Akné u psa na žaludku a celém těle

Akné u psa na žaludku, na nose, na rtu a v slabině - problémy jsou velmi běžné a rozvoj jejich vývoje může vyvolat poměrně rozsáhlý seznam faktorů. Nemyslete si, že pustuly předají své vlastní. Chcete -li udržovat tělo, musíte co nejdříve jít na kliniku. Kompetentní terapeutický kurz může být vyvinut veterinářem a pouze na základě výsledků testů.

Typy vyrážky: Příznaky lokalizace a vzhledu

Existuje několik odrůd vyrážky, které výrazně zjednodušují práci veterináře při správné diagnóze a kompilaci léčby. Navzdory skutečnosti, že lékař by měl provádět diagnostiku, majitel psů také neublíží studiu těchto odrůd. Alespoň za účelem podezření na nemoc včas a neodkládat výlet na kliniku.

Typy vyrážky: Příznaky lokalizace a vzhledu

Akné u psa na žaludku

Formy vyrážky:

 • Komedonální akné nebo nezánětlivé - zahrnují bílé a uzavření abscesů s mírným zánětem, černým akné a otevřenými komedony, mikrokomedony. Jsou vytvořeny na pozadí zablokování mazových žláz. Nejčastěji je lze vidět v obličeji při provozu ústní dutiny a kolem konečníku.
 • Zánětlivé akné se vyznačuje tvorbou složek, papulí a pustulů s výraznými známkami zánětu. Jsou vytvořeny na pozadí nesprávného provozu mazových žláz, které jsou blízko štětinových a načechraných vlasů. Nejčastěji jsou tvořeny na základně ocasu, loktů a kufru, stejně jako ve spodní čelisti a na čele.
 • Těžké formy mají vzhled flegmose a snopovaného akné, sférické, hromadné a odtokové útvary. Po nich zůstávají na kůži stále jizvy a oblasti hyperpigmentace.

Vyrážky jsou charakterizovány hlavně nejen navazováním a zánětem, ale také bolestivými pocity, svědění.

Příčiny akné na těle psů

Komedonální akné u psů

Poznámka! Pro provedení správné diagnózy je nutné provést diferenciální diagnózu.

Příčiny akné na těle psů

Akné na žaludku štěně a dospělého psa se může objevit z různých důvodů. Mezi nejčastější patří:

 • červ;
 • alergické reakce;
 • svrab nebo demodelekóza;
 • plísňové infekce;
 • bakteriální pyoderma;
 • Juvenile Pyoderma;
 • stafylokoková infekce;
 • Slavný mor mor;
 • Trichophytóza a mikrosporie;
 • porušení hormonálního pozadí;
 • dermatofytóza;
 • stres a potlačení psychomotivní stav;
 • Vyrážka plenky a pocení;
 • ekzém;
 • tuberkulóza.

Popis některých z nich by se měl podrobněji seznámit.

Alergie na krmení

V důsledku vývoje alergické reakce na nové průmyslové zdroje nebo, což dává dlouhou dobu v téměř neomezeném množství, může být vytvořena pupínek na nose u psa nebo na rtu nebo jakékoli jiné části těla, může být vytvořen v důsledku vývoje alergické reakce na nové průmyslové zdroje nebo, což dává dlouhou dobu v téměř neomezeném množství.

Co dělat, když jsou detekovány příznaky

Alergická reakce

Alergie mohou být také způsobeny nejen nevhodným průmyslovým krmivem, ale také nesprávnou péčí, použitím detergentů s nízkou kvalitou, špatnou environmentální situací kolem.

Důležité! Možná tvorba pupínků na nose u psa a jakékoli jiné části těla na pozadí vývoje alergií v důsledku drog.

Demodelekóza nebo svrab

Vývoj tohoto onemocnění je způsoben poškozením těla mikroskopickými parazity, které v horních vrstvách epidermis spěchají pohyby. To způsobuje neuvěřitelnou sílu svědění, podráždění a zánětu.

Pokud svrab zaškrtne obličej, uši nebo jakékoli citlivé části těla psa, způsobí to vážné utrpení, pes doslova roztrhne kůži. Vlna vypadne v místech poškození a tvoří se oo -touhy, které ho mazlíček neustále roztrhne.

