převzít nadřazenost nad majitelem, další negativní rysy, měl by majitel analyzovat své vlastní chování. Možná se mýlí nebo nespravedlivý vůči svému oblíbenému.

Chůze Pet, je třeba se vyhnout běžným chybám:

 • Vodítko by mělo být oslabeno na maximální délku pro klidné seznámení s územím.
 • Trajektorii pohybu můžete změnit pouze s touhou majitele.

Neměli byste zvíře potrestat, pokud je velmi přehnané, štěkání, zažilo to strach nebo agresi. Takové chování samozřejmě také nestojí za schválení.V takových případech je lepší rozptýlit psa hračkou nebo nějak změnit její pozornost od podnětu.

Je možné znovu vyvodit starého psa

Návrh domácího mazlíčka pro dobré chování

Metoda trhnutí se používá pouze tehdy, pokud na ni pes reaguje pozitivně a následně přestane tahat vodítko, jinak je lepší jej nepoužívat.

Poznámka! Pro úspěch během tréninku by měl být pes povzbuzován a zacházet s ním na oblíbenou léčbu.

Procházka čtyřmi mazlíčky, mnoho majitelů čas od času má potíže. Pes začne tahat vodítko, chová se špatně. V takové situaci je lepší být trpělivý a zapojit se do tréninku zvířete. Se správným a systematickým přístupem a neustálým tréninkem o takovém problému bude možné zapomenout a užít si společné procházky.

Články na téma
LiveInternet