Červená místa na břiše psa: co to je

Stejně jako jakýkoli jiný živý organismus je pro psa kůže jedním z nejdůležitějších orgánů, které provádí velké množství různých funkcí, například chrání před agresivními faktory prostředí, podporuje optimální a konstantní teplotní režim. Epidermis interaguje se všemi vnitřními orgány a systémy, takže v případě poruchy jejich práce se nestará o stav kůže. Červené skvrny na žaludku u domácího mazlíčka mohou být zcela neškodné a naznačují vývoj vážných onemocnění.

Klasifikace vyrážky

Vyrážka je tvorba na povrchu horní vrstvy epidermis, která je vytvořena v důsledku toku patologických procesů v těle. Červená místa na žaludku u psa jsou klasifikována do několika odrůd:

 • primární vyrážky;
 • sekundární;
 • infekční povaha původu;
 • Neinfekční povaha.

Klasifikace vyrážky

Plísňová infekce na břiše v Yorkshire teriéru

Důležité! Chcete -li provést přesnou diagnózu, budete muset kontaktovat veterinární kliniku s domácím mazlíčkem, kde veterinář provede vizuální inspekci a předepsat nezbytné vyšetření. Na základě výsledků provedených testů, s ohledem na individuální vlastnosti těla zvířete, bude vyvinut terapeutický kurz.

Příčiny červených skvrn na těle psa

Skvrna na břiše u psa se může tvořit v důsledku velkého počtu provokačních faktorů. Hlavní důvody rozvoje patologie:

 • neurogenní vyrážky;
 • plísňové a kvasinkové infekce;
 • atopická dermatitida;
 • Kontaktní alergická dermatitida;
 • Slavný mor mor;
 • Trichophytóza a mikrosporie;
 • sarkoptóza a demodelekóza;
 • Vyrážka plenky a pocení;
 • Pyoderma;
 • Leptospiróza.

Některá onemocnění by měla být nalezena podrobněji.

Příčiny červených skvrn na těle psa

Jak vypadá řezací lišejníka na žaludku psa

Plísňové infekce

U psa, s vývojem plísňových infekcí, jsou růžová nebo načervenalá skvrna pokryta hlavně břišními a tříbami. V procesu vyprazdňování močového měchýře zvíře ukazuje svou úzkost a snaží se nemilosrdně čekat svědění oblasti. Bez včasného a kompetentního zacházení se vlna začne vypadnout na místě skvrn, vytvářejí se ulcerace. Jak postupují, ovlivňují se sliznice ústní dutiny, tlapky a nos.

Houby patogenní povahy původu jsou zákeřné v tom, že se přizpůsobují i ​​nejvhodnějším podmínkám „bydliště“, takže se důrazně doporučuje léčit takové onemocnění samy. Veterinární lékař předepisuje efektivní antimykotická činidla na základě výsledků diagnózy.

Poznámka! Zatímco výsledky testů jsou připraveny, lékaři mohou doporučit pomazání ložisek nemoci roztokem miramistinu nebo chlorhexidinu.

Ringworm

Toto onemocnění je charakterizováno tvorbou zarudnutí zaobleného tvaru se rovnoměrnými hranami. Kromě toho vlna zcela vypadne v zanícených oblastech, zvíře se cítí vážně svědění, ze kterého může neustále svědění a kňučení.

Důležité! Posuvné lišejníky - nakažlivé onemocnění. Aby se zabránilo přenosu do domácnosti, měl by se mazlíček dočasně izolovat.

Pet je prokázán veterinárnímu lékaři, on zase provede analýzu a ujistil se o správnosti diagnózy, předepisuje antimykotickou a imunomodulační lék.

Stafylokoková infekce

Stafylokoková infekce má jiné jméno - folikulitida. Kauzační činidlo infekce je lokalizováno ve folikulech a vlasových žárovkách. Vyvíjí se hlavně jako sekundární onemocnění, častěji ovlivňuje psy krátkodobých plemen.

