Mokrý nos kočky: proč je zima a co to znamená

Obecně se uznává, že nos je druh ukazatele studny v kočkách a dotýká se, že majitel může posoudit zdraví domácího mazlíčka. Je to opravdu tak, pokusíme se zjistit tento článek. Dále podrobné informace o čichu u koček, možných příznaků nemocí a opatření v péči.

obecná informace

Kočičí nos se skládá ze dvou nosních kanálů oddělených chrupavkou. Zahodil vzduch vstupující do nosních komor, ze kterých vstupuje do vinutých kanálů. V těchto kanálech je vůně očištěna z cizích nečistot, což umožňuje kočce rozpoznat povahu vůně.

obecná informace

Kotův nos

Za uznání pachů jsou zodpovědné speciální buňky spojené s čichovým oddělením mozku. Nosní dutiny plní nejen funkci vůně, ale také termoregulační a filtrování. Zatahovací vzduch dokáže zahřát požadovanou teplotu a čištění nejmenších molekul a bakterií prachu a bakterií.

Oblast přístupná lidskému dotyku, který je užíván nosem zvířete, je ve skutečnosti kůže kolem nosních nosních látek a nazývá se lalok. Je to podle toho, že majitel posuzuje stav zdraví zvířete. Lalok nosu zdravé kočky by měl být zvlhčený, chladný a drsný. Ale ne znatelně mokrý a chladný.

Proč je nos chladný

Jednou z hlavních funkcí nosního laloku je termoregulace zvířete. Absence potních žláz v těle kočky vedla ke skutečnosti, že se k chlazení těla v horkých podmínkách vyskytuje nosní dutina a otevřená ústa, takže nos je chladný.

Příznaky nemoci

Termoregulace nosem a otevřená ústa

Odchylka od normy uvádí možné patologické procesy v těle kočky, například teplý nosní lalok naznačuje zvýšení tělesné teploty a možný boj imunity s viry nebo bakteriemi.

Proč mokrý nos pro kočku

Zvlhčený povrch umožňuje kočce snadněji chytit a rozpoznávat pachy kolem, jiná zvířata, například psi mají podobný rys.

Nosní dutina

Mokrý nos zavřít

Příznaky nemoci

Velmi mokrý nos kočky je nejčastěji příznakem nachlazení nebo onemocnění akutního respiračního. Příznaky doprovázející nachlazení jsou obvykle zvýšením tělesné teploty, snížení chuti k jídlu nebo úplné odmítnutí jídla, malou fyzickou aktivitu. V tomto případě kabát ztrácí svůj dobře kusovaný lesk, zarudnutí sliznic a slznost je možné.

Chladný mazlíček se stává náladovou jako dítě, méně často agresivní. Kýchává, kašel a otřel si nos tlapkami, neustále se snaží zahřát se baterií, pod přikrývkou nebo v náručí majitele. Nachlazení se mezi kočkami zřídka vyskytuje, protože jejich tělo se snadno vyrovnává s podobnými patogeny.

Kočka může podkopat imunitní obranu:

 • vysoká vlhkost a ponory v místnosti;
 • neustálý nedostatek prospěšných stopových prvků s nevyváženou stravou;
 • Hypotermie v důsledku slavností v deštivém počasí;
 • po mytí vlny není úplně sušeno.

Domácí mazlíček s nachlazením musí zajistit odpočinek a hojného nápoje. Například teplé mléko, vývar a voda s nízkým obsahem. Doporučuje se zmírnit příznaky: mokré oči s bavlněnou podložkou navlhčenou ve vařené vodě a odstranění výtoku z nosu.

Důležité! Pokud se kočka během dne nevyjednává o nemoci, je nutné se poradit s veterinární klinikou, kde bude léčba předepsána (ve zvláště pokročilých případech s antibiotiky).

Velmi chladný nos u kočky může být známkou toho, že v těle proudí nemoc, ale musí existovat další příznaky, například zvracení, průjem, pomalý a apatický stav, snížení nebo nedostatek chuti k jídlu.

