American naked terrier (anglický plešatý jeden)

Americký nahý teriér (AGT) je nové plemeno psů. Hlavním rysem mazlíčků je velmi krátký vlněný kryt, díky kterému zvíře vypadá úplně plešaté. Psi mají měkkou a dobrou postavu, což z nich dělá ideální zvířata, aby udrželi dům. Exotické plemeno získalo sympatie lidí z celého světa.

Historie původu plemene

Zpočátku bylo ve Velké Británii populární plemeno ret-terrier. Tito psi byli vystaveni pro lov malých hlodavců. V průběhu času se zvířata začala objevovat v rodinách bohatých lidí.

Historie původu plemene

Vlna u psů asi 1 mm vysoká

V roce 1972 se ženská ret terierka objevila perfektním holohlavým štěňátkem. Dítě bylo představeno Scottovi rodině, což bylo velmi spokojené s neobvyklým plemenem a rozhodlo se zapojit do jeho dalšího chovu. V důsledku práce se chovatelům podařilo stáhnout několik neobvyklých štěňat.

V roce 1980 začaly školky růst, první klub a rockový standard se objevil. Až do 90. let byl holý teriér považován za rozmanitost. Divize skupin se oficiálně nevyskytla až v roce 2004.

Důležité! Rozvody nebyly schopny získat schválení od Global Dogological Association. Navzdory skutečnosti, že odborníci nejsou uznáni jako psi, jsou velmi populární v USA a Evropě.

Vzhled

Americký holohlavý teriér - aktivní a pohyblivá pes s dobře vyvinutými svaly. Délka pouzdra do výšky na Withers koreluje jako 10/9, což poskytuje perfektní proporce.

Hlava zvířete ve formě klínu, existuje hladký přechod mezi frontální částí a čenich. Lebka je široká, mírně konvexní, poklepe na obličej. Jsou přítomny výkonné čelisti a vývoj tváře. Tato struktura „Američané“ obdrželi od předků potkanů. Nos je prostý, nejčastěji černý. Rty jsou tmavé, pevně vhodné na zuby. Nůžkový sousto nebo rovný.

Pes má uši ve tvaru písmene V. Je povoleno stát nebo zavěsit polohu. Nejčastěji, až rok u domácích mazlíčků, uši nezaujímají konečnou pozici, takže toto kritérium na výstavách není brány v úvahu.

Vzhled

Hmotnost dospělého není více než 6 kg

Oči jsou kulaté, mírně konvexní. Barva očí závisí na rozmanitosti plemene. Zcela plešatá mazlíčci mohou mít jakýkoli stín. Krk střední délky, hladce prochází dozadu. Přední končetiny se silnou kostí, zadní svalnatý, jsou vzájemně rovnoběžné. Tlaky jsou malé, oválné tvar.

Důležité! Všichni zástupci mají dobře postavené pouzdro, byt a mírně konvexní dolní část zad.

Hrudník holohlavého teriéra je hluboká, jeho spodní část se nachází na úrovni loktů. Ocas na základně je tlustý, klepnutím na konec. Pokud je pes střežen, její ocas se podobá šavle. Terriéři nemají žádnou určitou barvu. Na těle často existují různá místa, která se mohou s věkem zvyšovat. Také, jak kůže roste, ztmavne. Růst na Withers-38-45 cm.

Odrůdy amerického holohlavého teriéra

Plemeno plešatého teriéra je rozděleno na dva typy:

 • Úplně holohlavá mazlíčci. Tito psi se rodí s malou chmýří, která vypadne o 2 měsíce. Kůže zvířat zůstává měkká a příjemná. Ve stresových situacích a v teplu může potem vyniknout.
 • Psi s malým krytem vlny. Tito zástupci mají celý život srst. Existují domácí zvířata s prostým nebo vícenásobným zbarvením.

Poznámka! Psi s vlnou musí mít barvu bílé barvy.

Typické charakterové rysy amerického psa

Bald Terriers - Inteligentní a aktivní psi. Sportovní a odolný pes bude vynikajícím společníkem na procházce, aktivním odpočinku nebo běhu. Terriéři rádi provádějí cvičení s majitelem. Nedostatek fyzické aktivity negativně ovlivňuje stav psa.

