Je možné pes psovi během estrusu sterilizovat

Tychka je spojen s mnoha nepříjemnostmi pro majitele čtyř. Toto je vzhled značek v rozích a nepříjemný zápach z nich vyzařující a potřeba hledat pár. Mnoho problémů řeší operaci k odstranění vaječníků. Je řečeno, kdy provádět sterilizaci, více podrobností.

Co je sterilizace

Sterilizace - odstranění vaječníků nebo ligace sekvence v fenech, aby se psa chránil před neočekávaným těhotenstvím. Sterilizované zvíře nemůže otěhotnět nebo stát se dárcem spermatu pro oplodnění, nezažívá nezbytnou trakci.

Co je sterilizace

Přírodní jev u zvířat

Poznámka! Pokud je postup prováděn správně, pak fena dokonce zastaví estrus.

Sterililizovat psa sami, dokonce i speciální vzdělání, je problematická, jedná se o chirurgickou operaci, která vyžaduje přítomnost lékařů a užívání speciálních drog.

Proč potřebujete sterilizaci psů

Feny jsou sterilizovány a sledují následující cíle:

  • Plot z potíží spojených s hledáním muže, následného péče o těhotného psa a jeho novorozenecký štěňátka;
  • Ochrana potomků před různými chorobami přenášenými na geny (pokud je fena vadná, je lepší se starat bez štěňat);
  • Prodloužení života zvířete. Po odstranění vaječníků je minimalizováno riziko vzniku rakoviny děložního čípku;
  • Získání klidnějšího a vyváženějšího psa, jehož chování není ovlivněno hormony (obvykle sterilizujte servisní psy a vodicí psi, jehož hormonální výbuchy mohou poškodit práci).

Nedávno byl postup proveden nejen na žádost majitelů, ale také v případě, že neexistují. Zejména sterilizují bezdomovci a toulavé psy, jejichž reprodukce nikdo nenasleduje. To může výrazně snížit populaci zvířat a chránit osobu před parazity a nemoci, které distribuovali. Sterilizovaný pes je méně agresivní, dokonce i bojový pes se chová klidnější než obvykle.

Důležité! Kastrovají všechna zvířata, bez ohledu na plemeno (York, jezevčíky, teriéři, chihuahua, hrad dříve německé ovčáky a buldoky), váhu a pohlaví. Tento postup někdy pomáhá udržovat čistotu genů celého rodu.

Kdy je lepší vrhat feny

Příprava na operaci

Kdy je lepší vrhat feny

Nezveřejněné majitelé jsou často kladeni otázkami, zda je možné pes během estrusu sterilizovat, když je lepší udělat, zda je možné postup provést dříve. Odpověď na ně může veterinární lékař poskytnout pouze po důkladném prozkoumání zvířete, jmenování řady postupů a testů.

Na Estros

Veterináři nestanoví přesné období, kdy může být pes sterilizován, a když to nestojí za to udělat. Ale nejlepší, pokud jsou vaječníky odstraněny ještě před prvním estrusem. Nejčastěji začíná u psů, kteří dosáhli jednoho roku -, takže operace je nejlépe prováděna v intervalu od 6 do 12 měsíců.

Poznámka! Ideální možností je 2-3 týdny na estrus.

Pes neublíží, operace je prováděna v anestézii, zvíře nic necítí. Kastraci na první estrus vám umožní chránit fenu před vývojem rakoviny mléčných žláz.

Po estru

Pokud již existoval Estrus, není třeba očekávat nástup dalšího. Zvíře musí být naléhavě užíváno pro sterilizaci. Dospělé feny jsou obtížnější sterilizovat než mladé, je to nutné:

  • Ujistěte se, že zvíře není nemocné a nenosí potomky;
  • Vytvořte pes EKG (umožní vám snížit riziko negativních účinků na tělo anestézie, vyberte si vhodný lék ve správné šetření dávky);
  • Udělejte si test krve a moči od psa.

