Jaký den estros je nejlepší pletený psa?

Příprava psa

Pletení je proces páření psů za účelem získání potomků. Páření není jednoduchý a velmi odpovědný proces v životě budoucích rodičů a majitelů. Pokud jsou oba psi již svázaní a připraveni k překročení, pletení je snadné, ale profesionál by měl pomoci začátečníkům.

Existuje několik pravidel, která je třeba dodržovat od okamžiku, kdy se majitel rozhodl svázat svého psa.

Kromě toho musí majitel feny přesně vědět, jaký den Estros potřebuje plet se psa, jinak tento proces nebude produktivní.

Příprava psa

Poté, co si majitel koupil štěně s vysokým postavením, rozhodne se pro sebe, že bude chovat zástupce určitého plemene. Existuje několik pravidel a požadavků, které musíte vědět před výběrem muže a přímo akt páření:

Proces pletení
Kated u psů
 • Pes se zarostl mnohem dříve, Co se stává dospělým. Muž může oplodnit fenu již za pět měsíců věku, takže byste neměli nechat své roztomilé štěně samotné se současnou ženou - to může mít za následek neplánované těhotenství psa. Fena dosáhne puberty o něco později - po šesti měsících nebo dokonce do roku.
 • Navzdory skutečnosti, že psi dokážou dostat potomky velmi brzy, Nemůžete pletení takových mladých jedinců: bude velmi obtížné přenést těhotenství a krmení štěňat, předčasné plody to může velmi ublížit a navždy vyloučit možnost výstavní kariéry.
 • Mužské časné pletení je také nežádoucí. Potomci z neformovaného štěně budou slabí nebo v budoucnu budou psi mít zdravotní problémy.
 • Nejlepší věk pro pletení v feně -Ve druhém a nejlépe třetí estros, za 18-20 měsíců. U muže může být první pletení prováděno ve 12 měsících, ale je lepší čekat 18 měsíců, když bude tělo domácího mazlíčka plně vytvořeno. Zástupci obřích plemen se doporučuje, aby se rozvázaly nejdříve než 2 roky.
 • Dva týdny před odhadovaným pletením Je nutné zpracovat oba psy z parazitů - jak interní (červy), tak vnější (z ušní klíště, blechy). Z externích parazitů - aplikujte kapky na kojevníky nebo nasaďte čerstvý límec. Těhotná fena téměř jakékoli drogy jsou zakázány a racionálně se postará o zdraví Pimomitsa předem. Jinak žena předá nemoc na štěňata. Totéž platí pro očkování. Pokud zbývá několik měsíců před imunizací, je lepší očkovat 21 - 24 dní před pletením. Silná imunita rodičů - klíč ke zdravému potomkům.
 • Kdy snížit psa během estru na majiteli psa Může říct veterináře. Na klinice, streamová fena dělá nátěr smyčky a po mikroskopické studii říkají dny, kdy bude nejproduktivnější pletení. Když nátěr prstokladu, lékař zároveň zkontroluje přítomnost zánětlivých procesů ve vnitřních genitálních orgánech budoucí matky. Existuje varianta testu na ovulaci a krevním plotem, ale pak neexistuje způsob, jak identifikovat skrytá onemocnění reprodukčního systému. Muž je připraven na inseminaci po celý rok.
 • S výjimkou veterináře při získávání potomků Pletený specialista může pomoci, kdo nejenže řekne, na jaký den se pletou, ale také pomáhají v samotném procesu.
 • Fena je obvykle připravena k pletení na 10-14 dní Estros, Ale to je velmi individuální s každým psem: Některé feny mají ovulaci 8. den, jiné jsou připraveny k pletení pouze 17-18 dnů.
Doporučení a tipy
Pes je v plenkách

Proces pletení

Průměrná doba trvání estru u psa je od 15 do 30 dnů, vrchol lovu je přibližně 10-14 dní. Jedná se o přibližné hodnoty, které má každý jednotlivec jednotlivce a lze jej mírně posunout.