Znamení naznačující, že kočka je nemocná:

 • Surový nos v důsledku hojných sekrecí a horkých uší je příznaky netěsné infekce (rhinotracheitida, panleikopenie atd.Str.)
 • Bojný výtok z nosu se stopami krve nebo hnisu je nejčastěji výsledkem vstupu cizího těla do nosního kanálu.
 • Bohatý výtok z nosu a slznosti jsou příznaky alergické reakce kočky na nedávno zavedené produkty, chemikálie pro domácnost, léky, pyl rostlin, prach, tabákový kouř atd.Str.
 • Kočka má mokrý a studený nos, doprovázený poklesem tělesné teploty, může být známkou podchlazení nebo toxické otravy.

Mokrý nos kočky: proč je zima a co to znamená

Crescent v kočkách

 • Mokrý nos v kočce, čichání při vdechování nebo dýchání vzduchu nebo dýchání ústní dutinou naznačuje přítomnost polypózních růstů nebo poškození sliznice uvnitř orgánu.
 • Chladný a bledý nosní lalok může být příznakem anémie nebo jiných problémů s krví, namodralý odstín kůže nosu hlásí kardiovaskulární nedostatečnost, nažloutlé - problémy s játry nebo ledvinami.
 • Studený suchý nos s možnou ztrátou vlny a snížení fyzické aktivity je důsledkem oslabené imunity, jejíž příčinou je nevyvážená strava. Použití pouze suchého jídla v průběhu času způsobuje dehydrataci a selhání v práci vnitřních orgánů. Kočky lovců přírody, které jsou životně důležité pro přítomnost masa ve stravě.

Mokrý nos kočky: proč je zima a co to znamená

Vypouští se od kočky v kočce

Poznámka! Pokud si všimnete, že kočka vytéká podezřelá tekutina z nosu, je pro něj obtížné dýchat, čichá nebo sípá - konzultujte veterináře, který diagnostikuje a předepisuje správné zacházení.

Nosní dutina

Zdravá dospělá kočka s hygienou, včetně nosu, se vyrovnává sama. Zlepšení okolní teploty způsobuje, že kočka má touhu častěji olizovat a pít více zvlhčit nos nosu. Když se dostane malý vrh nebo prach, některé kočky se snaží vyčistit nos otřesem na trávě nebo listech.

Pomoc s hygienou nosní dutiny vyžadují zástupci plochých morainových hornin, například Peršané. V důsledku výběru došlo k změnám v anatomických poměrech lebky, což způsobilo porušení oddílu chrupavky uvnitř orgánu. Proto takové kočky nad nebo v okolí roste kůra nebo se objeví nadměrná vlhkost.

Mokrý nos kočky: proč je zima a co to znamená

Pomoc s nosní hygienou pro Peršany

Odstraňte nečistoty a zbytky snotu mohou být úhledně pokynují bavlněnou vlnou nebo disk navlhčenou v chlazené vařené vodě. Po očištění se z laloku odstraní nadbytek vlhkosti s mírným úhledným pohybem, zabrání tomu výskytu rinitidy, když je v chladných místnostech. Taková péče může být vyžadována pro malé kotě v případě časné exkomunikace od matky, která ho dosud nenaučila postarat se o.

Mokrý nos kočky: proč je zima a co to znamená

Odstranění výtoku z nosu mokrou bavlněnou podložkou

Je přísně zakázáno používat alkohol nebo aromatické mokré ubrousky pro stírání nosní sekrece, protože mohou vyvolat vysychání sliznice nebo alergickou reakci. Pokud je na povrchu nosu detekováno poškození (škrábance, praskliny, otěry), je zakázáno léčit s nimi jódem nebo zelenou. Koncentrovaný alkohol jako součást takových prostředků zvyšuje pravděpodobnost popálení, což je výsledkem otoku a obtížnosti dýchání kočky.

Důležité! Čištění nosního laloku kočky z kontaminantů nebo výboje během přetížení se nemůžete dostat do nosních kanálů. Je třeba zpracovat pouze viditelnou část.

Mokrý nos u kočky není vždy zárukou jejího zdraví. Příznaky a přitažlivost pro specialistu pomohou včas vyhnout se rozvoji chronických onemocnění.

Články na téma
LiveInternet