Psí mléčné žlázy se po estrusu zvětšily

Majitelé domácích zvířat mohou čelit situaci, kdy pes po Estrusovi zvětšil mléčné žlázy. Toto je poměrně častý jev, který je pozorován u domácích zvířat starších než šest měsíců. Neexistuje žádný důvod pro paniku, ale je důležité neustále sledovat stav mléčných žláz, aby se zabránilo rozvoji maligního vzdělávání.

Proč mléčné žlázy v psa zvětšují

Častý případ, kdy si majitelé psů po prvním estrusu všimnou, že domácí mazlíček zvýšil mléčné žlázy. Nepřijímajte opatření k odstranění tohoto jevu, položte komprimaci. Toto je přirozený proces, který s normálním proudem projde za pár týdnů.

Proč mléčné žlázy v psa zvětšují

Po prvním estrusovi často pes začne hrudník zvětšit

Podstata státu, příčiny výskytu

Hlavním důvodem, proč oteklé bradavky u psa jsou falešné těhotenství. Fyziologický jev lze pozorovat po neúspěšném pletení. Nebylo oplodnění, ale zároveň začalo tělo psů produkovat hormony, které se objevují během skutečného těhotenství.

Zvíře začíná vnitřní restrukturalizací, která se vyznačuje následujícími příznaky:

  • projev touhy po hnízdění, uspořádání místa;
  • otok mléčných žláz;
  • Začne vyniknout z kolostrum z bradavek.

U psů je sexuální cyklus rozdělen do čtyř fází. Porušení, ve kterém se otok prsu vyskytuje ve třetí fázi. Říká se tomu metaerus. Toto je období po estrusovi, ve kterém se žluté tělo začne regretovat, pokud nedojde k oplodnění. Tento jev znamená, že žluté tělo bude plně fungovat, stejně jako během těhotenství, další dva měsíce. Nezáleží na tom, zda dochází k hnojení nebo ne.

V tuto chvíli začíná aktivní produkce stejných hormonů jako u plného těhotenství. Progesteron se začíná intenzivně objevovat a následuje prolaktin, který je zodpovědný za příchod mléka. Tělo psa se začíná připravovat na krmení štěňat.

Důležité! Tento stav je charakteristický pro všechny psy, bez ohledu na plemeno, věk, velikost a hmotnost.

Podstata státu, příčiny výskytu

Falešné těhotenství - normální fyziologický jev

Příznaky onemocnění: Příznaky nebezpečí

Pokud pes začne zvětšit mléčné žlázy, není to vždy neškodný jev. Tento projev může naznačovat vývoj patologie prsu u domácího mazlíčka.

Příznaky mastitidy u psa

Mastitida je nebezpečné onemocnění, které bez včasné léčby může vést k smrtelnému výsledku zvířete. Důvodem rozvoje patologie jsou vždy patogenní mikroorganismy. Padají přes kanály bradavek, mikrokracty na hrudi.

Falešné štěně také způsobuje mastitidu. Mléko se začíná vyrábět, ale nikdo ho nejí. Výsledkem je, že v mléčných kanálech se vytvářejí husté porosty, vyvíjí se zánětlivý proces.

Mastitida u psů se projevuje následujícími příznaky:

  • Zvíře se stává málo aktivní;
  • Odmítá jíst;
  • tělesná teplota stoupá;
  • Prsa se mohou zvětšit, jedna nebo dokonce několik, aby se zvýšila;
  • Mléčné žlázy budou na dotek velmi horké.

Léčbu může být předepsáno pouze veterinární lékař. Je velmi důležité hledat konzultaci včas. Je kategoricky nemožné nezávisle používat lidové metody.

Doma můžete jen mírně zmírnit stav psa až do jmenování průběhu léčby veterinárním lékařem. Za tímto účelem se doporučuje nastrouhat hrudník domácího mazlíčka s kafrovým olejem, aby se mírně zahřál. Pak musíte pomazat mléko. Poté je postižená prsa ovázaná.

