Jak naučit psa tým „lhát“ doma

Trénink v týmu „Lhace“ je velmi užitečná dovednost. Po jeho zvládnutí může být použito v řadě situací, nemluvě o skutečnosti, že je zásadní pro bezpečnost psa. Výuka domácího mazlíčka je však obtížný úkol spojený s mnoha problémy.

K čemu je tým

Nelze popřít, že „lhaní“ tým je o něco obtížnější trénovat ve srovnání s týmem „SIT“. Je to proto, že většina psů považuje tuto pozici za submisivní, takže vyděšený nebo nervózní dospělý může zažít nepohodlí.

K čemu je tým

Pes provádí příkaz

Tento tým je však užitečný, protože může pomoci domácímu mazlíčku dobře a být v klidu, když je majitel poblíž nebo ne. To je také skvělá pozice pro trénink týmu „místo“.

Kdy začít

Jakýkoli mazlíček ve věku 8 až 12 týdnů se může začít učit příkaz k „ležení“, ale doba trvání tříd musí být upravena. Například psi plemene jack-rassel-terrier se rychle unaví, takže trvání tříd by pro ně nemělo být delší než 10 minut.

Provedení příkazu „lži“ podle normy

Je nutné opustit psa v pozici sezení a odstoupit od něj do 15 m. Pak velí nezbytnou pózu. Pet musí situaci vzít do 3 sekund a zůstat na svém místě, dokud nebude vysloven další tým. Dovednost by měla být provedena dvakrát na různých pozicích.

Obecná doporučení

Mnoho lidí se diví, jak naučit psa tým „lhát“? Zde jsou některá doporučení od zkušených psovodorů:

  1. Dejte příkaz "Posaďte se".
  2. Vložte ošetření mezi přední tlapky a pak si ji rychle vyberte. Pokud pes následuje toto hnutí, měl by lhát. Možná budete muset toto hnutí procvičit několikrát.
  3. Můžete umístit ruku mezi lopatky psa a jemně ji tlačit dolů při pohybu dolů.
  4. Poté, co byl tým popraven, je nutné chválit domácího mazlíčka a dávat léčbu.
  5. V průběhu času byste měli přestat používat léčbu a nechat pouze pohyb ruky. Po několika úspěšných pokusech byste měli přidat příkaz „lehnout si“.
  6. V průběhu času je nutné odstranit pohyb ruky a nechat pouze příkaz.

Poznámka! Školení by mělo být krátké a vtipné. Každá relace je na pozitivní poznámce.

Obecná doporučení

Tým leží v přírodních podmínkách

Hlavní metody školení

Existuje několik nejoblíbenějších způsobů, jak naučit psa tým „lež“.

Způsob výběru chování

Tato metoda se nejlépe hodí, pokud existuje spousta volného času a malý prostor pro práci. Vše, co je třeba udělat, je chytit okamžik, kdy domácí mazlíček je nutný pohyb, je zcela přirozený. To je obzvláště dobré pro psy, kteří zaujímají požadovanou pozici.

Když domácí mazlíček leží přirozeně nezávisle, měli byste mu okamžitě dát pozitivní posílení chválou a poté okamžitě opustit mírnou léčbu.

Asi tři nebo čtyřikrát po náhlé odměňování psa za lhaní bude patrné, že začne chápat, proč je povzbuzován a dává pochoutku. Začne věnovat více pozornosti tomu, co dělá, což přináší odměnu. Ale v takových chvílích může být pes nadšený a již neudělat správný příkaz. V tomto případě byste měli být trpěliví.

Metoda potravy

Toto je nejběžnější a doporučená metoda pro psa se může naučit nový trik. Nejprve je třeba si vzít léčbu v jedné ruce a přimět ji zabezpečit pozici. Natáhněte ruku s pochoutkami, aby pes cítil svou vůni, a pak pomalu spusťte léčbu na podlahu, stále ji drží v ruce.

