Karelian bear dog: popis plemene

Vynikající lovec, který se nebojí velkých divokých zvířat, bez ohledu na jejich velikost - Bear Bigs. Takový domácí mazlíček bude věrným asistentem na lovu, takže při učení potřebuje zvláštní přístup.

Historie původu psa Karelian Bear

Oficiální informace říká, že plemeno vzniklo ve Finsku na konci XIX. Pak vytvořili základnu pro chov kareliánských medvědů. Podle popisů byl starý vzhled zachován ve své původní podobě.

Historie původu psa Karelian Bear

Karelian medvěd pes

Chovatelé plemene byli psi žijící ve Finsku. Byli zkroteni místními obyvateli, kteří potřebovali asistenty k lovu. Od té doby začali psi chránit obydlí severních národů před útoky predátorů. První kmenová školka byla otevřena ve finském státě, po kterém se štěňata stala stále více a více, byla zlikvidována v norských, britských a švédských územích.

Zajímavý! Plemeno se široce šíří po celém světě. Příbuzní takových psů jsou lajky Red Karelian-Finnish.

Popis plemene

Zvíře střední výšky, svalnatý, se silnými kosti. Jednotlivci pro muži a samice se výrazně liší: muž více než hořký, jejich průměrná výška je 54-60 cm, ženy nejsou více než 48-53 cm. Zástupci obou pohlaví váží asi 23 kg. V opačném případě se nadváhá váha komplikuje pohyby, rychlost pronásledování hry se sníží, což je během lovu nežádoucí.

Charakteristiky vzhledu psů:

 • Velká hlava s hladkým přechodem z čela k nosu.
 • Tenké natažené rty, které pevně zapadají ke zubům a zcela je zakrývají.
 • Středně velké uši jsou trojúhelníkové, vstří se a zaoblené na koncích.
 • Malé hnědé oči, rovný a vážný vzhled.

Charakterové rysy Karelianů

Psi medvěda jsou považováni za přírodní lovci se silnými Chuyka a instinkty. Dokonale orientovat se v jakékoli oblasti. Velmi hravé, sebevědomí a silné psi. Může chránit své vlastní území před divokými zvířaty a lidmi. Bez důvodu však neházejte.

Popis plemene

Zmlkl Karelian Bear

Od přírody - narodilé lajky. Odhodlání a závažnost - jejich hlavní rysy. Dokonale hlídat dům, bez příkazu, že nebudou útočit na zvířata. Pet si vybere pouze jednoho majitele, který bude v budoucnu poslouchat. Pes je velmi žárlivý, bude dobře vycházet s dětmi.

Důležité! Toto není rodinné plemeno. Pokud je v domě dítě, je lepší si vybrat jiného mazlíčka.

Školení a vzdělávání

Trénink PSA by měl začít od okamžiku, kdy poprvé skončil v domě. Lajky nejsou vhodné pro začátečníky - majitel musí mít tvrdou charakter, aby se vyrovnal se zvířetem. Při učení je nutné prokázat vytrvalost, pes nemusí učit lov - tyto dovednosti jí jsou dány od narození.

V procesu školení nemůžete hlasitě zvednout hlas, porazit a nadávat svého mazlíčka. Jakákoli krutost okamžitě způsobí reakci a tvrdohlavost. Zvíře zkrotil pouze pravidelný, systematický trénink, který se zabýval vysoce rozvinutými loveckými instinkty.

Je zapotřebí denních procházek s domácím mazlíčkem, posilují tělo a umožní vám získat plnou kontrolu nad zvířetem. Před chůzí se musí obléknout na čenich a vodítko. Lepší chodit pokaždé na novém místě.

Jak se starat o kareliánské lajky

Carecard Carlet je jednoduchý, v každodenním životě je pes nenáročný, nemusíte kupovat spoustu finančních prostředků na péči.

Jak čekat

Karelian medvědí pes má krátkou vlnu, kterou je třeba čelit jednou týdně. Psi jsou tlumeni jednou ročně, ale vlna hojně nespadají. Během období přetahování musíte denně čekat se speciálním hřebenem vyrobeným z kovu.

