Jak odstavit kotě k kousnutí drátů - péče a výchova

Kočky mají zájem vědět všechno, všude stoupají někde, hrají něco a elektrické dráty nejsou výjimkou. Při absenci majitelů je může kočka okusovat, hrát si s nabíjecími zařízeními, šňůry ze sluchátka a další. Takový zvyk poškozuje nejen technologii v domě, ale může také stát domácího mazlíčka života, zejména pokud jsou kabely pod napětím. Proto je důležité zjistit otázku, jak odstavit kotě, aby kousl dráty.

Jak zachránit kočku před zvykem hlodání drátů

Ne všechny, ale některá koťata jsou přitahována visícími dráty v domě: telefon, počítač, zvuk a další. Všechny ostatní žerty domácích mazlíčků, jako je otáčení květináčů, otvory na závěsech, roztrhané tapety, nebudou v nebezpečí stejná jako vyhřívané dráty, které jsou. Pokud má tedy zvíře tak špatný zvyk, je nutné z něj odstavit. Stojí za to přemýšlet předem, jak jej chránit před zraněním nebo, což je horší, před smrtí.

Jak zachránit kočku před zvykem hlodání drátů

Kabelové teplo může stát kočku života

Použití speciálního nástroje na dráty

Jak víte, kočky pro ně nemají rádi ostré a nepříjemné vůně, například vůně citrusů. Veterináři proto doporučují zpracování „oblíbených“ drátů koček se speciálním sprejem, například „antigryzinem“. Má ostrou vůni citrusů, díky které se kočka nepřiblíží ke své „hračce“. Kromě toho můžete zpracovat všechna místa nebo předměty, které jsou ohroženy drápy nebo zuby domácího mazlíčka. Spray si můžete zakoupit v jakékoli veterinární lékárně.

Důležité! Péče o bezpečnost zvířete pomůže vyhnout se smrti.

Skrýváme kabel

Tato metoda 100 % zaručuje, že zvíře nedosáhne svých „hraček“. Za tímto účelem nemusíte například odcházet sluchátka nebo nabíjení z telefonu ve veřejné doméně pro domácího mazlíčka. Všechny zavěšené dráty, musíte se co nejvíce skrýt, nebo je namířit za základní desku. Pak bude zvíře a vybavení v plné bezpečnosti.

Putování vodičů s frightr

Lidové prostředky jako odpuzovač fungují 100%. Vynikající možností by bylo nastrouhat kabel v domě, například s citronovou kůrou nebo šťávou aloe. Citron má štiplavý zápach, který kočky nemohou stát, a aloe šťáva má hořkou chuť, kterou mazlíček nemá rád a kočka již není vhodná pro své „hračky“.

Hlavní důvody projevu zájmu o dráty

"Antigryzin" pro balicí dráty

Hry a hračky pro domácího mazlíčka

Ve většině případů začnou koťata kousat dráty kvůli nedostatku majitelů a úplné osamělosti. Proto, než zvedneme otázku, jak odstavit kočku, aby kousla elektrické dráty, stojí za to se nejprve postarat o rozmanitost svého volného času.

Musíte se pokusit postavit herní zónu pro zvíře, kde může trávit čas. Stojí za to si koupit různé míče, tweeters a další zábavné předměty.

Rada! Kromě nákupu hraček musíte věnovat maximum volného času domácímu mazlíčku.

Hlavní důvody projevu zájmu o dráty

Pokud je kočka vymazána elektrickým drátem, pak existuje důvod pro toto chování. Hlavní jsou popsány níže.

Zvědavost

S narozením koťata znají svět a jsou přitahováni vším, co leží nesprávně, visí nebo se pohybuje. Hraní zvířat jsou podle jejich povahy, takže v domě musí být speciální hračky, které pomohou vyhnout se občerstvení dráty v nepřítomnosti majitelů.

Nedostatek pozornosti

Koťata, stejně jako malé děti, neustále potřebují pozornost a v jeho nepřítomnosti hledají náhradu: tahají tapetu, škrábnutí nábytku, trhají záclony a také začínají kousat dráty. Zvíře tedy jednoduše přitahuje pozornost a naléhavě potřebuje komunikaci.