Obvykle je fena přivedena k pletení, takže pro muže je situace známá a není rozptýlena od ženy k kontrole nového území. Aktuální fena je přivedena k muži, majitel budoucí matky musí opravit stojan psa a podporovat ji za krk. Osoba, která pomáhá při pletení, podporuje fenu z břicha a řídí muže.

Za žádných okolností může být muž nucen sedět na feně, zejména pokud má muž první pletení - to může ukončit kariéru psa jako výrobce.

Zvířata, bez ohledu na pohlaví a plemeno, se velmi liší v charakteru a temperamentu, musí být muž-holský muž učen, aby byl fenou, olizoval její tvář, než začne klece. Agresivní fena by měla nosit čenich, aby nevyděsila přítele.

Je nutné opravit psy, pokud se jedná o první úplet pro ně nebo pokud jeden ze psů vykazuje agresi. Ne všichni výrobci však potřebují nucené pletení - mnoho kamarádů volně. Taková domácí mazlíčci musí být pouze propuštěni bez vodítka, čenichu a límce: je nutné co nejvíce osvobodit psy. Během klece může muž s tlapkami zavěsit límec a způsobit fenu zranění.

Pokud jsou oba psi připraveni na pletení, muž vede klece sám nebo pomocí asistenta, žena je nehybná, odsunula ocas stranou a otevírá přístup ke smyčce. Poté, co muž zavede genitálie do smyčky, je uvolněno spermie, dochází k vnitřnímu genitálii feny a dochází k hradu SO -called.

Ztužení (zámek) může trvat od několika minut do několika hodin. Je přísně nemožné se dotknout psů stojících na zámku, ale můžete s touto podmínkou usnadnit psům pečlivě házet tlapku jednoho muže skrz obiloviny, aby se stali ocasem k ocasu. Kromě toho je nutné zajistit, aby se žena nesedala a neměnila polohu těla, jinak může způsobit vážná zranění pohlaví samce až do zlomeniny kosti penisu.

Závěr
Siba Inu

Po rozptýlení psů se z smyčky psa uvolní tekutina. Může to být blátivé nebo bílé, s příměří krve. Neotočte psa vzhůru nohama, to není sperma - to je mazivo, které usnadňuje průchod penisu muže do smyčky.

Opakované (nebo kontrolní) pletení může být provedeno nejprve 24 hodin po prvním.

Doporučení a tipy

Před zahájením hledání mužského nebo feny se musíte seznámit s pravidly pro registraci pletení a aktiv vrhu vrhu. Cynologické organizace vyžadují dodržování termínů:

 1. Věk psů - Předčasné pletení nebude registrováno, takové trus nejsou hodnoceny, štěňata nemají kmenovou hodnotu.
 2. Pozdní pletení, Když fena starší 7,5 let nebude také zaregistrována. Mužská omezení věku nemá věk.
 3. Fena může být pletená ne více než jednou ročně. Častější pletení není také zaznamenáno, rodokmen na štěňatech není vydán. Navíc příliš častá těhotenství přinášejí velké škody na stavu zdraví matky, tělo prostě nemá čas na zotavení. V tomto případě ani silné potomky ani zdravá žena neuvidí žalostný zármutek.
 4. V době pletení, oba Psi by měli mít rodokmen a alespoň jeden výstavní diplom s hodnocením. Pro muže by měl diplom naznačovat „vynikající“ hodnocení, protože fena je dostatek hodnocení „velmi dobré“.
 5. Pro registraci pletení a následná aktiva vrhu dostanou původní diplom jednou pro všechny ostatní dokumenty (rodokmen, pas majitele psů) - existuje dostatek kopií.

Závěr

Před viskózními psy by tedy měla být veterinární fena předvedena a udělat nátěr, aby se určila produktivita Estro, nesmíme zapomenout na zpracování parazitů. Majitel psa by si také měl pamatovat potřebné dokumenty pro registraci a aktiva štěňat.

S výhradou výše uvedených požadavků a doporučení bude pletení jednoduchým procesem a skončí vzhledu silného a zdravého potomka.

Články na téma
LiveInternet