Jak naučit psa doma fas

Někdy se psi získávají nejen pro krásu. Někdy jsou potřeba jako obránci a stráže. V takových případech musí být vyškoleni a vyučováni různým týmům, včetně útoku. Jedním z těchto týmů je FAS. Je užitečné přijít na to, jak naučit psa FAS tým, aby to pomáhalo v obtížné situaci a nevytváří potenciální nebezpečí pro ostatní.

Proč potřebujete trénovat psa s týmem FAS

Obecně má tým FAS samotný německý původ ze slovesa „Fassen“ - „Grab“, „Grab“. To znamená, že tento tým, trenér, znamená nařízení o útoku na cizince, nepřítele a jeho zpoždění před příchodem lidí na pomoc.

Proč potřebujete trénovat psa s týmem FAS

Pes by měl zaútočit až po povolení majitele

Tento tým by měl nejprve ovládat psi, kteří podstupují školení. To je často nezbytné během opatření k ochraně veřejného pořadí, boj proti teroristům, zadržení zločinců a pro další body služby.

Pro domácí psy je tým FAS potřebný pro sebeobranu v případě útoku zločince na majitele. Při správném tréninku to může dále zachránit život nebo zachovat zdraví. Také v případě krádeže na příkaz FAS bude pes schopen dohnat a zadržet loupež, dokud majitel nepřijde.

Poznámka! Před zahájením tréninku musíte správně posoudit povahu a chování domácího mazlíčka.

Kdy začít učit tým FAS

Začněte trénovat pro tým FAS příliš brzy. Jdou k tomu po studiu obecného tréninkového kurzu. Pokud domácí mazlíček zná pouze „FAS“, pak ho nemůže být schopen zastavit ve svých činech. Předtím musí zvládnout znalosti o jiných objednávkách, jako je „pro mě“, „blízko“, „Fu“, „mimozemšťana“ a také psychologicky forma. To vám umožní ovládat akce domácího mazlíčka během i po útoku na nebezpečnou osobu.

Tento tým můžete začít učit z 5 měsíců štěně. Nejprve učí během hry: Vezměte si oblíbenou hračku domácího mazlíčka, nechte ji hrát a pak ji odebrat. To znamená, že v tomto případě pes rozvíjí dovednost popadnutí a zpřísnění. Je nutné umožnit psa někdy vyhrát v takové hře, aby zájem o proces neztratil.

Kdy začít učit tým FAS

Již ve hře jsou položeny dovednosti budoucího školení

Poznámka! V dřívějším věku by se školení nemělo provádět, protože to může učinit zvíře nekontrolovatelné. Kromě toho by se měly brát v úvahu rysy plemene, protože zástupci různých typů psů jsou schopni dosáhnout psychologické zralosti v různých věcích.

Přípravné fáze tréninku

Tým FAS je jedním z nejobtížnějších a nejnebezpečnějších. Pro učení musíte získat trpělivost. Kromě toho stojí za to koupit některá zařízení: speciální odolný oblek pro obránce, kus silné látky, silná hůl nebo silná tyč.

Místo školení by mělo být oploceno plotem, bez volného přiznání cizinců na území. Kromě toho se musíte postarat o místo, kde můžete zvíře pevně svázat.

Důležité! Osoba, která předtím pro psa není obeznámena, může působit jako asistent.

Chcete -li konsolidovat získané dovednosti, můžete jít se psem na přeplněnější místo. Situace však musí být udržována pod přísnou kontrolou, aby mohla reagovat okamžitě, pokud se zvíře chová ne zcela přiměřeně.

Obecně přijímaná metodologie výuky

Obecně přijímaná technika výuky týmu FAS!„Znamená postupnou sadu akcí nezbytných pro jasný a správný způsob, jak zvyknout na zvíře.

