Husky a labradors: kříž a koho si vybrat

Křížení dvou psích plemen radikálně odlišných od sebe se praktikovala po velmi dlouhou dobu. Uchýlení se k takové metodě výběru jde k určitému riziku a sleduje různé cíle. Při získávání metrise je obtížné předvídat, jakou velikost bude mít, vzhled a ještě více. V tomto článku bude zvažována směs Husky s Labrador Retríver, stejně jako výhody a nevýhody takového hybridního.

Labski: Metis Husky a Labrador Retríver

Nejprve byste měli zjistit otázku motivace chovu. Labradoři se saně jsou zpravidla překročeni, aby dosáhli následujících cílů:

  • Krásný vzhled. Bohužel, v moderním světě je poptávka po atraktivních externě štěňatech mnohem vyšší než u štěňat s dobrým zdravím. Zkušení majitelé nejsou vždy připraveni ponořit se do všech jemností akvizice a jsou připraveni vybrat domácího mazlíčka v krásných očích.
  • Charakter. Kříž mezi Labradorem a Huskym vám umožní získat klidná štěňata s vyváženou psychikou zděděnou od rodiče Labradoru. Zároveň se od rodičů husk, Metis aktivuje a atraktivní vzhled.

Kvůli změnám na genetické úrovni jsou hybridy náchylné k neplodnosti. Proto není možné stáhnout samostatné plemeno, jehož předci by byli sibiřští husky a labradoři retrívři.

Labski: Metis Husky a Labrador Retríver

Štěně metis

Důležité! Všechna štěňata jsou potomky těchto dvou plemen v první generaci, a proto popis jejich vzhledu nelze systematizovat.

Rozměry, hmotnost a další rozdíly

Směs Huskyho a zlatého retrívr nebo související labrador je poměrně riskantní experiment a nikdy nemůžete přesně předvídat, jaké budou štěňata. Vše záleží na rodičích a rozsahu, v jakém přenesli své geny na potomky.

Zpravidla, pokud je muž haski a fena je labrador, pak převládá pleť a postava muže. Štěňata rostou vysoká, střední váha, s načechranou vlnou.

dodatečné informace! Je to v takové variantě, že šance na štěňátko s modřem se zvyšuje - výrazná charakteristika, díky které Mestizové získali tak širokou slávu.

Pokud je naopak muž labrador a fena je haski, pak se štěňata budou navenek podobají retrívrům a v přírodě - saně. Taková štěňata jsou mnohem méně často zděděna jasně modrýma očima. Od labradorů mají na člověka lásku k jídlu a orientaci.

Jak odlišit čistokrevný soudce od kříže

Boar štěně

Barva

Pokud lze postavu jakýmkoli způsobem předvídat, pak je barva opravdu náhodná věc. Štěně může zpravidla zdědit typ barvy od jednoho z rodičů, ale dvě barvy budou kombinovány pouze podle barvy.

Takže například typ barvy vyhledávání lze zdědit - prostý. Možné barvy:

  • bílý;
  • krém;
  • Černá;
  • čokoláda;
  • červeno.

Analogií může štěně zdědit typ husky barvy - kombinaci hlavní barvy s bílou, s charakteristickým umístěním skvrn a přítomností masky.

Na rozdíl od retrívrů nemá Husky žádná omezení v barevném standardu, takže barva kožešinového kabátu může dokázat jakékoli. Nejčastěji děti zdědí barvu od otce kvůli převahu jeho genů.

Jak odlišit čistokrevný soudce od kříže

Prvním a nejdůležitějším znakem psa k jakémukoli plemeni je dostupnost dokumentů (rodokmen a metrika). Bez nich není možné mluvit o rodokmenu zvířete se stoprocentním důvěrou.

Bohužel, v moderním světě jsou však dokumenty prováděny tak jednoduše, že nemohou vždy zaručit soulad psa se standardy jeho plemene. Chcete -li říkat psa čistokrevným, mělo by to být následující:

  • Dokumenty.
  • Soulad se vzhledem standardu rocku. Dokonce i pes od plnokrevných rodičů se může narodit s manželstvím.
  • Chování. Každé plemeno je charakterizováno určitým temperamentem a obecnými tendencemi v chování.

