Sterilizace koček a kastrace koček: cena za postup

Podstata postupů a rozdílů

Každý majitel domácího zvířete dříve nebo později se může rozhodnout o sterilizaci domácího mazlíčka. Takový postup se samozřejmě provádí nejlépe v raném věku, protože čím starší zvíře, tím horší odchází z anestézie a po operaci je obnoven po operaci. Chování mladých sterilizovaných zvířat se také mění v menší míře než u dospělých. Nicméně pouze majitel má právo rozhodnout, zda jeho domácí mazlíček takový postup potřebuje. V našem článku budeme hovořit o vlastnostech kastrace a sterilizace.

Podstata postupů a rozdílů

Většina lidí věří, že slovo „kastrace“ se vztahuje pouze na mužské jedince. Sterilizace se týká výhradně žen jednotlivců. Toto není skutečný názor a vysvětlíme proč.

Kastrace

Когда ыполняется операция кивотного, то ему удаляют репродvo. U žen jsou u žen odstraněny vaječníky (částečná kastrace) nebo vaječníky spolu s dělohou u žen. Muži jsou odstraněni varlata. Toto je častěji a nákladnější postup než sterilizace. Cena postupu

Pokud ženy provedly částečnou kastraci, možná bude muset brzy provést plnou, protože po operaci často vyvíjejí řadu nemocí v reprodukčním systému. Pokud se tedy rozhodnete pro kočku provést takovou operaci, je lepší provést úplné odstranění reprodukčních orgánů.

Vyberte nejvhodnější jídlo pro kočku: jídlo

Provoz může být prováděn na zvířatech, která dosáhla pěti nebo pěti měsíců věku.

Sterilizace

Během sterilizace jsou ženy odstraněny vaječníky a děloha zůstává. Samci jsou svázáni semenné kanály. Po takové chirurgické intervenci u zvířat je ztracena schopnost reprodukovat potomstvo, ale způsob chování a instinkty, které byly před operací, je zachován.

Důležité!Na některých veterinárních klinikách lékaři používají pouze termín „sterilizace“, aby si klienta nezaměnili.

V obou případech se muži zotavují mnohem rychleji než ženy, protože oblast chirurgické intervence je velmi odlišná. Rysy koček a péče o kočky po postupu

Cena postupu

Po vyřešení podmínek je zřejmé, že tvoří cenu operace. První je samozřejmě podlaha zvířete. Dále - povaha intervence. Dalším faktorem je věk a hmotnost zvířete. Ovlivňují dávku anestézie. Náklady na službu také v rozmezí v závislosti na klinice, regionu jejího umístění, země.

zjistit

Na Ukrajině

Chcete -li pochopit, kolik to stojí kastrovat kočku na Ukrajině, musíte se rozhodnout o místě konání operace a typu kliniky (soukromý nebo stát). Ne ve všech městech ve státních institucích může provést podobný postup. Majitelé zvířat jsou často zasíláni na soukromé kliniky nebo na větší nedaleké osídlení.

V některých městech uvádíme příklad nákladů na postup:

  1. Charkiv. Na soukromé klinice bude muset být kastraci kočky poskytnut 150-900 Hryvnias (5,6-33,5 dolarů). Pro Sterilizaci CAT-400-1800 Hryvnias (14,9-67,1 dolarů). Takové šíření cen je vysvětleno úrovní kliniky, oblastí jejího umístění ve městě, složitost operace (pro kočky 2. kategorie) a zohlednění (nebo nezohlednění) v cena anestezie, obvazů a dalších materiálů.
  2. Kyiv. Zde cena kastrace kočky začíná z 200 Hryvnias (7,4 $) na klinice a z 550 Hryvnias (20 a půl dolarů) doma. Sterilizace kočky na klinice z 500 Hryvnias (18,6 dolarů), doma z 850 Hryvnias (31,7 $).
  3. LVIV. Sterilizace koček doma ze 400 Hryvnias (14,9 $) na klinice - z 300 Hryvnias (11 $). Kastrace koček doma od 450 Hryvnias (16,7 dolarů) na klinice od 150 Hryvnias (5,6 $).
Sterilizace koček a kastrace koček: cena za postup

V Rusku

V Rusku se ceny také liší v závislosti na regionu země. V Moskva Sterilizace kočky na klinice náklady z roku 2000 rublů (34,5 dolarů), kolik a například v Novosibirsk. Kastrace kočky nebo kočky v nemocnici - od 1200/2500 rublů (20,7/43,2 dolarů). V Novosibirsku je tento postup o něco levnější: pro kočku 1000 rublů (17,2 $) pro rubly Cat 2000 (34,5 $).

