Pharaionov pes: egyptský anibus, popis plemene

Pharaionov pes je považován za jeden z nejstarších v rodině PSOV. Než získáte toto plemeno, měli byste se dozvědět o jeho charakteristikách charakteru, chování, péče atd. D.

Historie původu druhu

V Egyptě vstal pes faraionov. Ve starověké literatuře je o tom mnoho popisů. Na jednom z nalezených artefaktů vědci našli obrázky tohoto psa, který loví pro gazely. Její obraz byl také zachycen v obrazech s faraony a šlechtou.

Historie původu druhu

Jak vypadá faraonův pes

Poznámka! Existuje další plemeno, které je považováno. Egyptský pes má podobnosti s Bohem Anubisem.

Féničtí obchodníci přinesli Faralovovi psa, nebo anubis, jak to mnozí nazývají, na Maltě, kde byla nazývána králičí pes pro lov hlodavců a králů. Od roku 1984. plemeno bylo oficiálně uznáno v USA.

Popis a vzhled psa faraona

Faraonský pes je půvabný a aristokracie. Dospělé zvíře dosáhne růstu asi 64 cm a hmotnost nepřesahuje 25 kg.

Podle standardu má pes sofistikovanou siluetu, prodlouženou hlavu klínového, dlouhého krku.

Popis a vzhled psa faraona

Psi mají velké stojaté uši

Oči zvířete popisují, že nejsou velké, mají jantarový odstín. Lesklá vlna velmi sousedící s kůží. Barva vlny má vždy červenohnědý odstín různých stupňů nasycení.

Poznámka! Pharaionov pes nemůže být černý.

Rysy charakteru a chování

Bílé skvrny jsou přijatelné na hrudi, prstech, špičce ocasu a čelní části

Rysy charakteru a chování

Psi psi jsou laskaví a laskaví. Stráže domu nejsou nejlepší. V dobré náladě si mohou potlačit nos a natáhnout ústa, pro které se někdy nazývají „úsměvy“.

Anubis pes-a plemeno, které je silně připojeno k majiteli, rodinným příslušníkům. Zůstane doma sám, pes se nudí. Není to vhodné pro cizince, zachází s nimi bez agrese, ale ukazuje opatrnost.

Poznámka! S malými dětmi se pes dokonale vystoupí, aktivně se účastní svých her.

Lovecký vkus je vyvíjen na vysoké úrovni, a proto, když se naučil vůni hry, může to spěchat a ignorovat příkazy majitele.

Vzdělávání a odborná příprava

Vzdělávat faraonova mazlíčka by měla začít s věkem štěňátka. Štěňata vykazují skvělou aktivitu, takže je třeba je častěji odcházet na ulici, aby viděli lidi, jiná zvířata, auta.

Zvíře rychle asimiluje týmy, po třech měsících by měl pes rozumět a provádět jednoduché příkazy - dejte tlapku, posaďte se a leží si. S růstem domácího mazlíčka jsou týmy komplikované.

Důležité! Vzhledem k velké tvrdohlavosti může pes odmítnout splnit majitele majitele, fyzicky potrestat za neposlušnost kategoricky nepřijatelný. Stačí překročit hlas pro chytrého psa a ona určitě poslouchá.

Péče o dospělého psa a štěňata

Nejlepší volbou pro pohodlné živé zvíře je soukromý dům. V bytě se cítí omezené, ale může se vyrovnat. Pes potřebuje časté dlouhé procházky, aktivní hry.

Z druhého měsíce života může být zvíře vyvezeno na ulici, aby se seznámilo s vnějším světem. Nedoporučuje se pustit vodítko, protože zvídavé štěně může snadno utéct a prozkoumat oblast. Ve věku 2,5 měsíce může být štěně zvyklé na toaletu na ulici.

Důležité! Egyptský pes netoleruje chladné počasí, v zimě potřebuje kombinézy.

Nepotřebuje zvláštní péči, protože je čistá a nepříjemný zápach vlny nepřichází. Jednou týdně by měla být vlna vyčištěna mokrým rukavištěm, musíte se vykoupat, pokud je na procházce velmi obarvená přítelkyně. Šampon se přidává do vody pro plavání, nemusí ho na psa pěnit.

