Pes olizuje tlapky a neustále se zvedá na kůži

Bohužel, mnoho majitelů čelí tomuto problému. Někdo tomu nevěnuje pozornost, myslí si, že pes olizuje tlapky z nudy nebo olizuje ránu tak, aby se uzdravil rychleji. Ale ne všechno je tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Někdy může toto znamení přenést špatné důsledky. V některých případech to může vést k smrti.

Proč pes olizuje tlapky

Mnoho chovatelů psů se zajímá o otázku, proč pes olizuje tlapky, a dokonce i tak často. Možná je to špatný zvyk nebo příznak vážného onemocnění. Stojí za to znít alarm? Důvody takových návyků jsou různé.

Proč pes olizuje tlapky

Pokud pes často olízne tlapky, pak je to příležitost ukázat to veterinárnímu lékaři

Poznámka! Existuje 9 důvodů, proč pes začne olizovat tlapku a všichni vyžadují zvláštní pozornost. Mohou se stát důsledkem nemocí i příčin duševní poruchy.

Hlavní důvody

Hlavními důvody, proč pes olizuje tlapku na kůži, jsou parazity, zánět nebo problémy se žaludkem. Není vždy snadné se jich zbavit, ale se správným zacházením se nemoci rychle ustupují a domácí mazlíček bude opět schopen žít šťastný a plně naplněný život.

Alergická reakce

Možná je to nejčastější důvod, který se vyskytuje v 80 % případů. Pes začíná zažít těžké svědění způsobené zánětem kůže. Jídlo může být dráždivé.

Hlavní důvody

Zarudnutí na podložkách

Alergie - vrozené onemocnění. Je přenášen stejným způsobem jako u lidí, na genetické úrovni. Nebojte se proto, že pes je nosičem nemoci. S alergiemi si pes olizuje tlapku na kůži, začne kousnout bolestivé místo. Červený polštář na tlapách je ukazatelem alergie, protože zarudnutí se objevuje kvůli svědění v postižené oblasti a polštářích.

Důležité! Potvrzující faktory, že pes má alergie, rýma, nepříjemný zápach, slzy očí a vypouštění se může objevit z uší.

S těmito příznaky pes nepřestane olizovat tlapku a bez pomoci specialistů se jeho stav ostře zhoršuje. Je důležité najít příčinu alergií a zbavit se ji co nejdříve, jinak se domácí mazlíček nikdy nezlepší. Neměli byste s tím váhat, protože nalezení zdroje není tak jednoduché a pes neřekne, z čeho bude dobře.

Houba

S houbou vypadne pes a plešatá hlava se tvoří na určité oblasti tlapky. Houba roste a vyvíjí se, takže infikovaná oblast poroste, dokud se majitel o pomoc neobrátí k veterinárnímu lékaři. Toto onemocnění je velmi obtížné vynést, protože pes neustále přináší tlapy a tato nemoc může přepnout z jednoho místa na druhé.

Poznámka! Pes by měl méně interagovat s ostatními domácími mazlíčky. Parazitární houba je rychle přenášena na zvířata a je problematické ji přivést. Stojí za to konzultovat veterináře, který určitě určí, co je pro domácího mazlíčka lepší: mast nebo sprej.

Vyrážka plenky

Takový problém se objevuje u načechraných zvířat s dlouhými vlasy. Příčinou vyrážky plenky je nesprávná péče. Psi se také potí a potem koroduje pokožku. S vyrážkou na plenku pes olizuje tlapku, aby zmírnil podráždění, ale kvůli dlouhé vlnu si nemůže pomoci. Tento problém lze snadno vyřešit: měli byste se dobře vykoupat pes, zejména opláchněte mezi polštářky, a pak je vlna důkladně vysušena.

Zánět kůže

Příčinou zánětu kůže může být tříska nebo mikroorganismy v ráně. Pes nemůže sám vytáhnout štípnutí a začne olizovat bolestivé místo. Výsledkem je, že pes vrhá tlapku na bolest.

