Vagina psů, penis: struktura genitálií

Genitálie psa se liší ve struktuře. Majitelé psů musí znát všechny nuance anatomie domácího mazlíčka.

Struktura reprodukčního systému feny

Ženské aparát je reprezentováno párovými vaječníky, děložními trubkami (nebo vejci), dělohou, vagínou a vnějšími orgány. Vyvíjí se, jak vyrůstají.

Vaječníky

Spárované orgány s tvarem vejce umístěnou v dolní části zad, vedle zadních konců ledvin. Každý je připojen k samostatné mezentérii. Standardní velikost vaječníků u dospělé feny je 2,5-5 cm, průměrná hmotnost je asi 3 g. Hladkost jeho vnější strany je charakterizována až 6 nebo 9 měsíců, pak se stane drsným.

Struktura reprodukčního systému feny

Schéma genitálií feny

Důležité! Vaječníky produkují vejce (s objemem 0,14 mm) a estrogenní hormony.

Vaječník je téměř všechny pokryty krychlovým epitelem, v okamžiku upevnění mezenteria je nahrazena serózní membránou. Spodní vrstvy jsou představovány parenchymem sestávajícím z mozku a kortikální látky:

 • V první jsou pojivové tkáně, nervy a krevní cévy;
 • Ve druhém je folikulární aparát s folikuly primárního, sekundárního a terciárního řádu (zpočátku jich je 700 tisíc z nich., Ve věku 10 let zůstává více než 500 jednotek).

Postupný vývoj folikulárních bublin vyvolává prasknutí stěn Dareous a vylučuje z něj vejce spolu s tekutým tajemstvím. V medicíně se tento proces nazývá ovulace. Více než 14% psů má buňky, které obsahují 5 až 11 oocytů. Funkce se často vyskytuje u mladých žen.

V okamžiku prasknutí folikulární bubliny tvoří dutina. Je naplněn krvavým tajemstvím a epiteliálními buněčnými strukturami. Zde je depozice luteinu - žlutý pigment. Pak jsou struktury rozděleny zrnami na podílu, tvoří luteinovou žlázu, což je krátká doba fungující. Pokud to zůstane nefertilizováno, brzy spontánně zmizí.

Struktura penisu muže

Břišní dutina psa

Ovidukt

Vlohská trubice je tenký a klikatý orgán spojující vaječníky a roh. Zde je oplodnění sexuálních ženských buněk a jejich pohyb do děložní dutiny. K pohybu dochází v důsledku snížení svalových membrán vajíčka a pohyby ciliárních epiteliálních buněk.

Vnější část potrubí se podobá trychtýři a jde do břišní dutiny. Naopak, strana dělohy končí otvorem. Trvání vajec-30-50 mm.

Děloha

Orgán je dva, rohy jsou umístěny na obou stranách břišní dutiny. Jsou delší než tělo dělohy, celá struktura je držena v dutině břicha kvůli široké děložní vazy. Na konci dělohy je krk, který je součástí vagíny.

Rozlišuje:

 • sliznice;
 • sval;
 • Šedá skořápka.

Důležité! Přísun krve do orgánu je zajištěn děložní tepnou, přenosem impulsů - pánevní, vnitřní hanebné a zadní nervy.

Vagina psů, penis: struktura genitálií

Děloha s embryími

Čípek

Zkrácený neeconální orgán s úzkým vůlí. Spojuje dělohu s vagínou a má chránit před proniknutím patogenních mikroorganismů. V krku je kanál, který se otevírá do horní části vaginy.

Vagina

Vagina psa je zastoupena dýmkem určeným pro proces kopulace a odstranění štěňat podél porodního kanálu. Nachází se mezi krkem děložního krku a genitourinárním sinusem, vymezuje vnější část močové trubice. U mladých jedinců je to omezené.

Zúžená oblast vagíny je trezor umístěný v oblasti přechodu na krk dělohy. Skládá se z sliznice a svalové skořápky.

Důležité! Plochý vícevrstvý epitel tvoří záhyby na povrchu vagíny, ve sliznici nejsou žádné žlázy. Struktura vagíny u psa je standardní a státní ukazatele závisí na úrovni hormonální rovnováhy.