Možné důsledky hraní s dráty

Nedostatek komunikace

Haming zubů

Koťata mohou začít kousat dráty během změny v mléčných zubech na trvalé. Dásně jsou svědivé, chci je poškrábat. Proč nekousat dráty, pokud se majitel o to nebál a nekoupil si speciální hračky, které by mohly být poškrábany dásněmi.

Dospělé kočky začnou hlodat kabel, a tak čistí zuby z výsledných plaket. To se děje z důvodu, že zvíře neustále používá tekuté jídlo. Plak se hromadí na zubech, které je třeba odstranit, něco tvrdého.

Pozornost! Abychom se vyhnuli kousnutí kabelu v dospělosti, je nutné střídat tekutá jídla se suchými zdroji, aby se odstranila protéza.

Nedostatek užitečných stopových prvků a vitamínů

Pokud zvíře žije na ulici, pak sama doplňuje nedostatek vitamínů v těle, jedí trávu a další potřebné rostliny. Ale teď jsou věci s domácími mazlíčky komplikovanější. Získají všechny potřebné vitamíny a stopové prvky výhradně ze zvláštního krmiva, ale jejich nedostatek převodovky může vyvolat teplo drátů a jíst květináče, protože zvíře se snaží vyrovnat jejich nedostatek.

Málo hraček

Většina majitelů s příchodem koťat v domě není vynaložena na nákup speciálních hraček, protože je lze snadno a rychle provádět samostatně, například přivádějte malý kus papíru k laně nebo si vezměte stuhu a Připojte se k něčemu, aby se zvíře hrálo. Výsledkem je, že zvíře v průběhu času začíná chytit dráty, které budou vypadat jako lana, stuhy, lákavě visící ze stolů, z oken a jiných míst. Aby se tomu v budoucnu vyhnul, stojí za to koupit hračky speciálně navržené pro kočky.

Možné důsledky hraní s dráty

Jak chránit elektrické dráty před kočkou, přišel na to. Ale co dělat, aby se zabránilo negativním důsledkům? V některých případech tato zábava vede k nevyhnutelné smrti domácího mazlíčka. Proto, abyste chránili zvíře, musíte dodržovat několik tipů:

  • Na místech, kde je vodič k dispozici zvířeti, je někdy nutné zkontrolovat jeho integritu.
  • Pokud vodič není izolován, nemůže být ani hoden do místnosti se zvířetem na minutu.
  • Pokud je dům opraven, musí být zvíře přesunuto na jiné místo na tuto dobu.

Akce majitele, když je šokován zvířecí šokem

Důsledky hry s kabely

Pokud však domácí mazlíček nebyl schopen chránit a byl zasažen proudem, je třeba dodržovat následující opatrnost:

  • Zvíře nemůžete brát bez rukavic;
  • Nepanikařte, ale reagujte rychle, každá vteřina může stát životnost domácího mazlíčka.

Stojí za to zapamatovat si! Rychlá reakce majitele pomůže zachránit život zvířete, takže hlavní věcí není panika.

Akce majitele, když je šokován zvířecí šokem

Je důležité nedělat chyby, aby netrpělo a pomohlo zvířeti. Zde je to, co musíte udělat:

  1. Jemně v rukavicích odstraňte šňůru z výstupu.
  2. Vezměte hole nebo mop (dřevěný) a odstěhujte kabel pryč, ale v žádném případě neberte zvíře ve vašich rukou.
  3. Pokud domácí mazlíček nevykazuje známky života, měli byste ho vzít za zadní nohy, otočit ho vzhůru nohama a otočit ji různými směry. Bude tedy možné zlepšit nával krve do mozku.
  4. Pokud po 15 sekundách kočka stále nevykazuje známky života, zkuste to udělat umělé dýchání.
  5. Všechno by nemělo trvat déle než tři minuty od okamžiku rány.

Přítomnost ochrany elektrických vodičů před kočkami je tedy velmi důležitá. To pomůže vyhnout se hrám s nebezpečnými předměty a dalšími negativními důsledky.

Články na téma
LiveInternet