Jak se zbavit vůně psa v bytě

Otázka, jak se zbavit vůně psa v bytě, je docela běžná, protože každý mazlíček, zejména velké velikosti, vyzařuje pro lidskou vůni zcela příjemnou vůni. Dnes například existuje velký sortiment finančních prostředků a možností než mytí psa tak, aby se psem nemračil, můžete se také uchýlit k lidovým receptům osvědčeným roky.

Proč to voní nepříjemně od psů

Existuje mnoho způsobů, jak odstranit vůni psa v bytě, ale nejprve se doporučuje seznámit se s povahou jeho výskytu.

Pokud zvíře najednou začne vyzařovat nepříjemnou vůni, musíte věnovat pozornost stavu domácího mazlíčka. Například sibiřský husky, Pug, Labrador, Bigl, York nemají výrazný zápach. Ale s vývojem patologických procesů v jejich těle se situace může radikálně změnit.

Proč to voní nepříjemně od psů

Vzhled čistého a dobře kusovaného psa

Za prvé, majitelé by měli zkontrolovat následující:

 • Zda se změnila frekvence/trvání estru;
 • stav ušních skořápek (ať už existují podpory, zánětlivé procesy v uších);
 • vzhled vlny (ať už je nalita, ztuhlý, toulavý);
 • Integrita kníru a zubů (zkontrolujte přítomnost nepříjemného zápachu z úst).

Než umýt psa tak, aby necítil jako pes

Zánět v uších - příčina nepříjemného zápachu

Poznámka! Pokud je pozorována dysfunkce mazových žláz nebo pes trpí nedostatkem vitamínu, pak nelze zabránit přítomnosti nepříjemného zápachu v bytě. Musíte psa ukázat veterináři.

Predispozice rodokmenů

Mnoho majitelů nemá ponětí, že každé plemeno se před nákupem psa voní jinak. A někteří zástupci vyzařují daleko od květu, příjemné vůně. Nejvíce „voňavé“ jsou považovány za pastýře a španělky.

Důležité! Pokud si vyberete vhodné produkty péče a pečlivě sledujete hygienu, nepříjemný zápach se v bytě neobjeví.

Sezónní důvody

Vůně zvířete se vždy zesiluje s příchodem tepla. To je především to, že pes je horký. Kromě toho se psi pro chlazení v létě často vrhnou do rybníků a řek a vůně mokré vlny má výrazný kyselý. Také mezi mokrou vlnou je vytvořeno příznivé prostředí pro vývoj patogenní mikroflóry, což rozhodně nesnižuje nasycení exudingové vůně.

Než umýt psa tak, aby necítil jako pes

Je důležité vědět a pamatovat si, že zvíře nemůžete vykoupat šampony, které jsou určeny pro lidi. I když se tomu člověku líbí, například pes by neměl cítit jako jahody nebo čokoláda.

Zbavení vůně psa z předmětů čalouněného nábytku

Psí šampony

Pokud je pes odčiněn prostředkem s bohatou vůní, pak se domácí mazlíček znovu zašpiní, ale již záměrně se zbaví vůně. Ale to není jediný důvod. Faktem je, že kyselá kůže u zvířete a lidí je jiná. U psů se pohybuje od 6-7RN. Lidský šampon proto může vysušit kůži zvířete, oloupání a svědění se na něm objeví.

Umyjte zvíře šampony, jehož složení je navrženo speciálně pro psy. Můžete si je zakoupit v jakémkoli obchodě s domácími zvířaty nebo veterinární lékárni. Nestojí za to ušetřit na pečovatelském produktu, protože použití jejich ekonomického.

Poznámka! Je lepší upřednostňovat bezbarvé šampony, které obsahují, neobsahují barviva a vůně.

Doporučení, jak pes správně umýt:

 • Dlouhá plemena psů před plaváním musí být češena, jinak během praní sklouzne. Mnoho majitelů navíc používá speciální balzámy a klimatizace pro psy, které usnadňují péči o dlouhé vlasy;
 • Tlak vody by neměl být silný, optimální teplota vody je přibližně 45 ° C. Před nanesením šamponu je vlna důkladně zvlhčena, poté se aplikují a třese do kůže v kruhovém pohybu (analogií, jak umýt vlasy na člověka). Odolat nějaký časový interval a omyjte.

