Jak dát kočku „smectu“

Chemické složení

Nepostradatelná lék ve veterinární praxi s zvratem a založená na smectě je. Informace o užívání drogy budou užitečné pro všechny chovatele hospodářských zvířat. Jak to používat správně a kolik 1 smects packe stačí pro kočku v závislosti na věkových charakteristikách, přečtěte si níže.

Chemické složení

Smecta s oranžovou a vanilkovou chutí je v prodeji. Hlavním aktivním prvkem léčiva je dioraktor.

Výstupní formulář

Počet dalších prvků v nich se bude lišit:

Oranžová "smecta"Vanilka "smecta"
Voňavé "oranžové" - 0,01 gVanilin - 0,004 g
Vanilková chuť - 0,05 gDextróza monohydrátu - 0,749 g
Dextróza monohydrátu - 0,679 gcukr sodný - 0,007 g
Sugarinát sodíku - 0,021

Výstupní formulář

Nástrojem je malý krystalický prášek šedé nebo šedavě žluté. Vůně je slabě výrazná vanilka nebo zcela nepřítomná. Zabaleno do pytlů 3 g.

Důležité!Kočky netolerují vůni citrusů - děsí je. V tomto ohledu je lepší používat verzi léku s vanilkou.

Je možné dát kočku „smeku“

Uvažovaná droga může a dokonce je třeba dávat domácí zvířata. Ale musíte znát přesnou příčinu, která způsobila poruchu, a může jich být spousta. V rozsáhlém smyslu jsou průjem a zvracení známkami dysfunkce jednoho z gastrointestinálních prvků. Je možné dát kočku „smeku“Riziko tohoto léku minimální spojení s tím je riziko zmírnění pouze příznaku a samotný důvod ignorovat. Pokud není podstata problému známa, může být lék poskytnut jako první pomoc a poté přejít na veterinární lékař na konzultaci.

Indikace pro použití

Pro koťata a dospělé jsou hodnoty stejné - poruchy gastrointestinálního traktu jakékoli přírody. Pokud je důvodem změnit otravu, pak pouze prostředky. Pokud je příčinou infekce, ve spojení s Smectou, antibiotiky, probiotiky nebo ji změňte na enterosorbenty s širším rozsahem účinku.

Věděl jsi?Kočky mohou publikovat asi 100 různých zvukových signálů. Pro srovnání - pes vydává pouze 10.

S průjmem

Lék se používá u koček z průjmu různých etiologií:

 • nesnášenlivost pro určité produkty-
 • alergie - Přebytek proteinů ve stravě může způsobit takovou reakci z trávicího traktu + svědění a ztráty vlny;
 • Porušení stravy - přechod z krmiva pro kočky na obyčejné jídlo a naopak, stejně jako při přenosu koťat z mateřského mléka na dospělé jídlo;
 • Dlouhodobá léčba antibakteriálními látkami - Pokud lékař předepsal probiotikum pro období léčby antibiotikem, je narušena střevní mikroflóra, která se projevuje především průjmem;
Indikace pro použití

S zvracením

Smecta také pomáhá z zvracení způsobené:

 • infekční choroby;
 • přejídání;
 • Polykání vlny.

S otravou

Pokud bylo zvíře otráveno, dejte léku nebo ne, závisí na vzhledu zvracení. Pokud je v nich přítomno jídlo nebo pěna, dávají lék a velké množství tekutiny. Toto bude první pomoc od majitele. Pak musí být kočka předvedena lékaři. Pokud jsou v roubíku inkluze krve, měli byste okamžitě jít k veterinárnímu lékaři - Zvíře má vnitřní krvácení.

Věděl jsi?Kočky mohou otočit ucho o 180 °. Je to všechno o anatomii - za pohyb vnějšího ucha u těchto zvířat je zodpovědných 32 svalů.

