Corgi fluffy je dlouhý -napětí: co to znamená

Fluffy (chmýří psa) je speciální Corgi. Mají velmi silnou a dlouhou kryt vlny, kterou na výstavách a soutěžích nepoznávají, vzhledem k tomu, že manželství. Nositeli načechraného genu mohou být Velsh Corgos of Pembrok a Velsh Cargi Cardigan.

Jaký je gen Floffi od Corgie

Gene fluffi na Velsh corgi-co je to? Tento gen je nesen mnoha plemeny, ale v Corgi se považuje za indikátor rozmanitosti plemene. Tento gen má recesivní charakter a nemusí se projevit na svých médiích. Rodiče Corgi Fluffi proto mohou mít pro plemeno standardní vzhled.

Jaký je gen Floffi od Corgie

Corgi Fluffy

Poznámka! Obyčejní zástupci plemene mají drsnou krátkou vlnu s poměrně silnou podsavou. Fluffi nemá žádné tyto známky.

Odkud pochází gen Fliffe

Můžete pochopit, zda ve vrhu psů psů Corgi Fluffi (Fluf) může používat některé genové vlastnosti:

 • Nelze tvrdit, že pokud ve vrhu není načechraný, pak v něm není žádný gen;
 • Pokud jsou rodiče dopravci genu, pak jednou ze čtyř štěňat bude Fliffs;
 • Pokud je standardní zástupce překročen s nosičem genu, štěňata bude standardním druhem, ale narodí se z nosičů genu;
 • Pokud je jeden rodič fliffy a druhý dopravce genu, pak se polovina štěňat narodí nositelům genu, polovina bude dlouhá na obhajobu.

Důležité! Přítomnost tohoto genu se vyznačuje psem externími znaky, ale neovlivňuje jeho kvalitativní známky plemene.

Někteří chovatelé vylučují krátké psy z dalšího chovu plemene. Tento přístup však nelze nazvat správným, protože obvykle redukce genového fondu negativně ovlivňuje populaci a imunitu psů.

Funkce FLUFFI

Dlouhé -a standardní corgs

Příběh Fluffy

Corgi Homeland - Velká Británie. Psi tohoto plemene jsou jedním ze starověkých pastýřských psů. Teorie výskytu dlouhodobě uhlí je předpoklad, že je překročili s plemeny útulku a kolie. Na toto téma neexistují žádné zdokumentované informace a popisy, takže tuto skutečnost nelze potvrdit.

Poznámka! Podle jiné teorie je vzhled takové vlny v plemeni způsoben mutací nebo nesrovnalostí mezi genem.

Funkce FLUFFI

Vzhled nadýchané Corgue způsobuje úsměv, ve vzhledu se zdá být více než jejich protějšky kvůli silné vlně, jejich čenich se podobá lišce. Například na rozdíl od pastýřského pastýřů jiného pastýře, ve kterém je přijatelná pouze trikolorická kabát vlny. Psi s obyčejnou barvou mají na tlamě, tlapy a hrudníku bílé skvrny. Struktura uší se liší od standardu, získávají vzhled malého prohýbání na špičkách kvůli přítomnosti měkké chrupavky.

Důležité! Dlouhá a měkká vlna takových psů vyžaduje pečlivou dobu -náročná péče a obsah, a proto se to považuje za kmenové manželství.

Ovlivňuje gen na zdraví psa

Přítomnost tohoto genu přímo neovlivňuje stav psa. Nepřítomnost subkusieru však může vyvolat citlivost na teplotní rozdíly. Pes se může v létě rychle přehřát, rychle zamrznout v zimě, za deštivého počasí se okamžitě namočí, v důsledku toho zamrzne. Z tohoto důvodu může dojít k nachlazení, nemůže být spuštěno, může to vést ke komplikacím. Geneticky je plemeno náchylné k některým onemocněním, takže pes musí být pravidelně zobrazen.

Poznámka! Standardní Corgs i Fliff mají délku života 12-15 let.

