White spitz: jak vypadá malý a dospělý

White Spitz je malý pes, který je ideální pro údržbu v městském bytě. Odrůdy trpaslíků nemohou být zahájeny rodinami s malými dětmi, protože mohou náhodně zranit miniaturní zvíře.

Historie vzhledu bílého Spitz

Existují teorie, že psi jsou dědici rašelinových hornin žijících v době kamenné. Na počest německého regionu patřící k pobřeží Baltského pobřeží dostali jméno „Spitz“.

Historie vzhledu bílého Spitz

White Spitz žije dokonale v bytě

V polovině -18 v. Začali provádět práce na odstranění nového typu: Otec královny Viktorie (Anglie) je považován za otce. Dlouhý výběr dal zvířatům kompaktní velikost, vylepšený vzhled.

Nový druh přitahoval pozornost mnoha chovatelů, jejichž výsledek byla bílá načechraná spitz s krátkou tlamou a měkkým kabátem. V roce 1900. Standard byl vyvinut - první z oficiálních popisů.

Poznámka! Pomeranians začal být dovážen na území Ruska v 70. letech. 19. století.

Bílá barva - samostatné plemeno nebo manželství

Mezi standardní odrůdy patří Snow -White Sitz. Taková barva se nepovažuje za manželství nebo samostatnou větev.

Color Genetics

Bílá barva je několik typů:

 • Krystal-bílý;
 • Balled - s odlišnou intenzitou, ale jak roste v lehčích odstínech.

Důležité! Při nákupu štěně se musíte seznámit s rodiči a starší generací, protože v přítomnosti jiných barev se může postupem času ztmavnout, nebo se skvrny objeví na jednotlivých částech těla. Ten patří k manželství a může na výstavě způsobit diskvalifikaci.

Bílá barva - samostatné plemeno nebo manželství

Různé barvy Spitz

Rozměry, hmotnost a další výrazné rysy

Dospělý bílý pomeranian Spitz má silnou ústavu, suché a smažené tělo. Mezi funkce patří milost a silné svaly. Pet dosáhne 30 cm, standardní tělesná hmotnost se pohybuje od 1 do 3 kg. Průměrná délka života od 12 do 16 let.

Mezi další vlastnosti plnokrevného zvířete patří:

 • zkrácená velikost Goleepu;
 • Ocas ve tvaru kruhu;
 • tmavé víčky a oči;
 • Stojící trojúhelníkové uši.

Poznámka! Spitz Mitches roční období a někdy se může změnit stín jejich vlny. Potřebuje pečlivou péči a střih. Vlna mazlíčků se zvýšenou načechrkou, nepřilezní s tělem. Vlasy jsou delší v zadních oblastech tlapky, ocasu a v oblasti límce.

Rozměry, hmotnost a další výrazné rysy

Bílý Spitz na výstavě

Rysy charakteru a vzdělání

Načechrané mláďata se rozlišují zvědavostí a vstřícností. Milují se seznámit s lidmi a zvířaty, zřídka jim ukazují agresi. Zkušení chovatelé varují, že špatné vzdělání domácích mazlíčků vede k rozvoji dalších instinktů: Snadno se barlily na všechny blížící se kolemjdoucí -mohou na nich vrhnout.

Problém souvisí s pamětí předků, protože mezi nimi byli hlídkové psi. Navzdory skutečnosti, že v průběhu let nejsou miniaturní zvířata spojena se zlými strážci, mají zvyk varovat o vzhledu cizinců v zorném poli.

Poznámka! Ve vážných problémech patří zvýšená zvědavost. Zájem o všechny nové a neobvyklé může skončit tragicky, zejména při skákání na vozovce. Chovatelé doporučují chůzi se Spitzem na vodítku a upravují jeho délku.

Snadno se trénují, hluboko dole chtějí způsobit umístění majitele a jsou připraveni ho potěšit jednoduchými akrobatickými triky. Oblíbenou recepcí je schopnost stát a pohybovat se výhradně na zadních nohách.

