Nejmenší pes na světě: top rocks

Mezi velkým výběrem domácích zvířat zůstávají psi vždy nejoblíbenější. Inteligentní, přátelská a oddaná zvířata přinášejí svým majitelům radost nejen během her, ale také jsou blízko. Každé dítě sní o tom, že bude mít věrného přítele, ale to není vždy možné. Někdy je příčinou velikost zvířete, ale naštěstí existují malá plemena psů, která nezabírají mnoho místa.

Obecný popis a pro koho jsou vhodné

Plemena malých psů jako Chihuahua, Beijes, Russian TOI, Yorkshire Terrier a další., mít skutečně skromnou velikost. Hmotnost těchto zvířat nejčastěji nedosáhne 5 kg a růst nepřesahuje 30 cm.

Obecný popis a pro koho jsou vhodné

Pes je malý

Poznámka! Guinnessova kniha záznamů zaznamenala nejmenšího psa na světě plemene Chihuahua jménem Millie. Její váha byla jen 28 g.

Miniaturní psi jsou docela aktivní až do věku. Jsou věnováni svému majiteli a jsou vždy připraveni mu pomoci s jakýmikoli obtížemi, navzdory jejich malé velikosti.

Plemena s malými velikostimi zabírají malý prostor a pes může být vždy přijímán s vámi na výlet, takže jsou ideální pro život v podmínkách velkých megacit a malých bytů. Takoví psi jsou navíc čistá zvířata. Netají se a jsou vhodné pro lidi trpící alergií.

Malý pes je vhodný pro starší lidi, aby udržovali i v malých bytech nebo v nepřítomnosti velkého dvora pro chůzi.

Výhody malých psů

Navzdory skutečnosti, že mnoho finančních prostředků (léčba, oblečení, groomerové služby) se vynakládá na čtyři členy rodiny, je stále snazší je vychovávat a můžete je zadržet i v nejmenším bytě.

Poptávka po štěňatech psů malých plemen o velikosti, pravděpodobně nikdy neztratí relevanci. A z jakých důvodů:

 • Bude velmi obtížné udržovat psa v bytě s jedním pokojem, ale trochu Beijes - prosím;
 • Starší člověk může stěží držet na vodítku při chůzi i těch nejoblíbenějších mastiffů a není nutné chodit po malé hračce;
 • Velké psi vyžadují denní chůzi 1-1,5 hodin.. Ráno a večer, zatímco malí mazlíčci budou moci dělat s jednou krátkou procházkou;
 • Dokonce i dítě může chodit s malým psem;
 • Taková zvířata jsou obzvláště populární u lidí, kteří sledují všechny trendy módy, a proměňují ocasy na živé doplňky.

Nejmenší plemena psů na světě

Vytváření vrcholu nejmenších psů, především vedených takovými ukazateli, jako je průměrná tělesná hmotnost a růst zvířete ve Withers.

Výhody malých psů

Chihuahua

Poznámka! Withers - nejvyšší bod těla zvířete umístěný mezi lopatkami na páteři.

10 nejmenších psů je reprezentováno následujícími horninami:

 1. Chihuahua (hmotnost 0,9-2,7 kg);
 2. Rus, který (1,0-3,0 kg);
 3. Yorkshire Terrier (1,3-3,2 kg);
 4. Hračka-focsterier (1,5-3,5 kg);
 5. Japonský khin (1,8-3,2 kg);
 6. Maltská blinka (1,8-3,2 kg);
 7. Pomeranian Spitz (1,9-3,5 kg);
 8. Čínský chocholatý (2,3-5,4 kg);
 9. Anglický hračka-spaniel (3,6-6,3 kg);
 10. Brusel Griffor (4,0-5,0 kg).

Volal nejmenší pes, obdržel právo na plemeno Chihuahua. Hmotnost takových psů se pohybuje od 0,9 do 2,7 kg a výška není více než 20-25 cm v Withers. Jedná se o velmi společenská a mobilní zvířata, ale zejména zranitelná, takže majitelé Chihuahua by si měli pamatovat, že je musí být potrestán pouze v extrémních případech.

Poznámka! Pes obdržel toto jméno plemene díky malému mexickému městu, ve kterém bylo objeveno v polovině -19 v. - Chiuaua.

