Andrian cat: jak to vypadá, kde žije, co jí

Popis, životní styl a stanoviště v divokých podmínkách

Andská kočka se nazývá hostitelka hor, vynikající lovec, může být mistrovsky zamaskována a doslova sloučena s stanovištěm, aby získala požadovanou kořist a nestal se jídlem pro jiné predátory. Úžasná vlastnost stanoviště v naprosto nevhodné pro obrysy činí zvíře přitažlivé pro mnoho výzkumných pracovníků volně žijících živočichů, takže dnes zvážíme podrobné informace o Andianském horoeea o možnosti nákupu za zajetí v zajetí.

Popis, životní styl a stanoviště v divokých podmínkách

Ve vzhledu je andská kočka téměř totožná s kočkou Pampas žijící vedle pohledu na. Vědci stále nezajistili své hlavní rozdíly a výzkum při této příležitosti trvá déle než jeden rok.Vzhled

Věděl jsi?Anianské kočky byly poprvé popsány v roce 1865, ale do roku 1998 existovaly pouze dvě fotografie jejich existence, které vědci pořídili během expedice v 80. letech. Nová pozorování, která umožnila lépe vědět o Andianských predátorech, byli vědci na konci roku 1998.

Predátor na severu Chile, v jižních regionech Bolívie, severozápadně v Argentině, žije. Celé stanoviště je více než 600 kV. km. Skalnaté údolí obklopené hřebeny a svahy je považováno za oblíbené místo pro rezidenci zvířat. Kočka se dobře přizpůsobila podmínkám suchého studeného klimatu. Aby bylo možné chytit jídlo, je predátor schopen překonat dlouhé vzdálenosti a dobýt působivé výšky až 5 km. Kdo loví a co jíNavzdory skutečnosti, že predátor se navenek velmi podobá línému domácímu bezstarostnému, vůbec to nevypadá jako oni v přírodě. Je to obratné a manévrovatelné, má rozvinutější sluch, který vám umožní slyšet nejmenší šustění ve velké vzdálenosti a schovávat se před nebezpečím. Zvířata jsou náchylná k samotě, nejsou charakteristická pro život ve stávách.

Někdy změní své principy, toto období spadá na manželství, které lze nahradit péčí o potomky, ale když vyroste a je schopna lovit sám, zvířata znovu jdou do osamělosti. Jeden jednotlivec zabírá vlastnictví 40 kV. KM, který označuje exkrementy a chrání před ostatními predátory.

Důležité!Predátoři jsou vybaveni na nejvzdálenějších a nejvážnějších místech, mezi které patří skalní placery, štěrbiny skály, houštiny zakrnělých keřů. Díky těmto podmínkám jsou zvířata chráněna před jinými predátory.

Vzhled

Propagace a péče o potomky

  • Délka. Délka Andské kočky dosahuje asi 70 cm, zatímco její ocas je velmi dlouhý a je více než 40 cm.
  • Váha. Zvíře váží nejméně 4 kg, někteří jedinci dosáhnou hmotnosti 7 kg.
  • Vlna. Zvíře má dlouhou a načechranou vlnu, která vám umožní chránit tělo před těžkými mrazy a pronikavými ledovými větry.
  • Barva. Zvíře je namalováno hnědově šedými barvami s černými skvrnami ve formě skvrn. Ocas je namalován šedo-černou barvou, která je reprezentována ve formě stejné šířky, poměrně velkých pruhů.
  • Výška Na Withers dosáhne 37 cm.
  • Charakter. Zvíře se vyznačuje válečným a nebojácným charakterem, je aktivní a rychlé. Ve volném čase od lovu miluje dravé zvíře relaxovat v travnatých houštinách. Obvykle loví v noci.
Role v ekosystému

Kdo loví a co jí

Predátor, aby přežil, musí být neustále ve formě. Predator ukazuje všechny své nejlepší vlastnosti během lovu, což je nutné nejen pro to, aby se nakrmil a jeho potomky, ale také trénovat obratnost a rychlost, která vám umožní sklouznout od jiných velkých predátorů.