Mechanismus působení léku

„Smecta“ má absorpční účinek na tělo. Aktivní látka shromažďuje toxiny a škodlivé mikroorganismy umístěné ve střevech a je vylučována konstantní formou s výkaly nebo močí. Kromě toho se složky léčiva přicházejí do styku s glykoproteiny slizničních tkání a vytvářejí polyvalentní vazby, což vytváří přirozenou bariéru na cestě kyseliny chlorovodíkové, soli žlučových a vitálních produktů škodlivých bakterií. Mechanismus působení léku

Dávka a metoda použití doma

Koťata mohou být podána „smecta“ od 1 měsíce. Právě v tomto věku začínají děti vyzkoušet první jídlo pro dospělé, které může vyvolat poruchu. Průjem je pro mláďata velmi nebezpečný, protože spolu s výkaly jsou z těla rychle odstraněny. Prodloužený průjem může vést k smrti.

Věděl jsi?Kočka je schopna dosáhnout výšky 5krát vyšší než jeho vlastní růst.

Nejprve musíte připravit pozastavení práškové hmoty. Nezáleží na dospělém, že bude chován nebo pro dítě, musíte vzít polovinu Sashy, která je 1,5 g, a rozpustit se ve vařené teplé (+30 ° C) vody. Lék je vložen do ústní dutiny domácího mazlíčka injekční stříkačkou nebo dávkovačem pro dětské drogy v sirupu. Dávka a metoda použití domaPro dospělé se nalije veškerá kapalina přijatá do dávkovače, okamžitě k dětem 1, 2 a 4 měsíce - rozdělí ji 3-4krát (dávejte s intervalem 2 hodiny). Lék v roztoku může být uložen nejde déle než 12 hodin, takže musí být nalita nepoužívaná část kapaliny a další den, aby se vytvořila nová část. Jedna sasha stačí na 2 dny.

Věk zvířeteDávkování odpružení (ML)
koťata od 1 měsíce5–10
Dospělí10–20

Sekvence akcí při podávání léku kočkám:

 1. Zředit zavěšení.
 2. Vytočte požadovanou částku v injekční stříkačce. Nezapomeňte se ujistit, že v tekutině nejsou žádné vzduchové bubliny.
 3. Zabalit zvíře ručníkem - úkol opravit tlapky chránit před škrábancemi.
 4. Panteen.
 5. Mrtvice a ujistit kočku.
 6. Nasaďte na horní ret na jedné straně a nalijte kapalinu skrz prostor mezi zuby - je nutné sloužit zavěšení, 2 ml, pečlivě sledovat, jak zvířecí vlaštovky.

Video: Jak chovat smectu

Kontraindikace a vedlejší účinky

Je nutné opustit použití tohoto nástroje, pokud domácí zvíře dříve pozorovalo zácpu a se střevní obstrukcí. Předávkování tohoto léku u koček nebylo pozorováno. Z nepříznivých účinků je možná pouze krátkodobá zácpa. V tomto případě dávkování v tomto případě pomůže opravit situaci.

Důležité!I když má domácí mazlíček všechny příznaky za 1 den, "SMECTU" Musíte dát další 2 dny.

Cena a analogy léku

1 Sasha "Smexts" náklady od 15 do 20 rublů. Pokud jste nebyli schopni získat lék, můžete použít jeho analogy:

 • "Neomektin"-
 • "Diosmektitida".
Kontraindikace a vedlejší účinky

Je možné dát bez jmenování lékaře

Bez lékařského předpisu dává lék, pokud přesně vědí důvod problému a v případě, kdy je potřeba naléhavá pomoc, a veterinární klinické služby nejsou k dispozici. Pokud je to možné, je lepší konzultovat okamžitě a neléčit se se zvířetem sami.

Podmínky skladování a životnost

V uzavřené Sasha může být prášek skladován po dobu 3 let od okamžiku uvolnění při teplotě, která není vyšší než +25 ° C na tmavém místě. Pokud je taška již otevřená, musí být produkt použit po dobu 3 dnů. V pozastavení může být lék uložen při pokojové teplotě ne více než 12 hodin.

Smecta pomůže rychle odstranit toxiny z těla kočky v přítomnosti příznaků, jako je průjem a zvracení. Lék se dlouhodobě aktivně používá ve veterinární praxi. Jeho hlavní výhodou je minimální vedlejší účinek na tělo zvířat.

876

Články na téma
LiveInternet