Plemeno koček bez ocasu: hlavní typy a jejich jména

Experimenty felinologů někdy dávají zajímavá plemena. Příkladem toho jsou hlučné kočky. Ocasy se neodřízly, koťata se narodily ve světle najednou.

Kočičí plemena bez ocasu

Na světě není tolik plemen s krátkým ocasem. Bizarní rys zvířete se objevil nejen díky práci chovatelů. Některé druhy se ukázaly v důsledku genetické mutace. Zde jsou ty, které byly pečlivě zachovány a zaregistrovány v Mezinárodní federaci koček.

Kimrik

Malá velikost laskavá kočka. Byl získán v důsledku náhodné mutace kočky Manka. Dlouhodobé kotě, které se tehdy narodilo, bylo věnováno chovu nového plemene koček bez ocasu. Barva je rozmanitá: od červené po kouřové s bílými skvrnami. Dlouhá vlna s hustou podsadou vyžaduje konstantní péči, domácí mazlíček je několikrát týdně vyřazen.

Kočičí plemena bez ocasu

Plemeno koček bez ocasu - po dlouhou dobu už není zvědavost

Zvíře dobře skočí, v tom jí pomáhají svalnaté zadní nohy. Sotva kočky překonávají výšku několikrát vyšší, než je jejich růst může skočit na stůl. Dlouhé zadní končetiny umožňují kočce pohybovat se v závodech, její chůze je jako králík.

Poznámka! Tato odrůda se dobře spojuje s dětmi, miluje pozornost člověka, je velmi připoutaná k majiteli.

Manky

První kotě se objevilo v 19 v. Na ostrově mužů. Proto souhláskové jméno plemene. Poprvé se ukázalo na výstavě v Londýně, od té doby získala popularitu mezi milovníky koček bez ocasu. Ve vzhledu jsou jednotlivci podobní zástupcům Kimrika, ale pouze vlna mnichů je krátká. Je snazší se o to starat: občas je vyřazen domácí mazlíček, omyt, jak se zašpiní. Kočka je hravá a upovídaná, velmi zvědavá na nové lidi.

Poznámka! Někdy může být přítomen ohnutý kočičí ocas. Toto není manželství v plemeni. Kotě dostává dokumenty a je také plnokrevné.

Při křížení zvířat se používá jeden jedinec a druhý s ocasem. To se provádí, protože pletení dvou zástupců bez pádu vede k genetické mutaci a koťata se mohou narodit mrtvá.

Zachování a zvýšení tohoto druhu se vyvinulo díky obyvatelům ostrova. Věřili, že kočky bez ocasu jim přinášejí hodně štěstí.

Různé ocasy s krátkým ocasem

Čány se mohou narodit s krouceným ocasem

Japonský bobtail

Japonský bobtail je další plemeno bezsrstých koček, ponechává své kořeny na 10 v. Zvířata byla používána na lodích k vyhlazení hlodavců. Tato kočka byla považována za součást týmu a Talismana v mořských výpravách. Zvíře váží v průměru 3 kg, má štíhlé tělo a úplnou absenci ocasu nebo malý zkroucený proces. Krátká vlna bez podsady to usnadňuje péči o domácího mazlíčka. V bytě musí domácí mazlíček poskytnout osobní prostor, dát dráp, povýšení pro pozorování situace.

Různé ocasy s krátkým ocasem

Ocas takových koček může mít různé velikosti: od pařezu po malý proces v několika obratlech.

Poznámka! Délku ocasu nelze předvídat. V důsledku křížení lze získat volná koťata nebo ty, které mají malý proces.

Kuril Bobtail

Středně velká kočka. Má vnější podobnost s klusem kvůli akutnímu tlamu a proužkům na těle. Exteriér je keporkakovač, přestávky jsou jasně vyjádřeny na ocasu. Tlaky Kurilz jsou silné. Barva šesti je tradičně šedá. Postava je laskavá a hravá.

Plemeno bylo vyřazeno na konci 90. let. 20. století. Předpokládá se, že první kočky byly přivezeny kuřákům námořníky z Japonska. Tito predátoři jsou krásné krysy. Tým vzal kočku na vyhlazení krys na lodi.

Bobtail miluje plavání, s potěšením tráví čas v koupelně a neodolává, když je vyřazen.

