Normální teplota u psů a jak ji měřit

Který je považován za normální?

Každý zodpovědný majitel musí pochopit zdraví svého čtyřčlenného přítele. Mělo by být pochopeno, jakou teplotu by měla mít zdravého psa a což naznačuje rozvoj patologie.

Který je považován za normální?

Rychlost teploty u psa se pohybuje od 37,5 do 39,0 ℃. Ukazatele závisí na věkové kategorii, plemeni a zdravotním stavu. Během dne se ukazatele mění. Večer často teplota mírně stoupá, není čeho se obávat.

Jak měřit teplotu?
Mopsík

Normální teplota u psů malých plemen (mopslíci, Yorkshire teriéři, teriéři hraček) je vyšší ve srovnání s jejich velkými bratry. Pokud teploměr ukazuje 38,5 - 39,4 ℃., Není třeba se bát. Zvýšená teplota je spojena s intenzivnějším metabolismem. U štěňat se teplota také zvyšuje, je to 39,0 - 39,5 ℃. Špatně vytvořili mechanismus termoregulace. Kromě toho, když fena krátce opustí štěně, horečka je zachrání před podchlazením. Tato ochranná vlastnost se odehrává, když štěně dosáhne půlletého věku.

U dospělého psa velkého plemene (Alabay, pes, Senbernar atd.D.) Teplota by měla být 37,4 - 39,0 ℃.

Existují situace, kdy jsou možné malé odchylky od normy:

 • Pes je na horkém nebo dusném místě po dlouhou dobu;
 • dlouhá intenzivní fyzická aktivita;
 • stresové situace;
 • Estro.

Všechny tyto důvody mohou způsobit dočasné zvýšení teploty o 0,3 - 0,5 ℃.

Jak měřit teplotu?

Chovatel nezkušeného psů často neví, jak pochopit, že pes má teplotu v nepřítomnosti teploměru. První znaky musí být schopny vizuálně určit, protože existují situace, kdy teploměr není poblíž. V teplu, které začalo, se polštář tlap a uši zvířete zahřeje.

Což je považováno za zvýšené a co dělat?
Teploměr

V těchto oblastech procházejí krevní cévy velmi blízko k pokožce, takže zvýšení teploty je významně. Pro více nezaměnitelnou definici je nutné zahřát ruce.

Suchý a horký nos není přesným známkou malátnosti psa. Je lepší věnovat pozornost sliznicům, jako jsou dásně a povrch víček. Se zvýšením teploty a zahřívání krve se červená.

Zjevné známky teploty jsou:

 • zhoršující se chuť k jídlu;
 • Apatie, letargie;
 • Porušení trávicího traktu - nevolnost nebo zvracení, průjem;
 • Pes se snaží najít odloučené místo, schovávat se před lidmi;
 • Změny v režimu spánku, pes spí více než obvykle;
 • Silná žízeň;
 • dušnost.

Každý majitel musí být schopen měřit teplotu domácího mazlíčka teploměrem. Je vhodné provádět postup na klidném a klidném místě. Pes by měl být ujištěn, položit na stranu nebo si dát tlapky, pokud je to dobře. Špička teploměru je namazána ropnou želé nebo mastnotou a úhledně zavedena do anální pasáže.

Pokud je pes malý, pak hloubka podávání není více než 1 cm. Pro velké psy není velikost více než 2 cm. Doba měření rtuti je asi 5 minut. Elektronický teploměr musí být uchováván až do zvukového signálu.

Což je považováno za nízké a co dělat?
Měření teploty

Musíte mluvit se psem klidným, laskavým hlasem. Všechny akce provádět co nejpřirozenější, aby nedošlo k poškození střev. Z bezpečí si můžete vzít asistenta, který bude držet psí pánev, je nehybný.

Pokud měříte teplotu rektálně, můžete použít jinou možnost. Do podpaží se je vložen teploměr a hladký v oblasti třídy. Tato metoda měření přesnost je však velmi přibližná. K výsledku musí být přidán jeden stupeň.

Vysoká teplota může být reakcí těla na vakcínu nebo lokální zánět. Kromě toho svědčit o vážných onemocněních, jako je leptospiróza, hepatitida, onemocnění vápna, masožravní mor, pyroplazmóza atd.D.

Což je považováno za zvýšené a co dělat?

