„Hemobalance“ (injekční roztok) - jak a kde bodnout kočku

Složení, výstupní formulář, balení

Po převodu vážné nemoci nebo vyčerpání (zejména nervového stresu) se tělo kočky někdy musí zotavit po dlouhou dobu, což nemusí majitele domácího mazlíčka vůbec potěšit. Touha pomoci vašemu domácímu mazlíčku je docela přirozená a je třeba to vybrat správný lék, čímž poskytuje podporu oslabenému tělu kočky. Jednou z populárních skladb je dnes léčiva „hemobalance“, jejíž pokyny pro použití budou popsány níže.

Složení, výstupní formulář, balení

Zadaný nástroj poskytuje Složitý účinek na tělo zvířete, Plnění vitamínů, aminokyselin a užitečných prvků v něm. V některých případech může být použit jako imunostimulátor.

Podívejte se na charakterizaci a rady výběru

Je možné dosáhnout pozitivního účinku léku díky bohatému složení vitamínu (zejména vitamíny skupiny B: B2, B4, B6, B8, B12), stejně jako železo, kobalt, měď, glycin, d-panthenol, nikotinamid, nikotinamid , biotin a další komponenty, které jsou, které prospěšně ovlivňují procesy vyskytující se v těle. Biologické vlastnosti"Hemobalance", prezentovaná ve formě jantarového, průhledného Injekční tekutiny, Je dodáván v prodeji ve skleněných a plastových nádobách různých nádob: 10, 50, 100, 500 ml. Každá nádoba je pevně utěsněna gumovým korkem a navíc utěsněná standardním uzávěrem hliníku.

Věděl jsi?Předpokládá se, že frekvence v souladu s procesy zotavení ve svých kostech a svalech, což je dost divné - Koneckonců, tyto ocasné spánky jsou 18 hodin denně a je obtížné uvěřit v jejich silné přepracování (rumbling je často velmi intenzivní).

Biologické vlastnosti

Pokud se neponoříte do složení určeného léčiva podrobně, můžeme říci, že se skládá z komplexu biologicky účinných látek, které přispívají k Udržování metabolických procesů v těle kočky na správné úrovni. Mluvíme o výměně bílkovin, minerálů a vitamínu, jejíž normalizace je velmi důležitá pro terapeutické a preventivní účely (například s nedostatkem těchto složek ve stravě zvířete).

Zjistěte, co může nemoc

Všechny složky hemobalance jsou do značné míry zodpovědné za hematopoézu, účastní se hematopoézy (zejména normalizují její vzorec a zvyšují baktericidní vlastnost krevního séra) a jsou také schopny obnovit ztracené funkční schopnosti jater a prospěšně ovlivňují obecné ochranné funkce z těla. Indikace pro použitíPrvky zahrnuté v léčivu jsou mimo jiné dobrým zdrojem výměny energie v buňkách, kvůli kterému se zvyšuje výkon svalové tkáně a v důsledku toho se odolnost těla vůči stresovým situacím a vysokou fyzickou námahu zvyšuje. Je třeba poznamenat pozitivní vliv „hemobalance“ Zdraví a vitalita potomků koček, Koneckonců, pravděpodobnost postnatální úmrtnosti s jeho přítomností v těle je výrazně snížena.

Přečtěte si také o tom, jak

Indikace pro použití

Obvykle popsaný lék je předepsán veterináři v tomto případě Oslabení těla koček Po onemocněních nebo zkušených stresujících situacích, protože s jeho přítomností se všechny důležité procesy v těle normalizují. Kromě této indikace pro použití složení však může existovat anémie, velká ztráta krve, hypovitaminóza, přenášené infekce nebo řada alergických reakcí. Je také předepsáno pro onemocnění játra, hypofunkci vaječníků a jako pomocný lék

Důležité!Popsaný lék nepatří ke skupině potenciálně nebezpečné, ale to vůbec neznamená, že jej můžete nezávisle předepsat svým oblíbeným. Jakýkoli lék lze použít pouze po konzultaci s specialistou.

