Proč kočky milují valerian: hlavní příčiny sympatie

Valerian - Legendární rostlina je oprávněně považována za jednu z nejstarších léčivých plodin. Ve starověkých římských lékařských pojednáních je zmínka o tom. Díky jeho zázračnému složení byl považován za univerzální lék ze všech nemocí.

Co je Valerian

Valerian je droga ve formě 70 % alkoholové tinktury, tablety, odvar připravené na základě dlouhodobé travnaté rostliny zvané valerian obyčejná.

Co je Valerian

Valerian pro kočky

Akce na kočkách

Je zajímavé pozorovat, jak kočky reagují na Valerian. Někteří ztratí hlavy, začnou se zbláznit, stát se velmi hravými a vyrábět nemyslitelné piruety ve vzduchu, někteří jednotlivci lhali, vypršeli a valili oči a někdo je zcela lhostejný. Proto je individuální reakce kočky na Valerian nepředvídatelná, pokaždé.

Proč kočky milují Valerian? Valerian je atraktivní pro kočky s neobvyklým ostrým specifickým zápachem éterického oleje obsaženého ve všech částech rostliny. Mechanismus jeho působení na lidi a zvířata je jiný. Pokud vůně ropy působí na osobu, pak jsou kočky naopak nadšené a aktivní.

Tento prospěšný účinek pomáhá zachránit život kočky v případě odmítnutí jídla v různých podmínkách. Stačí nasadit několik kapek Valeriana na vařený žloutek a dát kočce, jak zvíře začíná lízat kapky s jídlem.

Důvody, proč ji kočky milují

Co se stane s kočkou, pokud pijete Valerian

Škoda a výhody Valeriana

Ve středověku mniši zvedli tuto trvalou rostlinu s fialově bílým květenstvím a tmavě zelenými listy ve svých slavných farmaceutických zahradách. Poté byly léky připraveny ze surovin na léčbu nervových poruch, nespavosti, kožních lézí, epilepsie, cholery, revmatismu a menstruačních poruch.

Terapeutický účinek valeriana na lidské tělo - obecná posilující povaha. Je schopna ovlivnit oslabení neurotických bolesti hlavy, uvolnit křeče cév mozku, bolest v srdečním svalu a tachykardii.

Valeriánský éterický olej může anestetizovat příznaky neuralgie a neuritidy, má antikonvulzivní účinek. Používá se také k usnadnění podmínek pro menopauzu s hyperfunkcí štítné žlázy.

Možné potíže s užíváním Valeriana

Kočky milují Valerian

Kromě užitečných vlastností mají léky této skupiny kontraindikace. Vzhledem k uklidňujícímu účinku valeriana musí být péče pozorována v situacích vyžadujících rychlou reakci a odhodlání.

V případě předávkování lékem se mohou objevit vážné bolesti hlavy, nadměrná excitace, nevolnost, záchvaty rychlého rytmu srdečního rytmu a srdečního rytmu.

V minimálních dávkách je lék předepsán pro:

  • nemoci trávicího traktu;
  • zlepšit chuť k jídlu;
  • léze nervového systému;
  • nemoci endokrinního systému;
  • Jako stimulační činidlo pro pasivní kočky.

dodatečné informace! Valerian, stejně jako kočičí máta, používají vědci a filmaři pozorující divoká zvířata v přírodních podmínkách. Díky vůni těchto kočičích bylin přitahují místa střelby.

Důvody, proč ji kočky milují

Existuje několik předpokladů, proč kočky milují Valerian. Valerian Essential Oil obsahuje více než sto různých komponent, ale pouze jeden dokáže pohánět kočky. Actinidia - To je to, z čeho kočky bastard. Její vůně vůní se podobá aktivní složce kočičí moči: felinin. Bylo zjištěno, že v moči mužů je obsah této látky 4krát větší než obsah žen. Felinin stimuluje sexuální aktivitu zvířat, zvyšuje úroveň agrese.