Doporučuje se zadržet taková zvířata v soukromé oblasti, kde se zvíře v pohybu neomezuje. Kompaktní velikost a nedostatek vlny činí tato zvířata vynikající volbou pro údržbu domu. Musíte však strávit dost času na procházky.

S cizími lidmi jsou teriéři přátelští, snadno navazují kontakt a vždy ukazují vstřícnost. Pes je rychle svázán se svým majitelem a pak se od něj nepohybuje ani o krok.

Odrůdy amerického holohlavého teriéra

Angličtina a americký nahý teriér - jedna rozmanitost psů

Školení a vzdělávání

Toto plemeno se dobře hodí k vzdělání, ukazuje poslušnost a rychlý rozum. Vzdělávání začíná učením psa, aby reagoval na přezdívku. Rovněž stojí za to zajistit, aby domácí mazlíček nepožadoval jídlo z běžného stolu.

Je lepší provádět školení ve formě her, takže pes bude mnohem zajímavější. Týmy lze provádět na ulici při chůzi. Pro každé správné provedení objednávky domácího mazlíčka je nutné podpořit jakoukoli pochoutku.

Rysy péče

V péči o holohlavé teriéry by měla být věnována zvláštní pozornost kůži. Zvířata by neměla být podchlazení nebo zůstat v žáru po dlouhou dobu. V chladném období se používají kombinézy nebo svetry.

Důležité! Šampon musí být vybrán z přírodních součástí, které nezpůsobují alergie a podráždění.

Plavejte psa 1-2krát týdně. Podle potřeby je kůže domácího mazlíčka otřena ubrousky. Zuby zvířete jsou pravidelně zkoumány za účelem detekce zánětlivých procesů včas.

1 čas za 2 týdny otřete uši a oči bavlněným tamponem. V štěňatech lze tento postup provádět častěji, protože oči dětí mohou být vodnaté.

Jak krmit nahého amerického teriéra

Psi mohou být krmeni jak přírodními potravinami, tak připravené -vyrobené kanály. Suché jídlo by mělo být vysoce kvalitní, například super prémiové nebo holistické.

Kvalitativní složení potravy pomáhá nejen uspokojit potřeby zvířete pro jídlo, ale také naplňuje tělo užitečnými stopami prvky.

Typické charakterové rysy amerického psa

Značka Royal Kanin nabízí speciální výrobky pro psy

Z přírodních potravin se nejlépe hodí:

 • Maso s nízkým obsahem;
 • pohanka, rýže a proso;
 • zelenina;
 • ovoce;
 • Kefir, fermentovaný;
 • droby.

Poznámka! Je kategoricky nemožné dát slaná, sladká a mastná jídla (klobásy, pečivo, potraviny s kořením).

Jak vybrat štěně

Při výběru štěně je vždy nutné spoléhat na skalní standard. Nejprve je to důležité, pokud se domácí mazlíček v budoucnu zúčastní výstav a výstav. Pokud je zvíře zakoupeno pro obvyklou údržbu domu, popis nemusí kontrolovat všechny korespondence. Není nutné, aby rodiče takového štěně byli nazváni.

Rada! Odborníci doporučují nejprve pozorovat dítě a jeho aktivitu, a teprve po několika setkáních, aby štěně vzali domů.

Náklady na štěně jsou v rozmezí 20 000-70 000 rublů.*

Výhody a nevýhody plemene

Plemeno má mnoho výhod:

 • aktivní, energický, mobilní;
 • oddaný jejich rodině;
 • není agresivní;
 • Dobří stráže;
 • Vynikající fyzická forma, rozvinutá vůně a sluch;
 • Najděte společný jazyk s jinými zvířaty.

Školení a vzdělávání

Štěňata nahá teriéra musí dodržovat rockový standard

Nedostatky:

 • Netolerujte osamělost;
 • potřebují dlouhé procházky;
 • citlivé na nachlazení a teplo;
 • Mohou být otravní.

V Rusku je holý teriér exotické plemeno, které je obtížné najít v běžných školkách. Navzdory malé populaci psi získávají pozornost z prvního setkání. Jsou považováni za ideální domácí mazlíčky pro domov a byty. Přátelský a delikátní charakter pomáhá těmto zvířatům navázat dobré vztahy nejen s lidmi, ale také jinými zvířaty.

*Ceny jsou relevantní pro listopad 2019.

Články na téma
LiveInternet