Fat cat: kolik tlustých koček váží

Mezi rodinou koček patří kočky s vážným problémem - obezita. Existuje mnoho důvodů pro tuto nemoc, včetně viny majitelů.Takové kočky existuje docela mnoho, ale existují ty, které se na internetu staly známými kvůli jejich váze. Článek představuje příběhy nejpopulárnějších baculatých koček po celém světě.

Standardy hmotnosti koček

Nadměrná hmotnost u koček je častým výskytem, ​​jako lidé. Více příčin vzhledu takového onemocnění může vést k různým chorobám a patologiím, takže majitelé načechraných mazlíčků musí sledovat jejich výživu a zdraví.

Standardy hmotnosti koček

Obezita u kočky

Na čem závisí tělesná hmotnost těla:

  • Plemeno. Stojí za zmínku, že pro každého zástupce rodiny koček existuje jeho vlastní váha. Taková velká plemena, jako je Maine-kun, váží mnohem více než jejich miniaturní protějšky (Peršané, sfingy atd.D.).
  • Podlaha. Nejčastěji má chlapec, jako je Brit, větší hmotu než dívka stejného plemene. Kočky jsou obvykle větší než kočky. Rozdíl může být asi 2 kg.
  • Kastrace a sterilizace. Po těchto operacích se mění hormonální pozadí zvířete, a proto se hmotnost začíná zvyšovat.
  • Nemoci. Obezita se může stát důsledkem jakéhokoli onemocnění nebo porušení práce vnitřních orgánů.
  • Stáří. Mladé kočky jsou miniaturní než starší lidé, protože jsou aktivnější a zdravější.
  • Ústava. Postava koček je také individuální: některé jsou svalnaté, zatímco jiné jsou tenké a elegantní.
  • Jídlo. Domácí zvířata by měla být krmena vyváženým a kvalitním jídlem.
  • Životní styl. SED -finging zvířata vždy váží více než aktivní.

Důležité! Nejčastěji jsou taková plemena, jako jsou sfingy, Britové, Peršané, exoty a Barma, náchylná k sadě nadváhy. Majitelé takových plemen by měli být opatrní, aby zabránili jejich obezitě.

Jak zjistit, zda je domácí mazlíček normální? Tlustá kočka má znatelné velké břicho (zástěra), nepřítomnost pasu a velkou čenich. Je nemožné cítit žebra takových zvířat pod tukovou vrstvou. Kočka s normální hmotností je aktivní, má proporcionální tělo s pasem, kosti jsou pociťovány, ale nevyčnívají ven.

Horní část nejsilnějších koček

Srovnání zdravé kočky a kočky s obezitou

Míra hmotnosti v novorozenkách je v průměru 70-140 g. Postupně začnou přidávat 15 g za den a poté 100 g až 2 měsíce. Blubová koťata jsou poměrně vzácná, protože jsou velmi aktivní a jejich metabolismus je stále rychlý.

Kočka má váhu, která bude pozorována po mnoho let za rok, pokud sledujete její zdraví. Abyste pochopili míru hmotnosti, můžete jako příklad vzít několik poměrně běžných hornin. Velký zástupce Maine-kun do prvního roku života dosahuje od 5,3 kg do 8,8 kg a zástupce od 4,5 až 8,3 kg. Malé kočky Britů váží asi 2,5 - 4,6 kg a kočky - 4,5 - 7 kg. Průměr postavy sibiřského plemene má váhu 4,5 až 7 kg, bez ohledu na pohlaví.

Poznámka! Vyvodit konečné závěry o hmotnosti zvířete na základě zavedeného průměrného ukazatele, pokud to vypadá zdravě a dobře postavené. Příliš tenká kočka, která drží kosti, také nemůže být zdravá. Od podvýživy, stejně jako z přejídání, se mohou také vyvinout nemoci.

Horní část nejsilnějších koček

Níže jsou nejvíce tlusté kočky známé po celém světě. Bohužel, nadměrná láska hostitelů z nich udělala nejen hvězdy a roztomilé tlusté kočky, a to ne vždy končí pozitivně.