Druhé místo mezi miniaturními psy je obsazeno. Ve druhé polovině 20 palců to chovalo ruské psí linie. Existují dva typy těchto psů -dlouhé a hladké a hladké. Dospělý má výšku nejvýše 28 cm a tělesná hmotnost do 3 kg. Ruská hračka je pes s neuvěřitelně hravou a přátelskou postavou, zradila svého majitele a dobře se s nimi vypořádala se všemi členy rodiny.

Nejmenší plemena psů na světě

Rus to

Na třetím místě v hodnocení je Yorkshire Terrier. Laskaví a energičtí psi byli chováni v 19 v. V okrese Yorkshire v Anglii. Podle standardů by váha psa neměla přesáhnout 3,2 kg a výšku - 23 cm. Odvážný York je vhodný pro údržbu v bytech. To jsou docela chytrá zvířata, která se snadno učí.

Poznámka! Yorkshire teriér Sylvia je uznáván jako nejmenší pes v historii, jehož růst byl 6,3 cm a hmotnost 113 g. Pes zemřel v roce 1945. Ve třetím roce života.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Jorkšírský teriér

Hračka-focsterant--dekorativní pes, příbuzný velkého foxsteriera. Zástupci tohoto plemene mohou vážit až 3,5 kg a dosáhnout až 29 cm v košilkách. Jsou aktivní, inteligentní, dobře přístupné, zvířata. Jsou milující, vtipní a loajální mazlíčci.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Hračka-focsterier

Páté místo je japonský khin. Toto dekorativní plemeno, které bylo oblíbené u japonských a čínských císařů, dnes zůstává na vrcholu slávy. Jedná se o miniaturní dlouhé psi s tělesnou hmotností až do 4 kg. Jsou hravé, společenské a veselé, mají klidný temperament a snadno se učí složité týmy.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Japonský khin

Neméně populární je další z nejstarších plemen - Maltse Blinka. Sníh -bílý malý pes pochází z centrálního Středomoří neroste ne více než 25 cm s hmotností až 4 kg. Takový domácí společník se vyznačuje odvahou, oddaností, snadno si pamatuje nové týmy a je docela intelektuální.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Veselé štěně maltského bonusu

Pomeranian Spitz je snadno rozpoznán poměrně silnou pomerančovou vlnou. Hmotnost zvířat je 1,9-3,5 kg a výška je 22 cm v košilkách. Toto je veselé, hravé a oddané plemeno pro psy. Domácí zvířata se cítí skvěle v náladě svého majitele a snadno se přizpůsobí charakteru a životnímu stylu majitele. Pomeranian Spitz miluje děti a nikdy jim neukáže agresi.

Poznámka! Navzdory malým rozměrům se Pomeranian Spitz dobře vyrovnává s prací Watchmana, t. na. má odhodlání, odvahu a velké sluch. Cizincům se snaží ukázat svou nedůvěru.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Pomeranian Spitz

Čínský chocholec je zastoupen dvěma odrůdami - nahými a pauderpuf (pokrytý měkkou vlnou po celém těle). Maximální hmotnost takového psa je 5,4 kg a výška je 23-33 cm. Tito půvabní dekorativní psi vedou aktivní životní styl, velmi veselý a oddaný jejich majiteli.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Čínský chocholatý

Anglický hračka-Spaniel, neboli král Chalz Spaniel, byl chován zpět v 16 v. Růst psa se pohybuje od 23-28 cm a tělesná hmotnost dosahuje 6 kg. Zpočátku bylo plemeno zobrazeno pro anglické pány a bylo použito k lovu. Takový veselý mazlíček bude oddaný, vždy připraven na pomoc, přítele pro člověka.

Důležité! Nezaměňujte toto plemeno s větším jedním kaválníkem-King-Chalz-Spaniel.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Angličtina hračka-spaniel

Prvních deset předních skál pokrývá Brusel Griffor. Jeho hmotnost není více než 5 kg a výška je až 28 cm. Zločinecké drobky s vtipným vzhledem jsou velmi laskavé, společenské a oddané zvířata. Snadné vycházení s ostatními domácími mazlíčky v domě, rádi věnují pozornost.

Nejmenší pes na světě: top rocks

Brusel Griffin

Mezi zástupci miniaturních psů jsou jiná plemena, s výjimkou výše uvedených výše, a každá z nich je charakterizována malými velikostmi, oddaností a odvahou. Před výběrem při nákupu domácího společníka je důležité konzultovat s chovatele a zjistit všechny funkce vybraného plemene.

Články na téma
LiveInternet