Sekvenování:

 1. Pevně ​​svázat psa. Instruktor stojí poblíž, asistent je na vedlejší koleji, ve svých rukou jeho hadr a prut/hole.
 2. Přitahování pozornosti domácího mazlíčka s hlukem a máváním se k němu postupně blíží.
 3. V tuto chvíli zvíře začíná projevovat agresi.
 4. Instruktor v tuto chvíli přikazuje FAS. Když je reakce psa na tým povzbuzována hladiním a laskavým hlasem.
 5. Asistent pokračuje v útoku na zvíře a mírně ho zasáhne tyč/holí.
 6. Když se pokusíte chytit prut/hůl, k němu se sklouzne hadr, který se začne trhat.
 7. Asistent by se měl pokusit bojovat se psem a vzít si hadr. Instruktor v tuto chvíli opakuje příkaz FAS!““.
 8. Jakmile pes vzal hadr, asistent musí utéct a vykazovat strach z něj.
 9. Zvíře by mělo být podporováno.
 10. Cvičení opakujte několikrát.

Přípravné fáze tréninku

Rozvoj dovedností

Rysy procesu učení

Tým FAS má několik podmínek, které je třeba vzít v úvahu, aby se zabránilo negativním důsledkům:

 • Před převzetím odpovědnosti za školení psů stojí za zvážení všeho;
 • Před učením útočného týmu musí být pes vzděláván z hlediska poslušnosti;
 • Je vhodné čas od času navštívit psoviště, který bude analyzovat charakter domácího mazlíčka, naznačit s ním správný způsob chování a upravit lekce tréninku, pokud se pokazí;
 • Neučte psa FAS tým, pokud nezná tým „Fu“, „nemůžete“, „mimozemšťan“;
 • Majitel pro studentského psa musí být v autoritě, respektovat ho a rozumět;
 • Vyškolené zvíře by mělo být fyzicky silné. Potřebuje plnou fyzickou aktivitu, pravidelné procházky a vyváženou stravu.

Důležité! Jakákoli chyba v tréninku může způsobit porušení psychiky psů, což může vést k tragickým důsledkům.

Obecně přijímaná metodologie výuky

Propagace - nedílná součást školení

Pokračování agrese

Когда во времnování. Majitel musí jít ke psovi a dát příkaz „FO“. Pes, který dokonale zná svou práci, je okamžitě připraven ulovit.

Když se pes naučí nechat osobu přísně na příkaz, můžete trénovat bez vodítka.

Možné chyby

V procesu školení ne všechno může jít tak hladce, jak bychom chtěli. Trenér to musí vzít v úvahu a pokusit se neudělat možnosti:

 • Nenuťte domácího mazlíčka, aby trénoval, pokud se nechová s jistotou. Je lepší nejprve pracovat na psychologickém stavu zvířete;
 • Nekřič a nehnijte na domácího mazlíčka, protože to můžete zastrašit ještě více. Je lepší projevit důvěru ve vaše činy a pak to pes bude cítit. Projev nadměrné emocionality je také zbytečný;
 • Nespěchejte do týmu „cizince“, takhle, zábava. Pes to buď přestane vnímat, nebo ukáže agresi pro všechny v řadě.

Co říkají odborníci

Dogglers říkají, že ne každý pes může být vyškolen. Existují psi, ve kterých je instinkt lovce geneticky položen, například pastýř, a je snazší si takové psy zvyknout.

Předpokládá se, že pro trénink by měl pes:

 • Neměl být příliš přátelský a laskavý. Naopak, zvířata jsou v tomto ohledu více oceňována, což alespoň alarmuje přítomnost cizinců;
 • být fyzicky silný a aktivní;
 • mít vlastnosti, jako je odvaha, důvěra a omezení.

Důležité! Samozřejmě je nejlepší svěřit školení psů profesionálům v jejich podnikání. To však neznamená, že se s tím nebude možné vypořádat samo o sobě, jen tento proces přetáhne trochu déle.

Je nutné trénovat psa se zapojením cizinců, aby mohl vypracovat tým.

Předtím, než učíte svůj čtyři -roční tým FAS, musíte přemýšlet o svých činech a možných důsledcích. Poté, co se to rozhodlo, stojí za to pozorovat všechna pravidla a základy úspěšného tréninku. Teprve potom lze dosáhnout požadovaného výsledku.

Články na téma
LiveInternet