Spitz nebo york: kdo si vybrat, kdo je lepší

Touha získat psa se objevuje jak mezi obyvateli bytů, tak majiteli soukromých domů. Většina obyvatel bytů je omezena na výběr kvůli velikosti domácího mazlíčka. Pokud jde o miniaturní plemena, často se objevuje dilema - Spitz nebo York, které si vybrat - obtížné řešení. Abychom vyřešili problém výběru mezi nimi, musíme se seznámit s charakteristikami charakteru, vzhledu a podmínek obsahu těchto psů.

Vzhled, velikost, barva

První rozdíl mezi těmito plemeny, což je zřejmé, je vzhled. Tito psi se rozlišují podle barvy, tlamy a mnoha dalších znaků. Jediná malá velikost je podobná.

Vzhled, velikost, barva

Spitz nebo York - obtížná volba

Chcete -li mít představu o každém plemeni, měli byste věnovat pozornost určitým charakteristikám vzhledu:

SpitzYork
Typ postavyTělo je krátké, krk hladce jde do koše, a to v krátkém zádech. Hrudník se vyvíjí, žaludek je vytažen.Harmonické a úměrné. Záda je krátká, žaludek je utažen.
Velikost, hmotnostPrůměrný růst je 17-21 cm. Optimální hmotnost 1,5-2 kg.Růst se pohybuje mezi 15-25 cm. Hmotnost v průměru je 2-3 kg.
Barva, vlnaBarva vlny může mít mnoho odstínů, od bílé po čokoládu. Kabát je tlustý podsadou, má sklon se trochu stočit.Štěňata mají hnědý odstín a u dospělých, Golden - Ashen. Vlna je tenká jako lidské vlasy.
Tvar hlavy. Uši, očiŠiroká lebka prochází do úzké tlamy, přechod je vyjádřen. Nos je vždy černý, uši jsou malé, stojící, prakticky sloučené s vlnou.Malá lebka hladce prochází do mírně protáhlého čenichu. Oči jsou střední, uši jsou vztyčené. Pokrytá vlnami.


Jak je vidět z charakteristik, vzhled pomeranian Spitz a Yorkshire teriér je velmi odlišný. Možná tato skutečnost pomůže rozhodnout, které plemeno má více chuti - Spitz nebo York. Ale neberte si, spoléhajte se pouze na priority při vzhledu domácího mazlíčka.

Charakter, inteligence a tendence k tréninku

Kromě rozdílů ve vzhledu mají tato dvě plemena také individuální charakteristiky charakteru. Intelektuální schopnosti a tendence trénovat v Yorku a Spitz jsou také mírně odlišné.

Abychom pochopili, kdo je lepší - Spitz nebo Yorkshire Terrier, musíme se blíže podívat na rysy každého plemene a porovnat je.

Jorkšírský teriér

Tito psi, navzdory jejich malému růstu, jsou poněkud stateční a zvědaví. Kromě toho jsou velmi připoutaní k majiteli a vyžadují jeho pozornost. Vysoké intelektuální schopnosti usnadňují výuku tohoto miniaturního psa jednoduchým týmům v krátké době.

Pomeranian Spitz

Toto plemeno kombinuje vysokou aktivitu a vzplalý charakter. Jako dítě jsou spitzze docela tvrdohlavé a musí okamžitě objasnit, kdo je pán. Milují majitele bez paměti a z tohoto důvodu dobře spolu s ostatními domácími mazlíčky a mohou s nimi konkurovat ve vedení.

Charakter, inteligence a tendence k tréninku

Spitz je věnován majiteli

Důležité! Schopnost trénovat je vysoká díky vynikajícím intelektuálním schopnostem. Vzhledem k tvrdohlavé povaze může být potřeba pomoc specialisty.

Které plemeno je vhodnější pro údržbu v bytě

Pomeranian Spitz a Yorkshire Terrier - Miniaturní plemena psů. Díky této kvalitě jsou skvělé pro údržbu v bytě.

Spitz

Vzhledem k temperamentu ne každý je pro Spitz vhodný. Toto je velmi aktivní pes a ona potřebuje každodenní procházky. Pro aktivního hostitele bude takový mazlíček radostí. V podmínkách bytu se Spitz cítí skvěle, ale pro úplné štěstí potřebuje pozornost. Tento pes potřebuje hry a zábavu, jinak se nudí a bude vyžadovat pozornost.