Pokud je vyžadována pomoc odborníka

Folikulit u psů v břišní dutině

Když se infikováno u zvířete, objeví se na loktech, v oblasti podráždění inguinální a břišní dutiny ve formě papulí. Pro léčbu z postižených oblastí je vlna otřesena a ohnisko onemocnění je lokálně léčeno koncentrovanými roztoky s výrazným antibakteriálním účinkem.

Poznámka! Je důležité, aby veterinář identifikoval hlavní příčinu vývoje folikulitu. Nemoc je léčena antibiotiky v kombinaci s místními antiseptiky.

Blecha a klíštěte kousnutí

Dokonce i na těle štěně nebo dospělého psa se vyrážky mohou objevit v důsledku blech a/nebo klíšťatských kousnutí. Buddly podráždění je charakterizováno jasně červeným odstínem. V tomto případě se majitel doporučuje pravidelně provádět preventivní opatření namířená proti hmyzu. Chcete -li to provést, použijte speciální šampony a oleje, límce s efektem anti -bloku.

Známky potravinových alergií

Psi často vyvíjejí alergickou reakci na jídlo, jehož složení obsahuje vysokou koncentraci bílkovin, jakož i chemii domácnosti a léky. K alergiím jsou dokonce plemena: jezevčíci, mopslíci, haski, labradoři a buldoky.

Kromě tvorby červených skvrn na těle je zvíře trápeno hojnou odkročení a sliněním, je možné zvýšení tělesné teploty, letargie, úplného nebo částečného nedostatku chuti k jídlu možné.

Preventivní opatření

Vývoj alergií na krmení pro psy

Poznámka! Zvířata mohou mít alergickou reakci na vakcínu používanou při očkování.

Pokud je vyžadována pomoc odborníka

Většina chovatelů psů nepochybně miluje své domácí mazlíčky, ale kvůli silnému zaměstnání ne každý má příležitost okamžitě vést své děti na veterinární kliniku. Když se na zvířatech objeví první červená skvrna, musíte jednat podle následujícího schématu:

 1. Pečlivě prozkoumejte veškerou kůži zvířete, abyste vyhodnotili oblast léze (je možné, že při takové inspekci bude nalezen klíšťata, která musí být odstraněna).
 2. Sledujte změny v chování zvířete (nevysvětlitelná žízeň, letargie, apatie - úzkostné příznaky, které vyžadují pozornost).
 3. Pokuste se porovnat příznaky s povahou vyrážky a jejich lokalizací.

Pokud se podmínka domácího mazlíčka zhoršuje, musíte najít čas na návštěvu veterináře. Shromažďuje anamnezi a předepíše léčbu.

Červená místa na břiše psa: co to je

Miramistin - antiseptický roztok

Důležité! Použití kortikosteroidních léků může poskytnout krátkodobý účinek, zmírnit svědění a odstraňovat skvrny, ale z dlouhodobého hlediska častěji poškozují.

Preventivní opatření

Nemoci se vždy zabrání než léčba. Pro ochranu domácího mazlíčka před vytvořením vyrážky by se člověk měl řídit několika jednoduchými pravidly:

 • Zvíře by mělo během svého života poskytovat kvalitní strava. Pokud se dává přednost přírodnímu jídlu, měla by strava sestávat ze živočišných produktů a 30 % zeleniny. Pro doplnění nedostatku vitamínů a minerálů se do stravy pravidelně zavádějí přísady;
 • Pokud je zvíře napájeno suchými krmivami, musíte upřednostňovat vysoce kvalitní a vyvážené prémiové a super prémiové kompozice. Je také důležité poskytovat přístup k čisté pitné vodě v neomezeném množství;
 • V zimě, během procházek, místa, kde byla Země ošetřena anti -hlavicovými činidly, protože tato látka může způsobit silnou alergickou reakci. V létě, abyste se vyhnuli rozvoji pocení, byste neměli chodit s domácím mazlíčkem v těžkém teplu.

Červená místa na břiše psa: co to je

Vysoce kvalitní suché krmivo pro psy

Jak ukazuje praxe, tvorba červených skvrn na těle není příznakem vývoje vážných onemocnění, ale neměly by je nechat bez řádné pozornosti. Po řádně vybraném terapeutickém kurzu rychle zmizí svědivé skvrny.

Články na téma
LiveInternet