Kolik estrus trvá u psů malých plemen a jak často se to stane

Období estru je velmi důležité v životě psa jakéhokoli plemene. V této době může dojít k nežádoucímu těhotenství, což je nepředvídaný zdravotní problém. Majitelé psů všech plemen, zejména malých, by proto měli vlastnit informace o značkách, trvání období a vlastnostech estru v různých plemenech psů.

Jaký je proces estrus u psů

První estrus u psů se vyskytuje ve věku 6 měsíců a dokonce až 2 roky. To je ovlivněno plemenem zvířete a genetické dědičnosti. Nejčastěji se jedná o období od šesti měsíců do roku. Estrus je období sexuální aktivity u žen, během kterého může zvíře otěhotnět.

Jaký je proces estrus u psů

Období Estro je velmi důležité pro každého psa

Důležité! Je třeba si uvědomit, že vzhled estrus u ženy nemluví o její připravenosti na pletení. Zkušení chovatelé psů a veterinární lékaři doporučují, aby se nespěchali tímto postupem a nepisovali se psy mladšími než 14-15 měsíců, a také ve věku více než 7 let.

Podle charakteristických rysů je období Estros rozděleno do několika období:

 1. Proetrus - doba trvání od 7 do 10 dnů. Charakterizované změnami v chování zvířat a specifických fyziologických procesů. Zvíře začíná vyžadovat zvýšenou pozornost na sebe, dává značky během procházky, ale muž ho nedovolí. Během tohoto období je fena charakterizována otokem, pak začíná vypouštění krví.
 2. Estrus je období, během kterého existuje největší pravděpodobnost početí.
 3. Metrestrs. V této fázi se stav dělohy a smyčky normalizuje a vrací se k přirozenému. Vypouštění zmizí a chování se stává charakteristickým pro zvíře. Někdy existují případy, že pes po dokončení procesu estrusů, i když nedošlo k oplodnění, může ukázat příznaky falešného těhotenství.

Jak dlouho Estros pokračuje u psa

Během estrusu se charakter zvířete mění

Jak dlouho Estros pokračuje u psa

Estrus obvykle trvá v průměru 3-10 dní. První estrus je charakterizován rychlejším dokončením. Během tohoto období se chování zvířete dramaticky mění, což si nelze nevšimnout. Dokonce i ti nejskromnější a nejklidnější psi začínají vykazovat známky pozornosti na muže, vezměte charakteristickou pózu, ohýbá ocas.

Poznámka! Zvíře začíná umístit značky doslova na každý krok a některé feny mohou dokonce olíznout známky, které zbývá pes.

Fyziologické změny spočívají v tom, že výboj ztrácí intenzivní barvu, stává se vzácnější (jsou rozmazané vypouštění mírně růžové barvy), nebo dokonce zcela zmizí. Smyčka získává volnou a měkkost. Ovulací se objevuje během období estru - vejce vycházejí z vaječníků a dozrávají v děloze.

Různé estrus u různých plemen

Na otázku, kolikrát ročně má pes estrus a jak dlouho toto období trvá, je obtížné přesně odpovědět. Proces je ovlivněn velkým počtem faktorů, vnějších i souvisejících s jednotlivými charakteristikami zvířete. Tvorba cyklu nastává po 2-3 estrus. Majitelé proto musí udržovat relevantní položky, které vám umožňují ovládat proces.

Faktory ovlivňující dobu trvání estro

Jak dlouho bude zvířecí fáze Estros záviset především na plemeni. Kromě toho trvání tohoto období ovlivňuje:

 • Hormony. Čím častěji fena kontaktovala muže (nebo žije ve stejné místnosti s nimi), tím déle bude Estro;
 • dědičnost. Stejně jako mnoho jiných rysů, estrus závisí na sadě genů získaných od předků;
 • osvětlení. Čím déle je denní hodiny poslední, tím déle estrus trvá.