Někteří majitelé po konzultaci s veterinářem dávají „hemobalanci“ zvířatům, která prošla stresem z pohybu nebo účasti na výstavách, což také nevyloučí pokyny pro použití složení a je široce praktikováno ve veterinární medicíně. Metoda aplikace a dávkování

Léky s imunostimulačními účinky používanými pro kočky:.

Metoda aplikace a dávkování

V závislosti na důvodu pro účely „hemobalance“ se vypočítá nezbytná dávka složení. Nejčastěji je lék předepsán jako součást intravenózních nebo intramuskulárních injekcí, ačkoli je také předepsáno pro pádu koček.

Výpočet množství použitého medicíny V léčbě je to prováděno na základě Váha zvířat:

  • Kočky a kočky až 5 kg-0,25 ml, 2-3krát týdně po dobu 7-10 dnů;
  • Domácí zvířata více než 5 kg-0,5 ml, 2-3krát týdně po dobu 7-10 dnů.

Zajímavé se seznámit s tuctem

Pro preventivní účely se uvedené množství řešení podává jednou týdně (platnost kurzu je předepsána veterinárním lékařem) a pro udržení ochranných funkcí těla a jeho rychlé zotavení po stresových situacích se injekce provádí jednou.

Jak a kde přesně bodnout „hemobalance“ - veterinář lépe vysvětlí. Lék se často používá ve formě intramuskulárních injekcí a je vložen do svalu na zadní tlapce.

speciální instrukce

Pokud je nutné intravenózní podávání léčiva, je vhodné jej používat společně s řešeními elektrolytů nebo solných řešení. „Hemobalass“ dokonale interaguje s řadou dalších farmakologických látek a chybí období čekání mezi podáváním drog.

Důležité!Je zakázáno používat tento lék spolu s dalšími kompozicemi obsahujícími železo, protože riziko nadbytku v krvi tohoto prvku se zvyšuje.

Kontraindikace a vedlejší účinky

První věc, která se při použití konkrétního léku týká jakékoli osoby, jsou samozřejmě možné komplikace z jejího účelu. Tento problém bude samozřejmě relevantní pro odpovědné majitele koček, takže před bodnutím hemobalance pro váš mazlíček stojí za to vyhodnotit Pravděpodobnost alergických reakcí V důsledku individuální citlivosti jeho těla na složky tohoto léku. Další vážné kontraindikace používání složení v pokynech nejsou uvedeny.

Známky alergické reakce u kočky:.

speciální instrukce

V každém případě, pokud si všimnete jakýchkoli odchylek v pohodě nebo chování vašeho domácího mazlíčka v procesu používání „hemobalance“, stojí za to zastavit jeho používání až do konzultace s veterinárním lékařem. Je pravděpodobné, že konkrétně ve vašem případě je lepší najít alternativní verzi takové drogy.

Věděl jsi?Z biologického hlediska je moznamická blíže k lidskému než stejný orgán. Pro projev emocí jsou tito malí predátoři zodpovědní za stejné oblasti jako u lidí.

Skladovatelná životnost a podmínky skladování

Stejně jako mnoho jiných léků by měla být hemobalance uložena v uzavřeném továrním balíčku na tmavém a suchém místě s teplotou +4 ...+25 ° C. Při uzavřeném obalu zaručená trvanlivost složení - 18 měsíců (od data uvedeného na láhvi), ale po otevření můžete lék uložit ne více než 30 dní a poté v lednici. Freezing tekutina se přísně nedoporučuje. Kontraindikace a vedlejší účinkyPřesné informace o přiměřenosti používání „hemobalance“, konkrétně ve vašem případě, vám poskytne veterinární lékař až po důkladném posouzení stavu kočky. Proto, bez ohledu na to, jak pozitivní mohou být recenze o popsaném léku, stojí za to začít používat od návštěvy na veterinární klinice.

24

Články na téma
LiveInternet