Sky terrier: popis plemene takových mazlíčků

Malí lovecké psi, Sky teriéři, nejsou na světě příliš populární, ale plní své povinnosti v dobré víře. Legenda říká, že je to Sky Terrier, a ne popularizovaný Hachiko, to je ztělesnění oddanosti psů. Po smrti svého majitele k němu přišel na hřbitově každý den zástupce plemene po dobu 14 let, pro kterého byl ve Skotsku postaven pomník.

Stručný historický certifikát

Rodiště Sky Terierov je o. Sky, část Hebrisův ostrovů. Bylo to tady, jak říká legenda, španělští námořníci přinesli dlouho -obhajované psy, které se rozptýlily s místními domorodci a staly se předky jedinečného plemene.

Stručný historický certifikát

Zástupci plemene Skyerthera jsou vynikající lovci a úžasní společníci

Poznámka! Poprvé byly popsány v 16 v. a připsáno lovu. Zvířata byla používána k extrakci normálních zvířat - jezevci a lišky. Nyní se malí psi přestěhovali do kategorie partnerů.

Popis a standard

Sky pes se vyznačuje protáhlým tělem a krátkými tlapkami. Povinné charakteristiky zástupců plemene jsou dlouhá hedvábná vlna, příjemná na dotek. Popis plnokrevného skyteriéru podle standardu:

 • podlouhlý tvar hlavy;
 • Uši jsou vysoce osázené;
 • Shabbardova kousnutí;
 • Nos je černý;
 • Oči jsou střední, oválné, barva duhovky je závislá na kabátu, častěji černě nebo tmavě hnědé;
 • Končetiny jsou krátké, ale silné, svalnaté;
 • rovný ocas střední délky;
 • Dlouhé vlasy s výrazným podsadou. Barevné možnosti: Plain (šedá, bílá, černá, červená, modrá) nebo padala.

Hmotnost psa do 11 kg, výška v Withers je 22-27 cm.

Poznámka! Standardní životnost Skysterier 11-15 let.

Popis a standard

Atraktivní vzhled, pozitivita a rychlý vtip - to jsou klíčové trumfové karty skaev

Důvody pro diskvalifikaci

Tyto zahrnují:

 • světla světla duhovky;
 • porušení kousnutí;
 • Tvrdá krátká vlna;
 • dlouhé končetiny;
 • zbabělost.

Rysy charakteru

Skai-School je aktivní a dynamické stvoření, které je připraveno na jeden den na konci. Takový domácí mazlíček kategoricky nevyhovuje starším lidem, stejně jako flegmaticians. Navzdory malé velikosti je skai velmi odvážný, jsou připraveni chránit svého majitele a jeho majetek.

Poznámka! Toto je lovecké plemeno psů, takže to bude vnímat všechny domácí hlodavce jako kořist. Obsah kloubu s křečci, krysy jsou nepřijatelné.

Péče, střih

Sky je pes s dlouhou vlnou, takže potřebuje denní česání, pro které byste si měli koupit hřeben. Je velmi důležité zvyknout si na postup z věku, protože jednání s dospělým psem je docela problematické.

Umyjte domácího mazlíčka 1-2krát ročně, stejně jako s významným znečištěním nebo před výstavami. Je přípustné používat vysoušeč vlasů pro sušení vlny, ale pouze pokud se toho mazlíčka nebojí.

Poznámka! Aby se usnadnila česání a zvednutí vlny, po použití šamponu, tekutého hedvábí nebo zvířecí klimatizace.

Profesionální střih vám umožní učinit domácího mazlíčka úhledný. Různé modelové srážky jsou v módě, aby pomohly obloze vypadat zajímavě.

Měli byste ovládat oči a uši domácího mazlíčka, čistit je pomocí speciálních vody alespoň 1krát za 2 týdny.

Rysy charakteru

Péče o vlnu je povinností majitele okouzlujícího Sky Terrier

Vzdělávání a odborná příprava

Sky-plemeno psů je docela chytré, ale díky své lovecké orientaci je velmi nezávislý. Proces oblékání a vzdělávání by proto měl být nestandardní hrou a ne neustálé opakování stejných akcí, jako je domácí zvíře únavné.