Hlavní chyby majitelů a prevence

Provozovat formu demodikózy u psů

Další akné na břiše u psa a v slabině se může tvořit s poškozením horní vrstvy epidermis Demodexem. Jedná se o klíště na kolku, která žije ve vlasových folikulech a způsobuje vážné podpory, zánětlivé procesy a ztrátu vlasové linie.

Po celém těle se vytvářejí červenohnědé pupínky jako těla parazitů. Pes téměř nepřetržitě svědí, což často způsobuje sekundární infekci ran - bakteriální nebo plísňové.

Blecha a klíštěte kousnutí

Tento hmyz je připsán skupině ektopasitu. Pupínky na žaludku štěně a dospělého psa se často tvoří v důsledku kousnutí klíšťat, zejména v „sezóně lovu“. Po chůzi v parcích, čtvercích a místech se spoustou vegetace musíte pečlivě prozkoumat tělo svého psa na přítomnost krve.

Jejich kousnutí jsou velmi bolestivé, místa kousnutí jsou často zanícena, a pokud se do nich dostane patogenní mikroflóra, tvorba abscesů znamená. Rovněž stojí za zmínku, že místa kousnutí mohou být velmi škrábání, což přinutí zvíře, aby postižené oblasti ještě silněji zranilo.

Plísňové a kvasinkové infekce

Jednou z nejčastějších onemocnění způsobených houbami podobnými kvasinkami je Pithiróza. Tato houba je přítomna na kůži a zcela zdravých zvířatech. Na pozadí oslabení imunitního systému se však začíná aktivně množit a má škodlivý účinek.

Akné u psa na žaludku a celém těle

Infekce kvasinek na kůži u psů

Jak se například tato nemoc vyvíjí, pupínky se vytvářejí v Yorku nad tělem, na jehož místě se vytvářejí plochy o něco později a vyzařují nepříjemný zápach. Na plemeni opravdu nezáleží: onemocnění na pozadí oslabení imunity se může vyvinout v čínských chocholatých, tsvergpincher, Husky, jezevčících a jakémkoli čistokrevném zvířeti.

Co dělat, když jsou detekovány příznaky

S projevem prvních alarmujících příznaků je nemožné zapojit se do amatérských představení, musíte domácího mazlíčka ukázat zkušenému veterináři. Je zakázáno diagnostikovat nezávisle, protože seznam nemocí doprovázejících tvorbu vyrážky je velmi velký. Dokonce i specialista na oko se může mýlit s diagnózou a budou vyžadovány další zkoušky. Veterinární lékař provede všechny potřebné testy, které vypočítají patogen infekce.

Důležité! Při diagnostice patologií kůže hlavně z povrchu epidermis se odebírá škrábání.

Hlavní chyby majitelů a prevence

Vývoj jakékoli onemocnění je vždy snadnější zabránit než léčit. Prevence zahrnuje několik jednoduchých opatření:

 • Denně zkontrolujte kůži svého domácího mazlíčka, zejména v místech záhybů. Když dojde k zánětu, léčte místa s dezinfekčními prostředky, například chlorhexidin.
 • Od prvních dnů domácího mazlíčka v domě musíte kompetentně skládat stravu a žádný extrém ji nemusí měnit. Doporučuje se upřednostňovat prémiové hypoalergenní kompozice.
 • Pravidelně používejte léčivé preventivní složení.
 • Po každé procházce se čenich a pokud možno doporučuje zabalit hadrem, hojně navlhčeným ve speciálním antibakteriálním složení.
 • Je nemožné umožnit domácímu mazlíčku „koupat“ v prachu a stagnujících kalužích při chůzi.

U psa se mohou pupínky na těle tvořit z mnoha důvodů. Některé z nich jsou víceméně neškodné, zatímco jiné nečinnosti mohou způsobit vážné poškození zdraví domácího mazlíčka. Rovněž nestojí za léčbu hnisavých vyrážky, léčba by měla být předepsána veterinářem.

Články na téma
LiveInternet