Jak se vztahovat k Fliffu

Jak již bylo řečeno, ani Korgi Pembroke Fluffy ani Fluffy Cardigan nesmí výstavy. Někteří slavní chovatelé, kteří dávají psa dalším majitelům, uzavírají s nimi dohodu, kde je stav vysvětlen - kastrovat nebo sterilizovat psa v určitém věku. Některé školky pečlivě vybírají psy, aby se vyhnuli tomu, aby se k nim Corgue Fliffs.

Z feny se někdy mohou chovat v zemích, kde je počet tohoto plemene velmi malý. To platí zejména pro svetrky, protože fond genů je několikrát menší.

Chovatelé tvrdí, že chmýří berou to nejlepší z exteriéru rodičů a mají úžasnou postavu. Je vědecky prokázáno, že vlna je neoddělitelně spojena s geny zodpovědnými za charakter. V důsledku této kombinace se Corgi narodí dlouhodobě, což má skvělou postavu.

Podle jiné verze produkuje samostatný gen psů protein, který se rozbije na části ovlivňující chování v jedné části a strukturu vlny v druhé.

Corgi Corgi Care

Dlouhý vlněný kryt psa komplikuje péči, může to na scestí ze sněhu, deště nebo takhle. Budoucí majitelé těchto domácích zvířat by měli zohlednit následující pravidla:

 • Chořte vlnu musí být denně po každé procházce;
 • Pro správnou péči o vlnu musí kromě různých štětců existovat furminator;
 • Koupání takového psa častěji potřebuje své standardní příbuzné;
 • Po koupání musíte vlasy vysušit vysoušečem účesu, jinak může zůstat mokré;
 • Je lepší nedržet takového psa s alergiemi, protože jejich roztavení je hojné;
 • Pravidelně kontrolujte zuby psa;
 • Uši a oči čistěte každý týden;
 • při rostoucích drápy rozřízněte;
 • Používejte kombinézy pro syrové počasí;
 • Jsou to mobilní psi vyžadující aktivní procházky.

Jak se vztahovat k Fliffu

Petamianská péče

Poznámka! Pro zjednodušení péče o Fliffs někteří majitelé snížili vlnu.

Jak určit štěně Corgi ve vrhu

Všichni Corgi (jak Pembrook a Cardiagan) se stejnou krátkou a pevně sousední vlnou, narodí se, takže v této fázi dokáže pouze zkušený chovatel detekovat fliffy ve vrhu. Jak štěně roste, bude se lišit ve struktuře vlny.

V jakém věku lze zvážit felffi

Přítomnost tohoto genu bude patrná měsícem štěně ve vzhledu chmýří ve více množství než zbytek, na tlapách a za ušima. Vlna se stane jen delší, ale také měkčí na dotek.

Důležité! Již ve věku měsíce a půl nemohou být Fliff-Coirs zmateni s jeho standardními bratry. Při jednání za 45-50 dní v metrice je umístěna oslava.

Náklady na štěňata Korgi Fliffs

Cena načechraných corgs je snížena, takže se prodávají docela aktivně. Ve školkách pocházejí jejich náklady z 30-40 tisíc. třít., zatímco standard bude stát od 60 tisíc. třít.* Podle soukromých reklam jsou náklady na psy někdy menší, ale není jistota, že to bude Korgi.

Corgi Corgi Care

Puppy Corgi Fluffy

Výhody a nevýhody

Hlavní nevýhodou takových psů je nedostatek podsahy. Jejich vlna po velmi dlouhou dobu vysychá, takže potřebuje sušení, rychle matou a vyžaduje každodenní péči. A samozřejmě v životě takového psa nebudou žádné výstavy a soutěže.

To vše je však kompenzováno flexibilním a poslušným charakterem. Tito psi jsou docela aktivní, veselí, hraví, dobře najdou společný jazyk s dětmi, oddanými, rychle absorbují týmy, dobře se hodí k tréninku. Kvůli silné kostru mají vytrvalost a jejich malá velikost vám umožňuje bezpečně žít v bytě.

K výběru psa musí být přistupován s plnou odpovědností. Přinášíme Velsh Corgs s hustou vlnou, je nutné poskytnout psovi náležitou péči a pozornost, aby byl život psů dlouhý a šťastný.

*Ocenění v článku uvedeném na leden 2020.

Články na téma
LiveInternet