Spitz a osamělost jsou nekompatibilní. Několik hodin strávených bez milovaného majitele je činí hluboce starostí. Je pro ně pohodlnější trávit čas s majitelem na jakémkoli, dokonce neznámém místě, než zůstat v prázdném bytě. Vedrachi se doporučuje, aby domácí mazlíčci neuvedli depresi a nebrali je s sebou na cesty, kompaktní velikost dětí to dovolí.

Paranians jsou dobří společníci a jsou vhodní pro osamělou údržbu, rychle se připojí k majiteli. Je lepší je nebrat v rodinách s dětmi, psi netolerují pozornost a budou ve stavu neustálého stresu. Ideální dům pro Pomeranz - kde žije osamělý člověk nebo rodina s dětmi dospívání.

Důležité! Vrozená odvaha je nutí hledat dobrodružství. V případě konfliktní situace mohou zaútočit na většího nepřítele. Psi snadno vycházejí s jinými zvířaty, ale postupem času začnou dominovat.

Rysy charakteru a vzdělání

Na procházce na psa je lepší si dát vodítko

Jak se starat o vlasy s sněhem

Zvláštní pozornost vyžaduje kožichový kabát mazlíčků. Kloubnutí se provádí každé tři dny, pro plnokrevní jednotlivce musíte navštívit profesionální groomer. Pouze s ním můžete dosáhnout ideálního vzhledu, ve kterém domácí mazlíček bude vypadat dobře -zdravý a krásně.

Návštěva kadeřníka klidně toleruje a někteří dokonce jako taková zvýšená pozornost na jejich osobu. Jednou za 2-3 měsíce musí být po skončení postupu vykoupané, osušte vysoušeč vlasů. Bez mytí na jemné kůži může být oprávněná plísňová infekce.

Důležité! Postupy vany se provádějí se speciálními šampony, které udržují bělost vlny. Použití ostatních může vyvolat jeho žloutnutí a vzhled nestandardních značek. Před zakoupením detergentu potřebujete konzultaci veterináře nebo chovatele.

Výhody a nevýhody

Pozitivní vlastnosti načechraných dětí zahrnují:

 • neobvyklá krása;
 • hravost, dobrá vůle, schopnost pobavit svého pána a všechny domácnosti;
 • nedostatek konfliktů s jinými domácími mazlíčky;
 • připravenost na hry;
 • kompaktní rozměry a schopnost je vzít s sebou k návštěvě nebo cestování;
 • Dobré zdraví, dlouhá délka života;
 • Nedostatek zvláštních požadavků na každodenní stravu, levné jídlo pro miniaturní psy lze zakoupit v každém obchodě.

Poznámka! Pomerantsev je často zvyklý na použití toalety kočky. Tento přístup zmírní potřebu procházky v silném dešti nebo sněžení, varuje chlad u zvířete.

Negativní charakteristiky druhu zahrnují následující body:

 • Zvýšené nadšení - Když se objeví zajímavý objekt, Pomeranians přestanou dodržovat příkazy;
 • potřeba neustálé péče o vlnu, náklady na groomer;
 • roztavení, v sezónním období bude vlna rozptýlena po celém domě;
 • Silná emocionalita, protože vnější podněty jsou vítány hlasité štěkání;
 • Vysoké náklady na štěně.

Důležité! Nevýhody Pomeranů zahrnují nemožnost udržovat v domě s dětmi mladšími 10 let. Zvláštní dítě s lukem netoleruje zvýšenou pozornost na jiné předměty, s výjimkou její vlastní osoby.

Výběr štěně a cenového rozpětí

Nákup štěně bílých Spitz bude stát 25-80 tisíc. třít.* Skenování v nákladech je připojeno:

 • s rodokmenem;
 • osobní vlastnosti štěně;
 • Právo na návštěvu a účast na výstavách.

Je lepší koupit dítě v osvědčených školkách, nákup na pochybných místech může udělat velmi drahé. A místo plnokrevného zvířete obdrží kupující neznámou směs s psychickými problémy.

Splitters -rozpadající se jsou miniaturní, ale hrdí psi s vlastním charakterem a preferencemi. Bílá vlna vyžaduje zvýšenou pozornost, proto při absenci možnosti konstantní péče je lepší koupit domácí mazlíčky s méně zbarvením značení.

*Ceny jsou uvedeny na říjen 2019.

Články na téma
LiveInternet