Tlustá americká kočka meow

Tato tlustá kočka žila v USA v Novém Mexiku. Vášeň pro jídlo ho vedla k tomu, že dosáhl známky 18 kg. 87letá milenka se nemohla vyrovnat s kočkou a dala ji do útulku k dalšímu odjezdu. Tělo bohužel tělo nevydrželo a po 2 letech zemřel Miau, aniž by ukončil průběh, aby snížil váhu.

Mnosník přezdívaný Garfield

Rudovlasý tlustý muž z New Yorku skóroval 18 kg, protože hostitelka výrazně přemohla domácího mazlíčka. Orgány na ochranu zvířat k nim vzaly kočku, protože se domnívali, že žena to dělá úmyslně. Byl postaven na dietu a našel pro něj nové pány.

Fat cat: kolik tlustých koček váží

Cat Garfield

Černá a bílá kočka

Tlustá kočka z Dánska o 6 let dosáhla hmotnosti 20 kg. Ale jeho majitelé však trvají na tom, že jejich oblíbený je zdravý, rád jen hodně jíst, ležet si nebo jen sedět.

Xun Yuzhun z provincie Číny

V Číně žije tlustá kočka Xun Yuzhun, která získala 17,5 kg a cítí se skvěle. Tráví každý den ležící na gauči nebo na koberec a jí tolik, kolik chce, ale ne méně než 1 kg čerstvého masa.

Cat Meatball z města Phoenix, USA

Kot-tolstyak ficatel váží téměř 17 kg. Žije v útulku, protože je pro něj velmi obtížné najít majitele. Backo -kočka potřebuje někoho, aby s ním cvičil, staral se o něj a sledoval stravu. Jeho předchozí majitel krmil zvíře a věnoval mu malou pozornost.

Kočičí koření z Connecticutu

Glutton Spice dosáhl 21 kg. Vyznačuje se fenomenální lenost, nerad hraje a loví, protože fyzicky nedokáže někoho zaútočit. Vše, co miluje, je vyhřívat se na slunci.

Barsik je „těžký“ obyvatel útulku v New Yorku

Ve věku 5 let se Glutton Barsik dostal do centra péče o zvířata v New Yorku. Jeho váha v té době byla 19 kg. Majitelé to hodili, ale byli tu noví, kteří se starali o hustou kočku, neustále ho umyli, protože on sám není schopen olizovat a monitorovat jeho výživu, aby mohl zhubnout.

Kočka Otto

Fat Cat Otto žije v New Jersey. Když dosáhl 16 kg váhy, byl vysazen a dieta a zapojil se do fyzické aktivity s ním (cvičení na běžícím pásu). To bylo nezbytné, protože Otto kvůli obezitě trpěl srdečními chorobami. V důsledku toho byl schopen ztratit 4 kg.

Pickis Cat-Big Mine-kun z Finska

Délka těla Pickis Maine Cun je 120 cm a hmotnost je 16 kg. Majitel kočky neočekával, že domácí mazlíček bude tak velký, ačkoli věděl, že zástupci tohoto plemene nejsou zdaleka malý. Majitelé ho však velmi milují a považují to za zábavného „domácího leva“.

Fat cat: kolik tlustých koček váží

Kočka Pickis

Fat Cat Merlin

Tato baculatá váží 13 kg a žije v Rusku. Je mu již 10 let, ale ani věk, ani váha mu nebrání ve vedení aktivního životního stylu.

Kočka jmenovala homy

Khimmi obdržela titul „The Throw Cat in The World“ v Guinness Book of Records. Hmotnost BBW dosáhla známky 22 kg. Faktem je, že je posledním mazlíčkem, který obsahoval v knize v této kategorii, protože ostatní majitelé si stanovili úkol blokovat tento záznam svým mazlíčkem, úmyslně jej krmil. Z tohoto důvodu organizátoři odmítli dále hledat samotnou tukovou kočku. Tlustá kočka Khimmi zemřela ve věku 11 let na zastavení dýchání a úplným nedostatkem fyzické aktivity.

Každý majitel musí sledovat zdraví svého domácího mazlíčka, zejména jeho váhu, protože obezita výrazně snižuje životnost dobře posilené kočky. Problémy a nemoci zvířete nemůžete na zařízení. Potřebuje péči, pozornou péči a náklonnost.

Články na téma
LiveInternet