Zvíře může kdykoli lovit, ale stále preferuje soumrak. Chcete -li chytit jídlo, zvíře může číhat a čekat na ten pravý okamžik v záloze nebo sledovat kořist zvukem a vůní. Aby se chytil malého ptáka, predátor nepotřebuje mnoho pokusů, najednou se vrhne na kořist a téměř vždy dostane to, co chce. Ve stravě Andiánských koček jsou sledováni malí ptáci a jejich kuřata, ptačí vejce. Nevadí mi užívat si hmyz, plazy, malé savce, některé rostliny. Nejčastější kořistí se stává chinchilla a horská whisky.

Věděl jsi?Zvířata loví soumrak, protože mohou vidět ve tmě, díky schopnosti oka odrážet světlo a jejich oběti tuto schopnost nemají a jsou v tuto chvíli bezbrannější.

Propagace a péče o potomky

Neexistují žádné oficiálně potvrzené informace o procesích koček, protože pozorování ve volné přírodě je pro tato zvířata velmi obtížná. Většina vědců, na základě přijatých informací, má sklon k myšlence, že doba reprodukce klesá v dubnu-červenci. V této době letí jedno až tři děti. Zvířata dosáhnou puberty ve věku dvou let. Číslo a stav zabezpečeníPokud jde o péči o potomky, ženy se do toho zapojují. V tuto chvíli se koťata stana nezávislými a nepotřebují péči, takže je dospělý opouští a jde na jejich území.

Zástupci kočky - tak podobně jako roztomilé domácí kočky, ale mají dravé dispozice.

Role v ekosystému

Úloha tohoto predátora v ekosystému hor a jejich kroky je ovládat populaci chinchilů a horských vousů. Někteří vědci také věří, že Andianská kočka loví pro malé a střední typy obratlovců, což jim umožňuje snížit jejich populaci.

Číslo a stav zabezpečení

Vzhledem k tomu, že každoročně se populace horského zvíře snižuje, byla uvedena v seznamu červená kniha Jako ohrožený vzhled. Je možné udržet v zajetíPřesný počet Andiánských koček není v současné době zaveden, přibližný počet není více než 2000 jednotlivců. Kromě toho je podle dodavatele I Úmluvy o mezinárodním obchodu divoké fauny a flóry ohrožena zmizením ve Spojených státech. V zemích, kde se nachází hlavní oblast jejich stanoviště, jsou zvířata chráněna zákonem a zákazem je obchod a lov pro Andské kočky.

- Domácí plemena koček s geny divokých predátorů.

Je možné udržet v zajetí

V zajetí neexistuje jediný případ úspěšného obsahu Andské kočky. Dokonce i v případě stanoviště v zoologických zahradách, kde můžete vytvořit nejpohodlnější podmínky podobné přírodě, tato zvířata přežijí a umírají do jednoho roku.

Je nemožné chovat Andské kočky ve specializovaných školkách, což by mohlo hodně zvýšit populaci těchto zvířat a napravit situaci, která ohrožuje úplné vyhynutí. Kolik stojí exotické zvíře

Kolik stojí exotické zvíře

Kupte si exotickou kočku Andrian Legally nemožné

Důležité!Pokud splňujete návrhy prodeje tohoto zvířete, pak jsou nezákonné a v případě takových reklam může být prodejce trestné, pokud bude stanovena skutečnost porušení zákona.

I když je zvíře získáno, pak v zajetí prostě nepřežije, začne bolet a zemřít velmi rychle, takže nákup Andianské kočky pro údržbu nedává smysl.

Adianská horská kočka je tedy poměrně záhadným tvorem, o kterém je velmi málo informací. Je známa pouze jedna věc-na pomůcku se s tímto druhem nemusíme setkat v seznamech zvířat existujících na planetě kvůli rychlému snižování jejich populace.

Články na téma
LiveInternet