Můžete přesně určit čistokrevný soudce z kříže pouze tehdy, když štěně vyroste. Ve standardu plemene sibiřského Huskyho neexistují žádná omezení barev, ale existují charakteristické rysy: barevná část kožichového kabátu na horní části těla, na masce čenichu.

Srovnání Huskyho a Labradorů

Purebred Husky

Pokud má pes příliš krátký ocas, příliš velké uši nebo je zakrnělý a prodloužený (jako Corgs), s největší pravděpodobností je to jen ztráta vydaná pro husky.

Srovnání Huskyho a Labradorů

Husky a Labradors - dvě plemena, která prakticky nemají obecné vlastnosti. Liší se tak dramaticky, že nikdy nemůžete vědět, jehož geny budou v potomcích převládat. V tomto odstavci bude existovat srovnávací charakteristika dvou dat dat.

Sibiřský husky je starověké plemeno psů, které se objevilo na severu (odtud jméno). Podmínky, které jej vytvořily, jsou velmi drsné. Je to tento faktor, který je způsoben přístupovou povahou psů sáňků.

Míchání těchto psů s vyhledáváními, chovatelé sledují cíl dědictví v štěně atraktivního vzhledu. Přenos charakterových vlastností z Husky je nežádoucí, ale není vyloučen.

Pro pohodlí jsou v tabulce shromažďovány informace.

Srovnávací předmětChraplavýLabradoři
CharakterJsou náchylné, náchylné k neposlušnosti a agresi - výsledek tvrdých podmínek, ve kterých bylo plemeno vytvořeno. Nemám rád děti a další zvířata v domě.Se vyznačují laskavým a mírovým charakterem, nekonfliktem. Neexistuje žádný instinkt pro ochranu jejich území. Milujte děti a další zvířata v domě.
VlnaNačechraný, s hustým podrostem. Vlasy někdy rostou téměř kolem úhlu 90 stupňů k tělu. Navrženo tak, aby chránilo tělo zvířete před podchlazením.Krátké, tvrdé, pevně sousedící s tělem. Na Scruff je mírně zvlněný, ale ne kudrnatý. Pokryté speciální vrstvou tuku (jako jsou husy), která odpuzuje vodu. Pes vychází z nádrže téměř suchý a mokré části těla suché rychleji než u jiných psů.
TlapkySilný, svalnatý, ale ne těžký. Pro větší oblast kontaktu se sněhem je nezbytná široká noha - pes méně pod sněhem padá méně.Masivnější než husky. Mezi prsty membrán (pouze s nimi Labradors a Newfoundlands), které pomáhají psovi plavat rychleji.
OcasNačechraný, střední délka. Dokonce i krátké zástupci plemene na ocasu jsou poměrně dlouhé. Na severu psi spí ve sněhu a zakrývají ocas jediného otevřeného prostoru těla - nos pro udržení tepla.Ocas je silný, zefektivňovaný. Během plavání slouží jako volant a pomáhá psovi ovládat tělo ve vodě.
UšiNačechraný, nastavte vysoko. Špičatý tvar.Ležet, zcela sousedící s hlavou - je nutné chránit ušní skořápky před vodou dovnitř.

dodatečné informace! Zpočátku se Husky narodil pouze s hnědýma nebo šedýma očima. Blue -eyed nebo multi -eyed psi -výsledek úsilí moderních chovatelů.

Kdo je lepší si vybrat

Skupina retrívrů je poslušná, ale musí být hodně krmeni. Husky - aktivní a neklidní milenci hrát. Labski kombinují tyto vlastnosti samy o sobě, ale je obtížné posoudit štěně, jak to bude růst. Při výběru čistokrevného psa je snazší navigovat ve svých vlastnostech a proto budou šance na chybu menší.

Kdo je lepší si vybrat

Dospělý Labski

Každý musí samostatně vyhodnotit jeho sílu a ochotu pracovat na sobě a na svém mazlíčku.

Labski je zajímavý experiment chovatelů a takoví psi budou vynikajícími společníky a kamarády. Dědičnost hraje velkou roli, ale více než 70 % charakteru psa by mělo být stanoveno milujícím a moudrým mistrem v prvních měsících svého oblíbeného života.

Články na téma
LiveInternet