Důležité! Je nemožné ukázat násilí nebo hrubost ve vztahu k Skye, pes je velmi dotykový, nepřátelství hostitele bude vnímat velmi blízké srdce, bude se považovat za „špatného“ mazlíčka, což ovlivní sebevědomí sebevědomí.

Organizace krmení

Jednou z hlavních nevýhod tohoto plemene je rozmarné jídlo, obloha nebude jíst to, co se mu nelíbí. Můžete dát domácímu mazlíčku buď vysoce kvalitní krmivo pro psy, nebo přírodní jídlo, speciálně pro něj. Ve druhém případě by měla být alespoň ½ dieta masa s nízkým obsahem tuku, měla by navíc dávat Skye vitamín-minerální komplexy pro malé psy.

Je zakázáno krmit domácího mazlíčka mastným masem (vepřové, jehněčí), kosti, uzené maso a lidské polofiniované výrobky, sladkosti, pečivo a alkohol nelze podávat.

Poznámka! Ryby a vejce jsou užitečná obloha, ale měla by být přítomna ve své nabídce ne více než 1 čas týdně.

Pletení, těhotenství a porod

První estrus zpravidla klesá ve věku 6-8 měsíců. V této době je důležité pečlivě sledovat domácího mazlíčka, zejména během chůze, vyloučit výhonky nebo nekontrolované páření. Druhý estros je nejčastěji ve druhém roce života, kdy je povoleno plettit.

Poznámka! I když získání potomků není zahrnuto do plánů majitelů, doporučuje se nechat fenu porodit jednou před sterilizací.

Doporučuje se být viditelný 10. den Estros, je žádoucí, aby psi byli známí, protože fena obloha mu nemusí dovolit muže. Je lepší pletené zástupce plemene na „mužském“ území, zatímco nedostatek těhotenství je možný kvůli individuální nekompatibilitě zvířat.

Trvání těhotenství je 60-70 dní, v této době by měl být pes poskytován vysoce kvalitní vyváženou stravou.

Důležité! Porod u psů malých plemen často prochází vážnými komplikacemi, takže musíte být připraveni na nouzové volání veterináře.

Péče, střih

Chování Skyerters dosud nebylo v Rusku široce populární, ale plemeno má dobré vyhlídky

Nemoci

Zástupci plemene se vyznačují dobrou imunitou, s řádně organizovanou péčí potěší majitele se svou společností po dlouhou dobu. Genetická onemocnění zahrnují kloubní patologie a posunutí obratlových disků. Abyste si nekoupili nemocné štěně, měli byste požádat chovatele o lékařské dokumenty rodičů. V dobrých školkách jsou poskytovány na první žádost, odmítnutí-důvod si myslet, že štěně má nějaké zdravotní problémy.

Poznámka! Pokud porušujete petici domácího mazlíčka nebo jí dáváte špatné kvality, můžete vyvolat patologie gastrointestinálního traktu. V případě porušení pravidel pro péči o vlasy dojde.

Cena

Průměrná cena zástupce plemene je z 30 tisíc. třít.*, mluvíme o plnokrevné obloze s rodokmenem.

Kde koupit štěně

Je velmi důležité provést nákup pouze ve specializovaných školkách, poté, co se ujistí, že rodiče dítěte mají všechny potřebné dokumenty. Při výběru věnujte pozornost chování štěně. Veselé a hravé dítě je s největší pravděpodobností hodným zástupcem jeho plemene, zatímco pes je pes nemocný nebo zbabělý, což je také základ pro utracení. Taková obloha nemůže vytvořit výstavní kariéru a nebude dovoleno reprodukovat.

Nemoci

Skyerter je okouzlující přímý mazlíček, který rád tráví čas na čerstvém vzduchu

Toto jsou hlavní rysy jasných a dynamických čipů lyžařských teriérů, kteří prokázali svou nebojácnou náladu schopností vylézt do nejužších nory a získat mazané lišky a jezevci. Cítí se skvěle jako mazlíčci, ale lovecké návyky se čas od času cítí.

*Ceny jsou uvedeny na únor 2020.

Články na téma
LiveInternet