To je důležité! Takovou nemoc nemůžete začít, jinak může pes ztratit přední nebo zadní tlapku. Postižená oblast je nutná ke zpracování a odstranění cizího těla, obvazování rány. Boindikace nevede k ničemu dobrému.

Je přípustné nechat psa olizovat tlapku

Zánět rány může vést k amputaci

Žaludeční problémy

V souvislosti s tímto problémem se pes začne olíznout nohy. Licking je častým ukazatelem problémů spojených se žaludkem. Toto je pes, který se snaží způsobit reflex roubíku, aby usnadnil jeho onemocnění. Pokud domácí mazlíček začne prokázat takové podivné chování, měli byste okamžitě kontaktovat profesionála. Problém může spočívat v podvýživě.

Neurologické a mentální problémy

Vznikají kvůli nesprávnému přístupu ke zvířeti. Na pozadí toho má domácí zvíře napětí a bolest ve svalech, což způsobuje nepohodlí zvířete. Kousání nebo olizování předních tlapky se pes snaží zabránit tomuto nepříjemnému pocitu. Veterináři také spojují tento problém s deformací páteře a nepříjemným vodítkem. Při chůzi často lidé psi psů, ale to nelze udělat.

Duševní problémy jsou stresem domácího zvířete. Zvyk se vyrábí na základě duševních problémů. Často zmírnit stres nebo se zbavit nudy, psí olizují tlapky. Proto stojí za to věnovat více pozornosti vašemu domácímu mazlíčku.

dodatečné informace! Je možné, že olizování tlapky může být špatným zvykem. Chcete -li odstavit psa z takového koníčku, musíte pro něj začít více času. Pes rychle zapomene na zvyk, pokud je na něco vášnivý. Jinak z toho může pomoci speciální sprej.

Jak zabránit psovi olizovat boláky

Každý druhý pes se nachází v neurologických problémech

Je přípustné nechat psa olizovat tlapku

Sliva psů není tak uzdravující, jak o ní mluví. Kvůli tomuto klamu hostitelé často nevěnují pozornost ranám jejich mazlíčka. Lízání zasahuje pouze s uzdravením, protože pes může ohýbat ránu.

Proto musíte zabránit lízání. To může být problém pro majitele psů. Pes nedokáže vysvětlit, že mu to poškodí, prostě tomu nerozumí.

Poznámka! Olizající rány u zvířat - reflex.

Jak zabránit psovi olizovat boláky

Obvaz je potřebný k tomu, aby psovi zabránil olizovat lék, že byl aplikován na uzdravení bolesti. Nevýhodou takového postupu je, že někdy by měla být rána udržována ve vzduchu, aby vyschla a uzdravila. Po odstranění obvazu se pes pokusí olizovat bolest. Někteří psi se také snaží odstranit obvazy, v takových případech pomůže veterinární límec.

Veterinární límec - kužel, který uzavírá recenzi psů. S ním se domácí mazlíček nebude moci naklonit k tlapce a udělat bolavé místo. Takovou věc lze zakoupit na veterinárních klinikách nebo to udělat sami.

Kdy a proč bych měl kontaktovat veterináře

Veterinární límec

Kdy a proč bych měl kontaktovat veterináře

Pokud pes začne rozlévat tlapky, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od specialisty. Samotní majitelé nemohou vždy určit přesnou příčinu nemoci, tím více si vybrat metody léčby. Některá onemocnění, pokud nepřijímáte určitá opatření, vedou ke ztrátě končetin. A houba může přepnout nejen na zvířata, ale také na lidi.

Pes je přítel člověka. Poté, co to zkrotil, majitel přináší na ramena spoustu odpovědnosti. Pokud je pes hodně zvadlý a lže, pak se cítí špatně, má zdravotní problémy. Když se objeví první známky nemoci, objeví se návyky, které jsou pro domácího mazlíčka neobvyklé, měli byste se okamžitě obrátit na specialistu.

Články na téma
LiveInternet