Důležité! Mléčné žlázy lze zahřát pouze serózní nebo katarrhalskou mastitidou. Pokud je patologie hnisavá, je přísně zakázána, protože hnisavý zánět se začne aktivně šířit dále.

Příznaky onemocnění: Příznaky nebezpečí

Mastitida u psa

Kvůli tomu, co se vyvíjí falešné těhotenství psa

Falešné těhotenství u psů se objeví v důsledku hormonálního selhání, ke kterému dochází po estrusu. Nejčastěji to je charakteristické pro první estros. V těle psa začíná produkce progesteronu a prolaktinu, které jsou charakteristické pro období těhotenství. Pes se bude cítit, jako by čekala na štěňata.

Důvodem tohoto jevu je skutečnost, že žluté tělo se nezlomí do dvou měsíců. Hormony se kvůli tomu nepřestanou vyrábět. Tato podmínka se nepovažuje za nemoc. Toto je úzké spojení s divokým světem.

Existuje velmi zajímavý fakt. V hejnu psů každý otěhotní synchronně. To je nezbytné na základě přežití. Feny, jejichž těhotenství bude nepravdivé, pomůže krmit štěňata. Bude tedy zajištěno maximální přežití.

Pro referenci! Mnoho veterinářů věří, že je nemožné zasáhnout do tohoto procesu. Samotný jev proběhne za několik týdnů. Všechny příznaky zmizí sami.

Kdy navštívit lékaře

Pokud se psovo hrudní žlázy začaly zvětšit, nebojte se okamžitě. V následujících případech bude vyžadována konzultace veterinárního lékaře:

  • Příznaky falešného těhotenství neprošly za tři týdny. Pes bude muset podstoupit důkladné vyšetření. Možná bude potřebovat hormonální terapii. Pouze lékař může předepsat léky a léčebný režim.
  • Bradavky u zvířete se mohou modré. To naznačuje, že na pozadí zdlouhavého falešného těhotenství začala mastitida. Jako ošetření můžete papíry namazat kafrovým olejem. Komprese dobře pomáhají. Je důležité, aby byl přístup k bradavkám blokován během psa. Za tímto účelem je žaludek zatahován kolem elastického obvazu.

Velmi falešné těhotenství se nepovažuje za patologii. Toto je odchylka v hormonálním pozadí. Nebezpečí pro zvíře jsou možné důsledky, které se mohou vyskytnout v důsledku zdlouhavého stavu. Tento jev v přírodě je charakteristický pro mnoho zvířat, ale u psů se projevuje v těch nejvýraznějších.

Důležité! Pokud se falešné těhotenství projeví příliš často, zatímco vždy to postupuje ve velmi závažné formě, může veterinář doporučit sterilizaci psů.

Kdy navštívit lékaře

S dlouhodobým stavem falešného těhotenství musíte poradit s lékařem

Vzdálené důsledky

Nelze vždy říci, že falešné těhotenství vůbec neohrožuje mazlíčka. Existují případy, kdy se tato patologie vyvine na mastitidu nebo absces. Jedná se o nebezpečné jevy, které dále vedou k rakovině prsu.

Na pozadí hormonálních poruch lze pozorovat vývoj další běžné patologie - piometry nebo hnisavá endometritida. Vzhledem k nadměrné produkci hormonů se formy hlenu, které se hromadí v děložní dutině. Výsledkem je, že stěny jsou natažené. Cervikální kanál není uzavřen. Skrz to pronikají patogenní bakterie a mikroby. V děložní dutině se začnou aktivně množit, což vede k vážné infekci.

Falešné těhotenství má jedno plus. Takový pes může zachránit štěňata, která byla bez matky. Bude je snadno nakrmit.

Situace, kdy se psí bradavky zvětšují, tedy vyžaduje pečlivou kontrolu. Přijměte opatření, ukažte domácího mazlíčka veterinárnímu lékaři a musíte zahájit léčbu, pouze pokud tento projev neprochází dlouho.

Články na téma
LiveInternet