York

Yorki jsou také aktivní, ale velmi dobře se přizpůsobují rytmu života majitele. Tento pes mohou být zahájeni i starší lidé, pro ně to bude velký společník na neuspěchaných procházkách.

Vzhledem k přívětivosti tohoto plemene se domácí mazlíček pravděpodobně spojí s ostatními psy na dvoře.

Důležité! Psi obou plemen mohou být zvyklí na podnos. To je velmi výhodné, pokud není možné často pes vytáhnout na ulici. V každém případě je však procházky potřebné.

Postoj k dětem a jiným mazlíčkům

Pro rodiny s malými dětmi je velmi důležité, aby se s nimi nový mazlíček dobře vycházel. Také pokud domácí mazlíčci již žijí v bytě, je tak kvalita, jako je přívětivost, pro nového mazlíčka velmi prioritou.

Pokud porovnáme povahu Spitz a York, pak pro rodiny s dětmi je vhodnější přátelský York. Paranians jsou více sobečtí a mohou s dítětem soutěžit o pozornost majitele. Totéž platí pro majitele jiných zvířat.

Krmení

V této věci priorita pro pomeranian Spitz. Zdraví tohoto malého psa je lepší než zdraví Yorku, což minimalizuje problém s prací gastrointestinálního traktu. Můžeme říci, že Spitz v této věci je docela nenáročný. To samozřejmě neznamená, že můžete nakrmit rozpětí od stolu od stolu. Je lepší vyrobit vyváženou stravu z přírodních produktů nebo si vybrat vhodné prémiové jídlo.

Které plemeno je vhodnější pro údržbu v bytě

York je vybíravější při krmení

Pro Yorkshire Terrier je lepší si vybrat speciální hotové jídlo, jehož složení je vybráno speciálně pro zástupce tohoto plemene. Není to levné, ale zacházení s domácím mazlíčkem z důsledků nesprávného krmení bude určitě stát více.

Posouzení dalších kritérií

Abychom konečně pochopili, jaký je rozdíl mezi těmito dvěma plemeny a rozhodl se správně, musíme znovu porovnat hlavní vlastnosti těchto miniaturních psů.

PlemenoAktivitaZdravíDůvěra pro cizinceTendence k dominanci
YorkVysokýSlabýPrůměrnýNízký
SpitzVelmi vysokoPrůměrnýNízkýVysoký


Jak je vidět ze stolu, Yorki je tolerantnější a méně ambicióznější ve srovnání se Spitz. Výhody Pomeraniánů zahrnují vyšší ukazatele týkající se zdraví.

Pozornost! Ne všechny záleží na plemeni. Důležitou a dokonce rozhodující roli hraje vzdělání. Záleží na majiteli, jak poslušný a vyvážený pes, kterého vychovává.

Jaké plemeno si vybrat

Existuje několik dalších faktorů, které pomohou rozhodnout, které plemeno dává přednost. Zabývají se budoucími majiteli více než sami domácí mazlíčci.

Spitz je tedy vhodnější pro majitele, který:

  • Má dostatek času a úsilí na každodenní procházky;
  • bude moci věnovat hodně pozornosti psovi;
  • Nemá malé děti a další domácí zvířata;
  • se bude moci plně starat o hustý kabát spitz.

Majitelem York může být osoba, která:

  • má průměrnou aktivitu;
  • Již má domácí zvířata;
  • náchylný k alergiím;

Tyto faktory nejsou pravidlem a vše záleží na konkrétní osobě, ale stojí za to vzít v úvahu všechny nuance. Například skutečnost, že Yorki je vhodná i pro trpící alergii. Vysvětlení této skutečnosti je specifická struktura jejich vlny (podoba vlasů), která nezpůsobuje alergické reakce.

Postoj k dětem a jiným mazlíčkům

Obě plemena jsou dobrá svým způsobem

Shrnutí, můžeme říci, že jak Yorkshire teriér, tak pomeranian Spitz se mohou stát vynikajícími společníky pro majitele. Jsou skvělé pro údržbu v bytě a jsou dobře propůjčeny na školení.

Ale především to vše záleží na majiteli, protože je to jeho výchova, která hraje rozhodující roli. Před výběrem by mělo být pochopeno, že bez ohledu na plemeno může být každý pes poslušný a vyvážený správným přístupem k jeho výchově.

Články na téma
LiveInternet