Tychka u psa: Kolik to trvá a jak často se to stane

Jak často mají psi Estrus, závisí na podmínkách jeho bydliště. Takže u dospělých zvířat žijících v domě se vyskytuje dvakrát ročně. Ale pro psy, které vedou aktivnější životní styl v soukromém domě, je charakteristika jeden estrus za rok.

Důležité! Totéž platí pro servisní psy, které během častého tréninku získávají hodně fyzické aktivity.

Tychka u psa: Kolik to trvá a jak často se to stane

U malých psů začíná Estros dříve

Co dělat během estrus: Pravidla pro majitele

Majitelé Yorkshire teriérů, Coker Spaniels, Spitz, Taxi, Tsvergshnezers, Francouzské buldoky, York a dalších malých plemen jsou nejčastěji připraveni předem na nadcházející estro z jejich oblíbených a starat se o vhodného ženicha pro ně. Proto, když dojde k očekávanému období a při absenci kontraindikací, jsou navštívena zvířata.

Vzhledem k značným nákladům na mnoho malých plemen, s nedostatečnou zkušeností majitele psů v této věci se často uchýlí k pomoci profesionálním chovatelům a pletení specialistům, aby se vyhnuli nežádoucím důsledkům.

Co dělat během estrus: Pravidla pro majitele

Během estrusu zvířata doporučují nosit speciální kalhotky

Pokud majitelé nezahrnují chov potomků, pak bude muset být fena během tohoto období velmi pečlivě sledována, doslova ji neodstraní oči. Musíte chodit po vodítku a omezit kontakty s mužem. Rovněž nebude možné dovolit Cobel Cobeli.

Poznámka! Období Estros může být bez povšimnutí, pokud pes patří do malých plemen. Proto musíte pečlivě sledovat, zda se objeví mírně rozlišitelný růžový výtok.

Co dělat s komplikacemi

Během estru a po jeho dokončení se zvyšuje pravděpodobnost různých zdravotních problémů. Důvodem je skutečnost, že v tomto období je organismus zvířete náchylnější k mnoha infekcím, protože patogenní mikroorganismy mohou proniknout hluboko do tkání úvodními kanály.

Zdrojem infekce může být:

 • ostatní zvířata;
 • koupání;
 • procházky po ulici;
 • kontakt se zemí a trávou;
 • aktivní hry.

Aby se zabránili nepříjemným situacím a zabránili rozvoji možných komplikací, musí majitelé věnovat pozornost:

 • povaha propuštění;
 • rysy barvy výboje a jejich možné změny;
 • jejich frekvence a množství;
 • Vzhled nepříjemného zápachu.

Důležité! Pokud stav zvířete vyvolá otázky, a to je doprovázeno ztrátou chuti k jídlu, zvýšenou žízeň, rychlou únavou, pak musíte naléhavě kontaktovat veterináře.

Bude to mnohem lepší, pokud obavy nejsou potvrzeny, než aby zmeškali nástup vážného onemocnění, což může mít vážné důsledky pro zdraví domácího mazlíčka a dokonce může způsobit jeho smrt.

Co dělat s komplikacemi

U zvířat v procesu Estros musíte pečlivě pozorovat a nekoupat se v řece nebo jezeru

Kolik estrus trvá u psů malých plemen závisí na dědičnosti a rysech plemene. Jednotlivci a termín, kdy se objeví poprvé. Každý majitel psa, bez ohledu na to, co je Amstaff, Husky, německý ovčák, labrador nebo Chihuahua, musíte vědět o hlavních příznacích Estro a o tom, jak se chovat. Koneckonců, takový stát je velmi důležitým obdobím v životě každého zvířete. Zvláště byste se měli bát možných komplikací během estrusů, protože mohou mít vážné důsledky pro zdraví domácího mazlíčka. A je nezbytné si pamatovat majitele psů malého plemene, že jejich zvířecí estrus může projít bez povšimnutí.

Články na téma
LiveInternet