Tento postup bude stát doma pro kočku 2500 rublů (43 $) pro rubly CAT-4500-10000 ($ 77,7-172.8) V závislosti na složitosti postupu. Pokud zavoláte lékaře doma, musíte vzít v úvahu oblast města. Některé kliniky v Moskvě zvyšují cenu sterilizace koček, pokud potřebujete jít do Mkadu k domácímu mazlíčku.

Dozvědět se o

Volání lékaře do domu je samozřejmě mnohem pohodlnější pro zvíře i majitele. Domácí mazlíček nebude mít stres z cesty, nebude vyzvednout žádnou infekci. Ušetříte také čas a úsilí na výlet. Zároveň, pokud chirurgický zásah potřebuje ženu a dokonce i ve věku, pak pokud se něco pokazí, bude zvíře mnohem obtížnější bez speciálního vybavení. Cena postupu se bude výrazně lišit s náklady na provoz na klinice. Kastrace kočky doma v Moskvě bude stát přibližně stejně jako na klinice.

V Petr Sterilizace kočky na klinice má náklady na 2500 rublů (43 $), kastrace - z 3 500 rublů (60,5 $). Kastrace muže - 1 500 rublů (25,9 $). Když specialista volá do domu, cena kastrace se pohybuje od 2900 do 3700 rublů (50-64 $). Sterilizace koček a kastrace koček: cena za postup

V Bělorusku

V Bělorusku jsou ceny tvořeny podle stejného principu jako ve výše uvedených zemích. Náklady na sterilizaci kočky v Minsku jsou 30-85 běloruských rublů (15,3-43,3 $), v jiných městech-30-50 běloruských rublů (15,3-25,5 $). Volání specialisty doma bude stát přibližně totéž.

Důležité!Je vhodné sterilizovat ženy ve věku šesti měsíců, protože obvykle pochází puberta od věku sedmi až osmi měsíců. Adaptace po zákroku v tomto věku projde snadno.

Cena kastrace kočky v Minsk -15-70 Běloruské rubly (7,6-35,7 $), v jiných městech-15-40 běloruské rubly ($ 7,6-20,4).

Rysy koček a péče o kočky po postupu

Po operaci je důležitá péče o zvířata. Pokud jste z kliniky přinesli domácího mazlíčka, položte jej na rovnou plochu, nejlépe na podlahu, a dříve šířil předplatné vlhkosti. Je nutné položit zvíře na podlahu, aby se začalo odstupovat od anestezie, nespadne dolů. Plenka absorbuje moč nebo výkaly, které mohou spontánně vyniknout, dokud domácí zvíře nebude schopen ovládat své tělo. Sterilizace koček a kastrace koček: cena za postup

Každé zvíře odchází z anestezie různými způsoby. Někteří se snaží chodit po dvaceti minutách, zatímco jiní budou potřebovat více času. Pokud je domácí mazlíček mladý a operace proběhla večer, pak to bude již v obvyklém stavu.

Abyste se starali o kočku, bude pro vás užitečné zjistit, jak se zbavit, ach, jak

Zvláštní obvaz je umístěn na ovládané zvíře tak, aby nezranil šev. Veterináři doporučují, aby ženy chodily v takové obvaz po dobu nejméně pěti dnů, méně koček.

Nebo nezpracovat švy nebo ne, lékař řekne: to bude záviset na složitosti postupu a povaze švu. Na některých klinikách je šitý řez pomocí vlastních vláken, která zmizí za týden. Pokud je šev uložen běžnými vlákny, pak je třeba jej odstranit za deset dní - lékaři určitě řeknou.

Sterilizace koček a kastrace koček: cena za postup

Po analýze článku můžeme dojít k závěru: jakým způsobem a kde připravit domácí mazlíčky funkcí porodu se každý rozhodne pro sebe. Je však vhodné to dělat co nejdříve, protože mladé tělo se zotaví rychleji.

Články na téma
LiveInternet