Na konci domácího mazlíčka otřete výškou vlny ručníku. Musíte opatrně používat vysoušeč vlasů, abyste nepokresli pokožku.

Zbavení vůně psa z předmětů čalouněného nábytku

Chcete -li se zbavit nepříjemného zápachu na čalouněném nábytku, není vůbec nutné jej dát k čištění nebo změnit na nové. Poměrně rychle eliminovat nepříjemný zápach umožňuje speciální deodorant pro textil s neaggresivním složením. Vhodný je produkt pro pohovky, židle a postele.

Jak odstranit vůni psů z parkety a laminátu

Deodorant pro textil

Stále eliminuje vůni pravidelným čištěním povrchu měkkým štětcem nebo vysavačem.

Poznámka! Pro usnadnění péče o čalouněný nábytek můžete použít odnímatelné kryty.

Domácí mazlíček by měl být přidělen, ležet na pohovkách a postelích, které nejsou přípustné. Postel by měla být měkká a pohodlná a místo je pohodlné, tiché a bezpečné.

Jak odstranit vůni psů z parkety a laminátu

Vynést nepříjemný zápach z koberce je mnohem jednodušší než z dřevěných podlah. Pokud domácí mazlíček několikrát psal na stejném místě, pak je to stále plné nadýmání nebo laminátu, poškození integrity lakového povlaku. Dříve musíte odstranit zbývající moč vlhkým hadříkem a poté povrch umyjte čistou vodou a otřete suchou. Dále je třeba přijmout následující opatření:

 1. Otřete podlahu detergenty bohatou vůní máty nebo levandule.
 2. Připravte si silné kašenky ze směsi vody a sody, ošetřete povrchovým bodem.
 3. Rošt laminátu/parket citronové kůry.

Poznámka! Je zakázáno používat kompozice obsahující chlor, protože při řešení problému nejen nepomohou, ale mohou také poškodit povlak.

Chcete -li zachránit domácího mazlíčka před tímto strašným zvykem, můžete použít speciální sprej.

Lidové recepty z vůně psa

Obrázek 5. Vzhled zázračného mazlíčka přírody & Odstraňovač zápachu

Existuje celá řada lidových receptů, které pomohou efektivně zbavit se zápachu v bytě:

 • Používejte speciální kompozice z veterinárních lékáren, které jsou vyrobeny k ničení organických pachů. Výhodou takových fondů je, že ne maskují nepříjemný zápach, ale zničí patogenní mikroflóru, což je zdroj. Produkty jsou velmi populární: Orange-Oxy, Nature`s Miracle PET skvrna & Odstraňovač zápachu, Bio-Z, Zoosan, Ultrazan, UF2000 atd. Všechny uvedené kompozice jsou pro zvířata zcela bezpečná;
 • Jak již bylo zmíněno, majitelé psů se doporučuje používat odnímatelné obaly pro čalouněný nábytek. Takové textilie se snadno odstraní a umývají;
 • Do stříkací pistole se přidávají 4-6 kapky éterických olejů s teplou vodou, citrusovými nebo jehličnatými s bohatou vůní je výhodnější. Zavlažovací záclony, podlahy, koberce a další povrchy s tekutinou. Hlavní výhodou takového nástroje je příjemná vůně kombinovaná s výrazným antimykotikem a antiseptickým účinkem;
 • účinně absorbuje nepříjemné pachy kukuřičného škrobu. Je rovnoměrně distribuován po povrchu a vysáván po několika hodinách.

Poznámka! Dalším účinným a 100 % přirozeným efektivním nástrojem je obyčejné jablko. Stačí, aby člověk nařídil jablko na polovinu a nasadil místa, kde nepříjemný vůni. Průměrná doba absorpce ovocných pach je 6-8 hodin.

Lidové recepty z vůně psa

Otlučený pes

Můžete pokojně koexistovat s domácími mazlíčky, aniž byste se obávali vzniku nepříjemného zápachu v domě. Stačí pečlivě sledovat zdravotní stav PET, pravidelně čisté a hygienické postupy.

Články na téma
LiveInternet