Kotě jí plnivo na toaletu: co dělat

Toaleta pro domácí mazlíčky je možná jedním z nejvíce hořících témat. Dnes, pro pohodlí koček a jejich majitelů, se vyrábí široká škála různých plniv. Složení a technologie výroby s péčí o zdraví oblíbených se neustále zlepšuje. Základem většiny výplní je ekologické a přírodní materiál - hlína. Díky tomu, když se namočí, se vytvářejí hrudky. Existují časté případy, kdy koťata začnou jíst tento výplň.

Důvody, proč může kočka jíst výplně

Hlavní důvody, proč je kočka plniva, jsou rozděleny do dvou velkých skupin - fyziologické a psychologické. K identifikaci skutečného provokačního faktoru se musíte seznámit s každým.

Důvody, proč může kočka jíst výplně

Mnoho koťat se snaží jíst plnivo na toaletu

Fyziologické příčiny

Fyziologické vlastnosti jsou předem určeny způsobem života a povahou domácího mazlíčka. Pro optimální životnost všech orgánů a systémů by tělo mělo obdržet celý komplex vitamínů, minerálů, makro- a stopových prvků. Pro vývoj kostních tkání je důležitý vápník, který je ve vysoké koncentraci obsažen ve výplni na toaletě.

Poznámka! Pokud tělo kočky potřebuje v určité látce, bude to hledat v okolních předmětech. A na tom nezáleží - jedlá položka nebo ne.

To znamená, že za účelem řešení problémů se doporučuje, aby byla strava oblíbeného domácího mazlíčka obohacena o vitamín-minerální přísady, které obsahují vysokou koncentraci vápníku. Pokud domácí mazlíček stále nepřestává jíst plnivo, je naléhavě nutné jej nahradit ostatními, jinak mohou být důsledky žalostné.

Nejnebezpečnější je křemikagel kočičí plnivo, který se vyznačuje výraznou vlhkostí. Může se jednoduše držet sliznic trávicího systému, což vede k vážnému porušení a dokonce i smrti.

Ocasy zuby

Podle jejich povahy jsou všechny kočky predátoři a musí zaostřit nejen své drápy, ale také jejich zuby. Je možné, že v domě nejsou žádné vhodné předměty, s výjimkou výplně, což je pro to ideální ve své struktuře a velikosti.

Je pro kočku škodlivé kousnout plnivo zásobníku

Kalcitové kousky pro kočky, aby zaostřily zuby

Abychom toho domácího mazlíčka odstavili, stačí s určitým časovým intervalem, aby se zvíře dalo malou kostí.

Poznámka! Kousek kalcitu si můžete zakoupit v jakémkoli obchodě s domácími zvířaty, který je ideální pro tyto účely. Je nemožné to hlodat, ale zuby budou naostřeny.

Příčiny psychologické povahy

Vědecky prokázáno, že kočky podléhají stresu. Na tomto pozadí často vyvíjejí zvrácení potravin. Toaleta pro kočky je důležitou a nedílnou součástí jejich života, proto absorbuje plnivo, cítí se sebevědomě a klidně.

Když vidíte, že kotě jí plnivo, neměli byste ho nadávat, je lepší ji klidně vzít do náručí, mrtvice a kolik je možné ukázat svou péči a náklonnost. Dokud nebude psychomotivní zdraví zvířete normalizováno, nelze jej nadávat.

Poznámka! Diverzifikace života kočky mohou být různé hry.

Je pro kočku škodlivé kousnout plnivo zásobníku

Několik spolkovaných granulí plniva neovlivní stav zdraví a dobře -bydliště malého mazlíčka. Nestrávené zbytky po krátké době budou z těla přirozeně odstraněny. Ve výplni neexistují žádné jedovaté látky.

Co by se mělo udělat

Různé hračky koťat

Potenciálně nebezpečné použití shlukovacích výplní. Faktem je, že při kontaktu s vlhkostí tvoří hustou hrudku schopnou ucpávat střeva. Chcete -li zachránit malé kotě, budete muset okamžitě provést chirurgický zásah.