Vaginální

Je pokračování vagíny, představované společnou zónou pro močový a genitální trakt. Potahované plochými epiteliálními strukturami (multiloyer) rozlišuje zeleninové žlázy a lymfatické uzliny. Pod nimi je párová žárovka sestávající z jeskynních tkanin. Když je naplněna krví, je Eva automaticky komprimována.

Vnější genitálie

Tyto orgány jsou zastoupeny:

 • vulva - umístěná pod úrovní konečníku a oddělena malým rozkrokem;
 • Hanba rtů - chránit vaginu, skládají se z kožních záhybů. Jejich vnější povrch má mazové a potové žlázy, pokryté chloupky, na špatné straně vlny nejsou žádné vlasy;
 • Klitor je analog penisu u psů, je špatně vyvinut a skládá se z kavernózního těla, jeho hlava je skrytá v díře.

Důležité! Na konci klitorisu jsou pod kůží předvestné žlázy odpovídající orgánům stejného názvu u mužů.

Vagina psů, penis: struktura genitálií

Vnější genitálie se smyčkou

Endokrinní funkce gonád

Funkčnost sexuálních žláz je ovlivněna hormony vylučovanými hypofýzami a samy o sobě.

Struktura penisu muže

Genitálie u psích psů se skládají ze spárovaných varlat s přílohámi, sedmi lampy, ráfky semen, šourkou, močovým kanálem, členem a předvolbou.

Vagina psů, penis: struktura genitálií

Anatomie genitourinárního systému mužů

Sedm

Varlata jsou hlavní párová žláza produkující spermie - zárodečné buňky. Patří do orgánů vnitřní sekrece, jsou v šourku a pevné splatné. Pes s hmotností 10 kg má délku varlat od 2,8 do 3,1 g, hmotnost je 8 g.

Organizace má zploštělý tvar, na vnější straně je pokryt serózní membránou, která přechází na mezenténu varlata. Pod tím je vláknitá hustá kapsle, z níž jsou propůjčují jeho hloubku, které rozdělují orgán na akcie. V každé z lobulesů je až 3 semenné tubuly určené pro tvorbu spermií.

Šourek

Tvorba kožních musku, sestávající ze 2 dutin, ve kterých jsou varlata umístěna spolu s přílohámi a vzdálenými odděleními semenných ráfků. Šoutek se skládá z:

 • z kůže se změněnou barvou - s potem a mazovými žlázami;
 • Sval-elastické buňky hladkého svalstva s svalově elastickými;
 • vnější a vnitřní fasáda;
 • svaly odpovědné za zvyšování varlat;
 • Vaginální skořápka varlat.

Důležité! Orgán je lokalizován mezi boky, nedaleko od konečníku.

Zařazení kanálu, genitourinární kanál

Semenná šňůra je prezentována:

 • flitr;
 • Krevní a lymfatické cévy;
 • nervová vlákna.

Roste z 17 na 18 cm (u psů vážících 10 kg). Potrubí semen spadají do břišní dutiny přes tříbožný kanál, překročí prostatu a vytvoří krátký evetus kanál, který teče do prostatové zóny močové trubice.

Důležité! Spojení s hlavními výstupními kanály hlavních a dalších sexuálních žláz je tvořeno močovou trubicí.

Prostata

Prostata - podřízená žláza je zodpovědná za uvolnění sekreční tekutiny a aktivaci spermií. Jeho objem závisí na velikosti zvířete a liší se od ořechu k lískovým ořechům. Orgán je rozdělen do dvou částí: tenká stěna a velký spojovací prvek.

Vagina psů, penis: struktura genitálií

Prostata dospělého muže

Penis

Penis psa je navržen tak, aby zavedl spermie a vylučování moči. Na penisu psa rozlišujte hlavu, tělo a kořen. Je tvořen jeskynními těly a kavernózním tělem močové trubice. Penis mužského ovčáka a dalších velkých psů má velký velikost ve srovnání s menšími zvířaty.

Genetie psů v jejich struktuře se mírně liší od lidských orgánů. Anatomie musí být studována před zakoupením zvířete nebo první viskózní.

Články na téma
LiveInternet