Mohou být psi vařeni a syrové brambory

Majitelé mazlíčků se často zajímají o to, zda psi mohou brambory. Abyste neublížili zvířeti, musíte být opatrní ohledně jeho stravy. Brambory tedy způsobují hodně kontroverze, považovány za těžký a dokonce nebezpečný produkt. Nezapomeňte však na svou hodnotu a nabízejte domácího mazlíčka v přípustném množství.

Rysy trávení u psů

Potraviny psů jsou absorbovány mnohem rychleji než u lidí. Střeva jsou kratší a jídlo se do něj vstřebává téměř okamžitě. Do rozpadu některých uhlohydrátů, zejména škrobu, nejsou také zapojeny žádné enzymy. A jak víte, brambory jsou známé svým vysokým obsahem. Proto je zelenina těžká pro trávení zvířete. To však neznamená, že ji musíte úplně opustit ve stravě.

Rysy trávení u psů

Strava psa musí být pečlivě promyšlena, aby nedošlo k poškození jejího zdraví

Brambory ve stravě psů

Síla PSA by měla být vyvážená a rozmanitá. Když jí krmivo pro psy, nemůžete se bát, t. na. Zvíře přijímá potřebné vitamíny a minerály. Když se pes připojil k přírodnímu jídlu, stojí za to přidat zeleninu a ovoce do své nabídky. Zejména je obtížné nadhodnotit výhody brambor.

Hlavní věcí není překročit doporučenou částku při krmení:

 • Pro střední a velké psi--2-2 hlíz po dobu jednoho týdne je to 100-150 gramů.
 • Miniaturní domácí zvířata vyžadují menší dávku, ne více než 50 gramů za 7 dní.

Existuje nějaká výhoda

Brambory jsou oceněny kvůli jeho složení. Zelenina obsahuje:

 • vápník, fosfor a hořčík;
 • Vitamíny skupiny C, E a B.
 • jód, který poskytuje štítnou žlázu a posiluje imunitu;
 • draslík, prospěšný ovlivňující kardiovaskulární systém.

Poznámka! Brambory normalizují práci střev a žaludku se správným použitím. Také zelenina uvolňuje křeče a odstraňuje toxiny z těla.

Poškození psů

Brambory mají negativní účinky, když ho pes sní v neomezeném množství. Nedokáže se vyrovnat s vysokým obsahem škrobu, což vede k poruše střev a trávení obecně.

Brambory ve stravě psů

Smažené brambory jsou škodlivé pro zvířata

Jaké brambory jsou povoleny

U psů je zakázaný produkt smažené brambory. Musí být stejně opuštěno. Za prvé, kvůli rostlinnému oleji, který během tepelného zpracování uvolňuje toxiny.

Surové brambory

Při výběru brambor pro psa musíte pečlivě prohlédnout hlízy. Pokud mají zelená místa, pak zelenina obsahuje solonin. Toto je jedovatá látka vytvořená během skladování. Taková zelenina je lepší nejen jako zvířata, ale také pro lidi.

Syrové brambory bez viditelných míst, hniloba může být dána psům. Kořenová plodina s kůrou je považována za užitečnou. Ale před pozváním zvířete musí být důkladně umýt. Někdy dostávají psi čištění brambor a přidávají se k dalšímu jídlu.

Vařené brambory nebo bramborová kaše

Může pes dát vařené brambory závisí na tom, jak je připraven. Například:

 • Zeleninová přivařená v uniformě má větší výhodu. Zachovává maximum užitečných látek.
 • Pečené brambory obsahují téměř stejné vitamíny jako syrové. Jeho doplněk k stravě je vítán. V tomto případě musíte misku ochladit.
 • Při krmení domácího mazlíčka je bramborové pyré smícháno s kaši a další zeleninou. Jídlo není tak užitečné, na rozdíl od hlízy, které si všimla nebo vařila v uniformě, ale část cenných látek v něm je zachována.

Vařené brambory lze přidat do psí polévky, spolu s mrkví, zelí. Je však třeba si uvědomit, že koření zvířat je kontraindikováno. Také mnoho veterinárních lékařů doporučuje opustit vývar přivařené na maso.