Důležité! Sterilizujte v celkové anestézii, zvíře by mělo být neustále pod dohledem veterináře a poté majitele.

Jak dlouho po estrus můžete psa sterilizovat

Jak kastrace jde

Ne všichni psi tolerují drogy podávané pro jejich rychlou eutanázii a anestézii. Někdy je pes nemocný, ohromující, odmítá jíst a pít hodně vody. To je normální, ale pro spravedlivého kastrovaného psa potřebujete pečlivou péči, bude to muset čas od času převrátit z jedné strany na druhou, monitorovat teplotu.

Jak dlouho po estrus můžete psa sterilizovat

2-4 týdny po dokončení estruového psa již můžete přivést k kastraci. Ve Spojených státech je sterilizace „dětská“ úplně praktikována, která je ve věku 6-14 týdnů vystavena štěňátkům, takže otázka, kdy zaznamenat dospělého psa k provozu je irelevantní.

Poznámka! Pettsev Ve věku 6-8 let je kastrován lékařskými ukazateli, někdy jsou vaječníky u psů tohoto věku vyříznuty po dokončení jejich používání jako kmenové výrobce.

Pokud existují obavy ohledně rané nebo pozdní kastrace, je lepší konzultovat s veterinárním lékařem a přivést psa na pravidelnou inspekci. Přesné datum kastrace bude přiděleno na základě věku a stavu zdraví zvířete.

Někteří psi jsou během estrus kastrováni. Existuje riziko krvácení, ale díky moderním drogám lze minimalizovat. Je lepší přerušit estru chirurgicky, než používat drogy, které k tomu podkopávají zdraví.

Bude mít fena po sterilizaci

Po operaci zvířat potřebujete úzkou péči

Bude mít fena po sterilizaci

Přítomnost nebo nepřítomnost estrus po kastraci je spojena s typem provozu. Postup má významný dopad na hormonální pozadí, ale pokud lékař neodstraní vaječníky, ale pouze obvazy vejcovody, pak pes bude i nadále požadovat pozornost muže. Při kontaktu dojde k úpletu bez oplodnění. Zájem o to, zda bude mít Estrus, pokud bude pes sterilizován, je důležité zvážit tento okamžik.

Abyste nezažili všechny nepříjemné důsledky estrusu (v budoucnu určování území močí - štítkem), musíte trvat na úplném odstranění vnitřních genitálních orgánů feny. Ale i v tomto případě existuje možnost, že jejich funkce překročí nadledvinky a touha nezmizí, bude potřeba fena být muži.

Co jiného je třeba vědět o sterilizaci

Sterilizace je pro zvíře bezpečná. Při zavádění anestézie existuje malé riziko. Pokud je lékař nezkušený, může zvíře prasknout o něco déle než datum splatnosti. Případy smrti jsou velmi vzácné. Kastrace pomáhá vyhýbat se dalším problémům s hormonálním pozadím, chránit psa před nemocemi, které jsou přenášeny sexuálně.

Důležité! Před postupem je zvíře lepší nekrmit nebo pít.

Možné komplikace

Komplikace vznikají, pokud je pes příliš starý nebo naopak příliš mladý:

  • Staré feny často po kastraci nemohou udržet moč sami, musíte se uchýlit k pomoci léků;
  • Včasná kastrace zvyšuje riziko rakoviny kostí;
  • Dospělí psi se začínají pohybovat méně, což přibývá na váze rychleji.

Poznámka! Po kastraci se musíte zeptat veterináře, než nakrmit domácího mazlíčka. Fena procházející procedurou je obvykle držena na stravě a nucena se pohybovat více.

Kastrace psů chrání před následným estrusem, ale zabraňuje výskytu nežádoucího potomka a rozvoje mnoha nemocí. Estros po sterilizaci u psů pokračuje, ale stávají se flexibilní a mírumilovný, vykazují menší agresi. Obecně se jedná o bezpečné a nezbytné operace.

Články na téma
LiveInternet