Hygiena domácího mazlíčka

Parazity mohou začít v silné vlně. Je důležité pravidelně provádět prevenci - léčit domácího mazlíčka zvláštními prostředky z parazitů.

Jak se koupat

Výhodou těchto psů je nedostatek nepříjemného zápachu, jejich vlna není prakticky špinavá. Při koupání se používají speciální šampony pro psy.

Zuby a drápy

Zuby podobných nemusí být kartáčovány, kaz a chrup se na ně nevytváří. Pokud drápy zvířete přirozeně nebroudí (pokud pes žije v bytě), musí být řezány speciálním zařízením.

Uši

Uši jsou kontrolovány jednou týdně. V případě potřeby je musí být otřeno bavlnou s teplou vodou. Zdravé ucho je růžové, nevyzařuje vůně, nebude v něm žádná tekutina.

Tlapky

Po lovu je třeba zpracovat tlapky. Všechny rány se omývají vodou, antiseptiky. Aby nebyly na tlapce žádné trhliny, musíte ji namazat rostlinným olejem.

Pravidla a strava krmení

Výživa by měla obsahovat mnoho kalorií, být vyvážená. Pes Karelka je majitelem dobrého trávení, zřídka podléhá alergickým reakcím.

Při výběru stravy musíte dodržovat následující pravidla:

 • Třída prémie pouze na suché jídlo.
 • 50% strava - čerstvé maso.
 • Jídlo by mělo být čerstvé, pokojová teplota.
 • Přístup k vodě by měl být poskytován kdykoli.
 • Po chůzi musí být zvíře nakrmeno.
 • Jíst by nemělo trvat více než 20 minut.
 • Nemůžete dát škodlivá jídla.
 • Postupně zadejte nové jídlo.

Poznámka! Pes není vhodný pro údržbu v bytech.

Délka zdraví a života

Pes žije v průměru až 16 let, s výhradou dobré výživy, chůze a lovu. Jednou z ctností lajků je dobré zdraví. Prakticky onemocní. Pro podporu tvaru domácího mazlíčka se doporučuje sledovat stravu. V žádném případě byste neměli dovolit s nadváhou.

Charakterové rysy Karelianů

Dospělý psa

Průběh těhotenství a porodu

Jako těhotenství pokračuje 60-71 dní. Až 8 štěňat se rodí najednou. Fena by měla být vystavena zvláštní péči, o které veterinární lékař podrobně vypráví. Vnější známky těhotenství se vyskytují po 5 týdnech. Porod je prováděn buď veterinářem, nebo nezávisle. Malí psi také vyžadují zvláštní péči.

Důležité! Týden před porodem musí majitel zcela vybavit místo pro fenu a štěňata. V tomto rohu by neměly být koncepty.

Jak si vybrat štěně a náklady

Vezměte medvídka ve věku dvou měsíců. V tuto chvíli si mazlíček může zvyknout na nového majitele. Pes stojí od 800 $*, takže si musíte vybrat budoucí čtyřčlenný přítel zodpovědně.

Čisté oči, lesklá vlna, silná postava - hlavní rysy zdravého štěně. Dítě by mělo být kontaktní, aktivní. Bear - Snížená kopie dospělých. Příslušné dokumenty jsou připojeny k plnokrevnému zvířeti.

Kde koupit štěně Carla

Medvědí plemeno psů - velmi vzácné. Při nákupu domácího mazlíčka dojde k řadě obtíží. Psi se prodávají na poloostrově Karelia v samostatných školkách, které nejsou tolik.Pes je nařízen dlouho před jeho narozením, takže musíte počkat.

Školení a vzdělávání

Štěně Karelian Bear

Výhody a nevýhody plemene Karelian Bear Dog

Výhody:

 • nesrovnatelné lovecké schopnosti;
 • vytrvalost, oddanost, nebojácnost;
 • skromnost.

Plemeno existuje pouze jedna nevýhoda - při vzdělávání a tréninku nemůžete zobrazit desky.

Tento pes se při lovu stane asistentem, je to pravda, dobře stavěný a rychlý. Ale nezačínejte takové domácí mazlíčky doma. Tvrdá a žárlivá postava může způsobit nepředvídané situace.

* Ceny jsou relevantní pro listopad 2019.

Články na téma
LiveInternet