Důležité! Nejlepší je začít trénovat, pokud pes jakéhokoli plemene již zná příkaz „SIT“. Nejjednodušší způsob je začít zvyknout ze sedavé pozice.

Bez ohledu na to, jak se mazlíček vynoří, jakmile se žaludek dotkne země, je nutné dávat léčbu. Nejdůležitější součástí této tréninkové metody je zbavit se potřeby návnady, v tomto případě dobrot, velmi rychle. Poté, co pes úspěšně vydělá na této poloze třikrát nebo čtyřikrát, měl by přejít na použití prázdné ruky.

Za tímto účelem by měla být léčba naopak. Pak by měla být prázdná ruka zobrazena pes, pak ji zaťat do pěst a opakovat spuštění na zem. Jakmile se váš domácí mazlíček ponoří, dejte si léčbu jinou rukou.

To bude trvat nějakou dobu praxe, ale brzy natažení uzavřené ruky před nosem štěně povede k poloze ležet.

Hlavní metody školení

Trénink týmu mechanicky

Mechanická metoda

Mechanická metoda zahrnuje fyzičtější přístup a je známá jako technika „staré školy“. Jak naučit psa lhát touto metodou? Nejprve musíte domácího mazlíčka položit na bok, dřep dolů a říci příkaz „lh.

Mnoho majitelů také používá chválu, když „pes“ stahují dolů, ale to není nutné a ve skutečnosti to může jen nervóznější a zmatenější.

Důležité! Je třeba si uvědomit, že napětí vodítka musí být uvolněno, když se pes začne pohybovat dolů.

Výběr místa pro trénink

Opuštěné místo je ideální podmínkou pro zvyknutí domácího mazlíčka pro nový tým. Místo známé pro psa je dobře vhodné. Pokud prostor není obeznámen, stojí za to jí dát čas na pohodlí a čichání okolního prostoru.

Poznámka! Stojí za to neustále měnit tréninková místa. Pokud naučíte psa, aby seděl v obývacím pokoji a pak ji požádal, aby seděla na úplně jiném místě, nemusí to udělat.

Hlavní chyby majitelů psů v procesu učení

Jednou z hlavních chyb během tréninku je nadměrné použití síly a zastrašování. Takové metody zpravidla nevedou ke skutečnému výsledku. Během tréninku také nemůžete „humanizovat“ psa. Psi bohužel nerozumí lidské řeči a nejsou schopni okamžitě pochopit, co od nich chtějí.

Hlavní chyby majitelů psů v procesu učení

Trenér se psem

Ne každý bere v úvahu rysy chování domácích mazlíčků při přetahování potřebných dovedností. V důsledku toho je během tréninku ignorován individuální přístup. A stále nemůžete provést lekci příliš dlouho. Pes se může nudit (zejména štěně nebo teenager s krátkou dobou pozornosti, jako jsou teriéři).

Poznámka! Nepracují ve špatné náladě. Toto je správná cesta k katastrofě. S největší pravděpodobností, když pes selže, trenér se rozbije v hněvu na domácího mazlíčka, což povede ke špatnému výsledku.

Tipy pro zkušené trenéry

Zde jsou některé věci, které by měly být zváženy při tréninku psa:

  • Měli byste trénovat po hraní času.
  • Školení by se mělo probíhat bezprostředně před jídlem.
  • Nedělejte příliš dlouho trénink. Krátký trénink trvající 5-10 minut jeden nebo dvakrát denně je pro psy nejlepší.
  • Během lekce byste měli použít clker.

Správná výuka a socializace jsou jednou z hlavních potřeb psa. Je velmi důležité začít trénovat psa co nejdříve. Je třeba si uvědomit, že proces školení je odlišný různými způsoby: německý pastýři studují do jednoho měsíce a pro malou Chihuahua to může trvat nejméně šest měsíců.

Články na téma
LiveInternet