Důležité! Vědci stále studují účinky felininu, ale existuje předpoklad, že kočka a kočka ji vnímají jako feromon, to znamená, jako druh chemického signálu, který přitahuje jednotlivce opačného pohlaví.

Nyní je jasné, proč kočky jako Valerian. Samice vdechují afrodiziakum a aktivují instinkt hledání partnera, aby pokračoval v rodu - nejstarší instinkt všech živých tvorů.

To je důvod pro takovou reakci, proč se kočky jako obvyklé valerian tolik.

Zda se to líbí všem kočkám

Vzhledem k podivné lásce zástupců rodiny koček pro Valerian obdržela další jméno pro kadidlo nebo kočičí trávu. Jeden musí cítit jen tuto úžasnou trávu, jako se objevují poblíž davy fanoušků koček.

Valerian přitahuje mnoho koček, ale ne všechny. Ukázalo se, že nejcitlivější na vůni valeriánského oleje je:

  • kočky, které dosáhly reprodukčního věku;
  • Kočky jsou ve stavu Estros.

Mezi domácími kočkami pouze 70 % vykazuje reakci na vůni aktivní složky Valeriana, zatímco zbývajících 30 % zůstává lhostejné.

Nejméně přehlídka citlivosti na vůni rostliny koťátka do 12 měsíců. Kotě až rok - stále dítě, označení území a hledání partnerů nemá rád.

Proč kočky milují valerian: hlavní příčiny sympatie

Špatné akce Valeriana

Možné potíže s užíváním Valeriana

Stejně jako všechny léčivé rostliny, Valerian vyžaduje při použití opatrnost a přesnost. Existují veterinární lékaři, kteří tvrdí, že aktivní složky rostliny jsou podobné ve skutečnosti s narkotickými látkami, a proto valeriánské jednání na kočkách jedná takovéto. Výsledkem je, že příjem léku se může objevit halucinace, díky nimž se zvíře pořádá po místnosti a bojuje s neviditelnými nepřáteli pro jiné nepřátele.

Existuje názor, proč valeriánské jednání na kočkách. V důsledku opakované správy je návykové zástupce koček. Jakmile ošetřujete kočku magickými kapkami, můžete pozorovat obrázek, jak kočky reagují na Valerian. Oklamají se a začnou hledat příležitost získat další „dávku“ znovu.

Zvířata mohou spěchat na majitele, meow, škrábnutí, škrábnutí, jezdit na podlaze v záchvatech. Stojí za to dát další část, jak jsou příznaky obnoveny s obnovenou vitalitou.

Je třeba si uvědomit, že alkoholská tinktura valeriánu nese vážné ohrožení zdraví kočky. Faktem je, že alkohol je pro komponentu koček velmi škodlivý, netolerují ho. Oni sami dokonce odmítají tinkturu na alkohol a čekají, až zmizí titul.

Důležité! Příliš se nezapojujete do experimentů. Předávkování tinktura u koček může nastat kdykoli. Nejprve mohou způsobit stav kómatu pouze dvě valeriánské tablety a poté fatální výsledek domácího mazlíčka.

Tablety, kromě suchého valeriánského extraktu, obsahují další syntetické látky, které mohou vést ke zhoršení stavu kočky, způsobují projev alergické reakce nebo otravy.

Pokud je zaznamenána skutečnost závislosti, měli byste se obrátit na veterináře. Řekne vám, jak odstavit domácího mazlíčka ze špatného zvyku.

Je třeba si uvědomit, že Valerian je lék a má velmi silný účinek na kočky, zahajuje fyziologické mechanismy a procesy a reguluje úroveň syntézy hormonů.

Proč kočky milují valerian: hlavní příčiny sympatie

Suchý valerian pro kočky

Závěrem můžeme říci, že dávat kočkám valeriánských drog pro zájem vidět, co se s nimi stane, neměli byste. Dávková dávka bezpečná pro lidi může znamenat tragické důsledky pro jeho načechraný favorit.

Články na téma
LiveInternet