Majitel musí určitě vědět, co dělat, pokud má pes vysokou teplotu. Je třeba si uvědomit, že se nemusíte snažit srazit teplotu studenou sprchou nebo ledovou vodou. Takové kardinální opatření nevede k dobrému výsledku. Pet může mít ostrý křeč krevních cév, šok a v některých případech srdeční infarkt. Neměli byste také dávat žádné antipyretické tablety bez receptu veterináře.

Někteří lékaři umožňují použití Nurofenu nebo svíček z teploty. Je důležité předem vědět přípustnou dávkování, aby se zabránilo otravě. V nouzových případech přijmeme injekci NO-SHPA nebo Analgin s difenhydraminem. Pro konkrétní situaci si však může vybrat pouze lékař.

Závěr
- Lži mi!..

Pokud teplota psa není vyšší než 40,0 ℃, musíte okamžitě zavolat veterinárního lékaře doma. Před příjezdem se doporučuje provést sadu opatření, která usnadní stav psa.

 • Musíte psa pít tak často, jak je to možné, ale postupně. Za tímto účelem je voda vhodná, odvar heřmánek nebo malinových listů.
 • Po stranách a dozadu můžete aplikovat komprimaci chlazení. Jak je zahřívají, musí být změněny.
 • Zabalte led hadrem a vložte do tašky. Položte se na zadní stranu hlavy a tlapky psa.

Před příjezdem specialisty musíte ovládat stav a teplotu domácího mazlíčka, abyste zabránili podchlazení.

Pokud je teplota nad 40,0 ℃, pak by měl být pes okamžitě doručen veterinárnímu lékaři. Rychlý vývoj smrtelné infekce je možný, ve kterém účet jde několik minut.

Což je považováno za nízké a co dělat?

Zmenšená teplota je také nebezpečí. To může být buď předzvěstí vážného onemocnění, a reakce těla na vnější faktory. Hypotermie u psů je rozdělena do několika kategorií:

 1. Lehká hypotermie. Teplota ne nižší než 32 ℃.
 2. Průměrná hypotermie. Teplota není nižší než 28 ℃.
 3. Těžká podchlazení. Teplota je pod 28 ℃.

Ke snížené teplotě dochází v důsledku podchlazení, vyčerpání, otravy, traumatických poranění mozku, anestézie po operaci, onemocnění vnitřních orgánů. Teplota také obvykle klesá u těhotných psů krátce před porodem.

Normální teplota u psů a jak ji měřit
Těhotenství

Majitel psa by měl upozornit viditelné příčiny snížené teploty:

 • Je pozorováno chvění nebo křeče;
 • Kůže a sliznice s bledou barvou;
 • Tělo a končetiny jsou studené;
 • Pomalé dýchání a puls;
 • V těžkém jevišti přestanou žáci reagovat na světlo.

Pokud jsou ukazatele teploty pod přípustnou normou, musíte naléhavě vyhledat pomoc veterináře. S předčasnou pomocí jsou možné vážné komplikace, jako je kardiovaskulární selhání, selhání ledvin, kóma atd.D.

Nouzová pomoc spočívá v akcích zaměřených na stabilizaci teploty domácího mazlíčka. S těžkou podchlazením musíte psa zabalit do přikrývky nebo jakéhokoli materiálu udržujícího teplo a překrývejte se s vytápěnými podložkami. Pokud je to možné, nabídněte zvířemu pít teplou, ale ne horkou vodu. Užitečná je také masáž oteplování.

Na klinice lékaři stanovili příčinu nízké teploty. S pomocí teplých intravenózních řešení, oteplovacích klystýrů a dalších postupů se teplota zvyšuje na přípustnou úroveň. Je třeba si uvědomit, že teplota by měla hladce stoupat, ne více než 1 - 2 ℃ za hodinu. Jinak je možný otok nebo šok světla.

Závěr

Žádné změny v chování a stavu psa nelze ignorovat. Chcete -li vědět, že tělesná teplota u psa je normální, musíte znát jeho normální hodnoty pro vašeho domácího mazlíčka, pro které je třeba měřit od malého věku. V tomto případě, pokud onemocnění začíná bez viditelných příznaků, bude majitel schopen určit, že zvíře musí být prokázáno veterinárnímu lékaři.

Články na téma
LiveInternet