Důležité! Silcahele plniva je velké nebezpečí. Jak již bylo zmíněno dříve, dobrovolně absorbuje vlhkost, a proto se drží sliznic vnitřních orgánů.

Co by se mělo udělat

Co dělat, když kotě sní plnivo na toaletu:

  • Musíte pečlivě prostudovat složení výplně, což způsobuje takový zájem o zvíře. Poté je nutné zavést vitamin-minerální komplex obsahující látky, které jsou v plnivu;
  • Je možné, že zvíře tak jednoduše přitahuje pozornost majitele. Musíte si koupit více hraček a hrát si s ním častěji;
  • Chcete -li naostřit zuby, měl by váš predátor dostat kosti nebo speciální kousky kalcitu. Všechno lze zakoupit za dostupnou cenu ve veterinárních lékách a obchodech s domácími mazlíčky. Doporučuje se dávat přednost kostí hovězího masa, protože kuře je pro zdraví nebezpečné.

Poznámka! Pokud žádné způsoby nepomohly, doporučuje se koupit jiný typ výplně.

Proč musíte kontaktovat veterináře

Pokud kotě brzy po konzumaci výplně se stal neaktivní a pomalý, mělo by být veterinární lékaře zobrazeno co nejdříve. Tato podmínka může znamenat zablokování orgánů gastrointestinálního traktu nebo otravy. Další související příznaky:

  • hojná slinění;
  • úplné nebo částečné odmítnutí jídla a vody;
  • Rychlý srdeční rytmus a přerušované těžké dýchání;
  • Plachost a agrese v důsledku bolesti.

Proč musíte kontaktovat veterináře

SILICHEGEL CAT FILLLER

Pokud kotě snědl silikagel nebo shlukující plnivo, může to být velmi nebezpečné pro zdraví a život stále křehkého organismu. Okamžitě hodí a běžte na veterinární kliniku, nedává smysl, ale důrazně se doporučuje zavést určité množství ropné želé stříkačkou a ujistit se, že látka je pohlcena. Faktem je, že vaselin zjednodušuje proces průchodu výkaly a cizích předmětů podél orgánů trávicího traktu. Pravděpodobnost poškození sliznic bude minimalizována.

Poté, co si vezmete ropnou želé, musíte se ujistit, že v nadcházejících hodinách zvíře chodí na toaletu velkým způsobem. Pokud existují potíže s defekací, může to znamenat blokování střeva. V tomto případě je nezbytné kontaktovat veterinární kliniku, aby lékař vytvořil x -ci, prozkoumal pacienta a vydal svůj verdikt.

Poznámka! Někdy je možné problém vyřešit pomocí projímadel a někdy je nutná operace k extrahování cizích předmětů z těla.

Preventivní akce

Aby kotě nejí plnivo, stačí pečlivě sledovat jeho chování. Pokud v určitém okamžiku byla jeho pozornost přitahována plnivem, musíte si vzít dítě do náručí a převést na jiné místo. Koťata jsou rychle rozptylována, zejména pokud mají zájem o hračky.

Anémie proti pozadí nedostatku makro- a mikroelementů může být varována, pokud do diety pravidelně zavádějí přísady vitamínu-minerální přísady. Jídlo by mělo být vyvážené. Pokud se dává preference připravených průmyslových zdrojů, měly by být prvotřídní nebo super prémiové třídy. Faktem je, že v rozpočtových skladbách existují pouze luštěniny, nepřinášejí tělu zvířete žádnou výhodu.

Preventivní akce

Volal kočičí výplň pro toaletu

Důvody, proč kotě způsobuje nezdravý zájem, není tolik. Jak ukazuje praxe, ve většině případů to vyvolává svůj banální nedostatek pozornosti. Majitel by proto měl věnovat co nejvíce času nové domácnosti.

Články na téma
LiveInternet