Řetězec psů: rampantní škubnutí obojky

Z velké části jsou kovové psí řetězy nástrojem pro vzdělávání zvířat velkých a středních velikostí s těžkým charakterem a velkými mezerami při tréninku. Některé lze použít denně, zatímco jiné by měly mít vzdělávací účinek v části. Pokud se s nezávislou volbou objeví potíže, důrazně se doporučuje konzultovat s chovatelkou nebo psovodem.

Jaké jsou řetězy pro psy

Pro psy v obchodech s domácími mazlíčky můžete vidět širokou škálu doplňků a hraček. Někteří z nich vykonávají dekorativní úkol, jiné jsou navrženy tak, aby upravovaly chování nebo jiné potřeby.

Jaké jsou řetězy pro psy

Kovové doplňky pro psy

Dnes se často používají kovové řetězce, a to díky velkému počtu jejich převládajících rysů:

 • Kov vysoce kvality nezpůsobuje podráždění kůže zvířete, vydrží špatné povětrnostní podmínky;
 • Vizuálně takové řetězce nerozdrtí krk zvířete a neodvádějí jeho pozornost;
 • Během pohybu odkazů vydávají řetězy charakteristický zvuk, který lze použít v procesu tréninku.

Chovatelé si také všimnou vynikající kvality, síly a trvanlivosti produktů za poměrně přijatelné náklady.

Řetězec pro psa je rozdělen do následujících odrůd:

 • Řetězec psů nebo škubnutí;
 • Boomální řetězec pro psa;
 • Límec řetězu pro psy.

Poznámka! V posledních letech méně často lidé používali produkty vzrušení, protože byla prokázána neefektivnost psů, kteří byli na vodítku po celý život.

Kovová vodítka a límce jsou vhodnější pro použití velkých a středních plemen pro psy, například německý ovčák, husky, pitbuli atd. D. Bude těžké nosit kovové výrobky s malými plemeny.

Trhavý řetězec nebo odstranění řetězu

U psů, kteří potřebují upravit chování, se často používají čorající vodítka pro psy. Další výhodou příslušenství je schopnost jej používat několika způsoby:

 • Přímo jako límec odstranění, který se při škubnutí utáhne na krku domácího mazlíčka. Dandemisté a profesionální trenéři považují tento atribut za nedílnou součást vzdělávání a nekontrolovaných čtyř legged přátel;
 • Jako prodlužovací kabel pro obyčejné vodítko.

Uzavření pro psa zaručující psy

Škublivý řetězec pro psy středních a velkých plemen

Návrhy jsou vybaveny dvěma kovovými kroužky pro opravu vodítka. Se silným napětím vodítka tedy pes stiskne samotný hrdlo.

Poznámka! Průměrná délka je 0,5 metrů a optimální tloušťka pro střední plemena je 2,5 mm.

Uzavření pro psa zaručující psy

Řídicí řetězy pro chrániče psů jsou vyrobeny hlavně z vysoce kvalitní oceli, aby se odkazy neotevřily v procesu nepřetržitého provozu. Navíc je design vybaven karabinou, díky kterému se provádí rychlá a spolehlivá upevnění řetězce v oblasti, kde je potřeba ochrana. Je nutné vybrat příslušenství s přihlédnutím k oblasti.

Optimální tloušťka spojení je asi 5 mm, pracovní zátěž je 30-45 kg, délka 3-5 m.

Vycházkový řetězec

Chůze vodítka se doporučuje používat střední a velké psy pro psy. Délka a tloušťka vybraného příslušenství bude znovu záviset na velikosti a hmotnosti zvířete, stejně jako na jeho temperamentu. Jak ukazuje praxe, nejvhodnější možností je délka 0,8-1 m.

Poznámka! Odkazy mohou mít různé velikosti, tvar, v některých modelech můžete navíc upravit délku.

Kritérie výběru

Uzavření pro psa zaručující psy

Kritérie výběru

Může se zdát obtížné se rozhodnout pouze na první pohled. Během nákupu se důrazně doporučuje dodržovat několik základních kritérií.

Váha zvířeteTloušťka řetězce:
 • ne více než 5 kg - až 2 mm;

 • od 5 do 15 kg - 3 mm;

 • 15-25 kg-tloušťa 4 mm;

 • 25-40 kg-tloušťa 5 mm.


Pokud má zvíře váhu více než 40 kg, doporučuje se upřednostňovat řetězec příběhu s úrovní odkazů 6 mm.
Délka příslušenstvíPři výběru délky je třeba vzít v úvahu jedna jednoduchá nuance - čím delší bude produkt, tím větší je rychlost a podle toho blbec.
Metoda a místo upevňováníPři výběru metody údržby zvířete se důrazně doporučuje dát přednost pevnému vodítku. Pokud je tlumič nárazů nainstalován s fixačním místem a vodítkem, pak to prodlouží operační období příslušenství.
Behaviorální návyky a temperament zvířeteVšechno je zde jednoduché - čím neklidněji a aktivnější zvíře, tím rychlejší se odkazy zlomí.
PovrchPokud bude například na asfalt nainstalován stánek s domácím mazlíčkem, pak budou odkazy vymazány mnohem rychleji, než kdyby byl nainstalován na zemi.
Délka odkazuProdukty jsou s krátkými a dlouhými odkazy. Čím kratší je odkaz, tím silnější bude příslušenství pro mezeru. Ale produkty s krátkými odkazy jsou mnohem dražší.


Nejnavštěvovanější příslušenství je považováno za 2,5 m dlouhé. Nestandardní velikosti lze vyrobit z řetězců, které se prodávají podle měřiče. Používání produktů méně než 1,5 m dlouhé je jednoduše nepraktické.

Řetězec psů: rampantní škubnutí obojky

Kovové vodítko pro velké psy

Poznámka! Pokud jsou odkazy během provozu mírně vymazány, můžete pro opravu použít závitové karabiny, které jsou navrženy tak, aby propojily poškozené prvky.

Aby produkt vydržel déle, musíte pravidelně kontrolovat integritu struktury, jinak se zvíře může zlomit a ztratit nebo vytvořit spoustu problémů jeho majiteli útokem na osobu nebo jiné zvíře.

Můžete si zakoupit produkty v obchodech pro domácí mazlíčky, náklady na ně se liší. Vše záleží na výrobci, kvalitě použitého materiálu a mnoha dalších faktorech. Pokud se při výběru objeví potíže, doporučujeme se poradit s prodejcem nebo osobou, která v těchto otázkách myslí.

Články na téma
LiveInternet