Důležité! Vepřové maso je zakázaný produkt pro téměř všechny psy.

Tančit jídlo

Formy nebo zkažené výrobky, zejména brambory, představují pro zvíře nebezpečí nebezpečí. Mohou vyvolat průjem, průjem. A již takové projevy jsou plné dehydratace, což může vést k smutným důsledkům.

Jaké brambory jsou povoleny

Pes musí dostat výjimečně čerstvý, ne rozmazlený produkt

Jak zvyknout psa na brambory

Plátek syrových brambor, bez míst a stop hniloby, můžete jej dát vedle misky misky. Pokud zájmy kořenových plodin, zkusí to. Další možností je přidat strouhanou zeleninu do surové nebo vařené formy do obvyklé misky pro psa.

Poznámka! Brambory by měly být přesně další složkou, jako by s kořením, sčítáním, bohatým na vitamíny a minerály.

Pokud pes nemá rád nový vkus, netrvejte. Je lepší mu nabídnout další zeleninu a experimentálně zjistit, co dává přednost.

Jak správně krmit

Brambory by měly doprovázet příjem potravy nebo působit jako léčba. Ale nikdy to nemusíte používat jako hlavní jídlo.

Je možné každý den krmit psa bramborami:

 • Nabízejte dvakrát týdně v celkovém množství 2 hlíz. To stačí, aby pes získal potřebné vitamíny a živiny.
 • V době nemůžete dát více než polovinu brambor, méně můžete.
 • Zeleninu se každý den nemusí psa krmit, jinak nelze vyhnout trávicím problémům, i když domácí zvíře normálně reaguje na produkt.

Speciální suché zvířecí krmivy také obsahují brambory, ale jeho množství nepřesahuje 4 procenta z celkového objemu. Hlavní věc je, že to není mezi prvních pět hlavních ingrediencí. Pak můžete pochybovat o kvalitě produktu. Sušené brambory se také přidávají k jídlu nebo, jak se nazývá jinak, vločky.

Jak zvyknout psa na brambory

Bramborové vločky

Poznámka! Od února na získání nové plodiny je lepší zapomenout na užitečnou kořenovou plodinu. Tím se zabrání otravě pet solanin.

Když potřebujete odmítnout brambory

Poté, co pes pokusí brambory, musíte je pozorovat několik dní. Pokud se dobře nezmění, pravidelně můžete přidat kořenovou plodinu k jídlu.

Alarmující příznaky, které vyžadují výrobky pro zrušení a návštěva veterináře, zahrnují:

 • průjem nebo zácpa;
 • letargie, apatie;
 • Odmítnutí jídla;
 • vypouštění z očí a uší;
 • narušená koordinace;
 • změněné dýchání;
 • nízká teplota;
 • zarudnutí kůže a svědění, díky kterému je svědění psa, což vede k tvorbě ran a vředů.

Pes může mít nesnášenlivost na brambory nebo alergie na to. Pokud jde o intoxikaci, první známky se objevují po 3-4 hodinách. Nemusíte čekat na další příznaky, ale je lepší ukázat psa k lékaři a vyloučit zeleninu ze stravy.

Jak správně krmit

Nedávejte brambory štěňatům až 5 měsíců

Brambory jsou také kontraindikovány:

 • Štěňata do 5 měsíců. Jejich tělo ještě není silné a použití zeleniny může být skutečnou ránou pro trávení.
 • Těhotná a krmení potomků pro psy.
 • Psi s problémy s trávicím traktem. To je to, co vysvětluje, proč například husky kategoricky nemůže být brambory. Spolu s hrozny způsobuje fermentaci ve střevech, což způsobuje mnoho nepříjemností.

Brambory - zdravá zelenina bohatá na škrob a vlákno. V malých dávkách neublíží domácímu mazlíčku, ale dokonce slouží jako zdroj vitamínů a živin, zejména pokud je pečené nebo nabízeno syrové. Majitelé by měli vědět, ve kterých případech je lepší odmítnout používání zeleniny, aby neublížil domácímu mazlíčku.

Články na téma
LiveInternet