Pixie-bob

Je druh obřích koček. Felinologové se úmyslně pokusili přinést zvíře podobné Lynxu. Domácí kočky byly překročeny s zalesněnými kočkami. Dlouhé testy byly úspěšné v 80. letech. 20. století. První kotě se jmenovalo pixie, jménem plemene bylo vytvořeno jméno.

Obecná charakteristika

Pixi-bob dítě nikdy neurazí

Standard plemene je velká silná zvíře, která vypadá jako lynx. Tělo je obrovské, tlapy jsou silné, čenich je velká a kulatá. Na střapcích rovných uší. Pruhovaná barva, světle červená vlna s černými pruhy.

Přísazení lesní kočky učinilo z tohoto plemene vášnivý lov lovu. Pro údržbu zvířete je vhodný soukromý dům s oplocenou oblastí. Tam bude kočka schopna lovit dost a hrát.

Navzdory působivému vzhledu má kočka láskyplný a dobrý charakter. Nikdy neuráží dítě, vychází s ostatními domácími mazlíčky.

Poznámka! Toto plemeno má genetický rys - zvýšený počet prstů na tlapách. Z tohoto důvodu se zdá, že domácí mazlíček v rukavicích.

Americký bobtail

Plemeno bylo převezeno do Spojených států uprostřed 20 v. Práce byla prováděna s různými plemeny krátkých a čistokrevných koček. Standard - Střední kočka s různými barvami vlasů. Vlasy jsou dlouhé a měkké. Preference se dává zbarvení Colorpoint. Zvíře je aktivně a odolné vůči nemoci. Kočky jsou krásní společníci a cestovatelé. Rád jezdíte v autě.

Poznámka! Při pohledu na majitele kočka vrhá ocas jako pes. Pro přátelskost a společenství obdržel americký bobtail přezdívku „Cat Labrador“.

Karelian bobtail

Domácí mazlíček s hedvábnou vlnou, malý ocas, který dosahuje délky až 12 cm. Hravé zvíře miluje komunikaci s osobou, pravidelně vydává zvuky různých tonality. Má vysokou inteligenci a učení.

Mekong Bobtail

Z Thajska byla přinesena miniaturní kočka s krátkým ocasem, začala být povolána v místě původu. Barva se podobá Siamci. Béžový nebo světle šedý tón kožichu s hnědými nádržemi na obličeji, tlapy a ocasem. Aristokratický nezávislý vzhled klamný. Taková kočka je připojena k majiteli a miluje komunikaci.

Obecná charakteristika

Kočka s malým ocasem nikdy nedovolí, aby se majitel nudil. Neustále si ponoří nos na všechna neprozkoumaná místa. V domě, kde jsou malé děti, se nenávistný prankster stane nejlepším společníkem pro hry a špinavé triky.

Kitty miluje chůzi na čerstvém vzduchu. Můžete s tím chodit na vodítku. Zástupce kočky vypadá jako pes, musí věnovat velkou pozornost.

Plemeno koček bez ocasu: hlavní typy a jejich jména

Taková kočka se klidně chová na procházce

Důležité! Území téměř neznají kočky. To dává těmto zvířatům výhodu oproti jiným plemenům. Je hezké udržovat takové domácí mazlíčky v bytě.

Rysy péče o zvířata

Drahé vzácné zvíře by mělo být krmeno prémiovým krmivami nebo nízkotučným masami, například kuře, krůtí, hovězí maso. Posílit kosti dávejte mořské ryby.

Dlouho -zástupci jsou umytí speciální šampony. Drápy jsou pravidelně řezány. Pro každého mazlíčka je vybrán komplex vitamínů. Uši se pravidelně čistí, oči se omývají. Stejně jako všechna plemena by kočka bez ocasu měla pravidelně navštěvovat veterináře, aby se zabránilo nemocem.

Kočky s krátkými ocasy jsou ideální mazlíčci pro lidi s jakýmkoli pracovním plánem. Budou trpělivě čekat na majitele z práce celý den, nebudou obtěžovat člověka, když se chce uvolnit. U aktivních jednotlivců může tato kočka také vytvořit dobrou společnost, protože miluje procházky, účastní se her a pacienta k dětem. Žádné jsou známé pro dobrý zdraví, vyvážený charakter a oddanost.

Články na téma
LiveInternet