Zvíře pěstuje zvíře na asfaltu, nebo by majitel měl získat nůžky na řezání drápů psů.

Poznámka! Dospělý pes plemene egyptských faraonů potřebuje dlouhé procházky nejméně 2krát denně.

Vzdělávání a odborná příprava

Pes dává přednost aktivně hraní, místo toho, aby prováděl stejný typ týmů

Rysy krmení

Egyptské půvabné plemeno psů v jídle je nedůležité, připraveno k jídlu průmyslového krmiva pro psy, tak přírodní.

Pokud majitel bude krmit domácího mazlíčka připraveným jídlem, musí mít vysoce kvalitní, levný krmivo pro růst zdravého domácího mazlíčka není vhodné.

Důležité! Úspora výživy zvířete poškodí jeho zdraví.

Při krmení přírodních ingrediencí v denní stravě by měly být přítomny nízké odrůdy masa - kuře, hovězí maso, krůta atd. D. Faraoneov také zdravý posel by měl používat kyselé mléčné výrobky - kefir, tvaroh. Jednou týdně může být tvarohový sýr smíchán s vejcem. Chorvaty jsou uvedeny v minimálním množství s mléčnými výrobky nebo masami. Zelenina (mrkev, dýně, cuketa, sladký pepř) by měla být podávána surová. Pokud pes odmítá jíst, můžete je smíchat s masem.

Aby egyptský elegantní honič neztrácí svůj fyzický tvar, nelze jej přemohnout.

Propagace a délka života

Může žít egyptského zdravého psa asi 17 let. Chovatelé zapojeni do jejich chovu by neměli překročit psy se svými příbuznými krví, jinak budou mít potomky odchylky ve vývoji.

Pletení a těhotenství

Po zahájení Estros je 11-15 dní považováno za nejlepší pro pletení.

Péče o dospělého psa a štěňata

Pletací psi se doporučuje ve věku dvou let

Rysy těhotenství a porodu

Nejčastěji těhotenství a porod postupují bez komplikací. Pharaoh těhotné psi se mohou po 58-63 dnech pochlubit. Ve vrhu je najednou až 10 štěňat. Během těhotenství se strava mírně mění, zvyšuje se, zahrnuje vitamíny B a a, e, d.

Jak vybrat štěně

Chcete -li si vybrat zdravé štěně, musíte se od chovatele poučit o jeho rodičích. Pokud mají anomálie, pak budou zdravotní problémy s největší pravděpodobností přenášeny a štěně. Čtyři -legged by měli mít pas se všemi známkami o očkování a pronásledování parazitů. Zdravé plnokrevné štěně by mělo být zvědavé, společenské s hladkými vlasy.

Rysy krmení

Štěňata by měla mít zdravé hladké vlasy

Kolik nákladů a kde si můžete koupit

Pozdrav egyptského faraona je považován za vzácné plemeno, takže zkušení chovatelé by měli být zakoupeni od štěně. Náklady na štěně jsou vzácné:

 • Štěně 800–1000 USD bez dokumentů a neznámého rodokmenu;
 • $ 1500-3000-cena Pupped Puppy se všemi dokumenty;
 • Více než 3000 $* - cena exkluzivního mazlíčka.

Výběr přezdívky

Přezdívka by měla být krátká a zvuková. Majitelé rádi dávají štěňata neobvyklá jména spojená s mytologií nebo literaturou. Dívky se nazývají ISIS, Siri, Cleo, Osana, Maat. Chlapci se nazývají Anubis, Ramses, Nephat, Keson, Pharaon, Seth.

Výhody a nevýhody plemene

Plemeno má mnoho výhod a některé nevýhody:

VýhodyMinusy
 • rozvinutá inteligence;

 • oddanost;

 • lov vkusu;

 • Láska k dětem;

 • Nepotřebujte zvláštní péči.

 • Tvrdohlavý charakter;

 • vysoká cena;

 • tendence k alergiím a podchlazení.


Pes faraionov vždy vzbudil zájem sám. Někdo není k její milosti lhostejný, někdo je fascinován její postavou. Je nemožné zůstat k ní lhostejný. Není divu, že pes zastává místo mezi nejdražšími a požadovanými plemeny.

*Ceny jsou uvedeny na listopad 2019.

Články na téma
LiveInternet