Pes zavrtí hlavou a ušima: co dělat

Pokud by se stalo patrné, že pes zavrtí hlavou, pak by to mělo varovat majitele, ale není třeba okamžitě panikařit. Nejprve se musíte pokusit to zjistit sami, co může být důvodem tohoto chování, ale pokud se otřesení hlavy zvířete nezastaví, měli byste vyhledat pomoc od veterináře.

Příčiny problémů s ušima u psů

Periodické třesení hlavou je pro psa normálním jevem, ale pokud se toto chování stává pravidelným, pak stojí za to začít znít alarm. V této době se zvíře neklidně, kňučí. To vše může znamenat přítomnost různých infekcí uší.

Příčiny problémů s ušima u psů

Pes zavrtí hlavou - přítomnost problémů s ušima

Ušní otitis média

Tento zánět se vyskytuje hlavně u psů s dlouhými ušima nebo u těch, kteří mají velké záhyby kůže, například buldoky. Právě kvůli přítomnosti záhybů je zablokována sluchová pasáž a vzduch na tomto místě není cirkuluje, v důsledku toho se nahromadí tuk. Pokud do ní vstoupí bakterie, pak se zánětlivý proces okamžitě začne rozvíjet.

Poznámka! Přítomnost hnisavého plaku, otoky ušních skořápek a vzhled nepříjemného zápachu je důkazem toho, že se nemoc v přírodě zanedbávala. Zvíře může přestat jíst a oslabit těsně před našimi očima.

Cizí těleso

Pokud pes často zavrtí hlavou, může důvod spočívat v přítomnosti cizího těla. Při zkoušce může majitel najít korálek, větvičku nebo jiné malé věci, které se mohou během chůze nebo aktivní hry s domácím mazlíčkem spadnout do auricle. Můžete se pokusit získat položku sami, ale musíte být opatrní, abyste ji netlačili ještě dále, a tím situaci nezhoršují. Ale je nejlepší okamžitě vyhledat pomoc od veterináře.

Poškození nebo zatáčení

Během čištění uší můžete získat poškození ušního bubínku bavlněným výtěrem, hlasitým zvukem, například z poklesu tlaku, například během odebírání nebo přistání. Ale blokování je vytvořeno kvůli tvorbě síry, v důsledku toho pes začne potřást hlavou.

Otodektóza, ušní klíště

Nemoc, jako je otodektóza, způsobuje malé klíšťata. Během jejich penetrace jsou poškozeny aurical, sluchový průsmyk a ušní bubínek. Během kousnutí parazitu toxická látka obsažená ve slinách proniká do krve, což způsobuje silnou infekci. Nebude možné to zjistit sami, pouze za laboratorních podmínek.

Příznaky pravděpodobných onemocnění

Inspekce zvířete na přítomnost ušních infekcí nebo cizího těla

Vaskulitida ucha

Tato nemoc ovlivňuje špičky uší, protože je na tomto místě, že existuje velké množství plavidel. Nemoc se může objevit v důsledku alergií, onemocnění ledvin, cukrovkou nebo v důsledku novotvarů.

Poznámka! Na vnitřní straně ušátek se mohou tvořit vředy, které s lékařskou péčí o neřazení postupně zvyšují množství.

Alergické projevy

U psů je dost častého problému. Lze pozorovat příznaky, jako je zarudnutí, otok, svědění. Pokud pes začne neustále svědění, pak se často objeví infekce, v důsledku toho, který se objeví hnisavý výtok, začne se odlupovat špatná vůně a kůže.

Když se voda dostane

Pokud se voda dostala do ucha psa, zvíře také neustále pohybuje hlavou a snaží se ji extrahovat. V tomto případě mu může pomoci pomocí běžné bavlněné vlny. Psi s malými ušima, například Spitz, mohou tímto problémem trpět, ale tento problém neohrožuje zástupce dlouhými ušima.

Chlamydia

Nejprve se k nemoci u zvířat může vyskytnout zcela asymptomatická, ale když jde do druhé fáze, má pes arytmii, úplné odmítnutí jídla, hnisavý výtok z uší, nosu a očí, zvýšená tělesná teplota.

Co dělat, když domácí mazlíček zapadá do uší

Hlavní znamení Chlamydia

Ekzém auricle

Příčinou vývoje nemoci může být přítomnost ekzému v jiných částech těla, vstupující do cizího těla v ušláknutí, klíšťata nebo poškození chemikálií. Hlavní příznaky zarudnutí, otoky, těžké svědění. V tomto případě zvíře neustále zavrtí uši a drží hlavu na jednu stranu.

Infekce ušního psů

Aby se zabránilo vzhledu různých infekcí uší, stojí za to sledovat hygienu zvířete. Pravidelně očistěte uši kontaminantů běžným výtěrem nebo při koupání.

Důležité! Stojí za to ukázat zvíře k lékaři, pokud neustále zavrtí hlavou a zároveň kňučí a nedovolí se dotknout ucha.

Příznaky pravděpodobných onemocnění

Hlavní věc je vzpomenout si na jednu věc, pokud zvíře zavrtí hlavou, pak ho něco znepokojuje a ve většině případů je to kvůli problémům o slyšení orgánů. Následující negativní příznaky se rozlišují, v přítomnosti, jejichž je nutné začít s zvukem alarmu:

 • vzhled nepříjemného zápachu z uší;
 • Zvíře se snaží poškrábat ucho ve všech směrech;
 • přítomnost červenohnědého výtoku z ušpilování;
 • Zvýšení tělesné teploty se pes začne chvění;
 • Zhoršení studny;
 • otok;
 • Hadi pocházejí z ucha;
 • Vnitřek auriky se stává načervenalým a mokrým.

Co dělat, když domácí mazlíček zapadá do uší

Pokud má domácí mazlíček následující negativní příznaky, musí být okamžitě převezena na veterinární kliniku:

 • úplné odmítnutí jídla;
 • letargie;
 • zvýšení tělesné teploty;
 • Purulentní výtok z uší;
 • porušení koordinace pohybů;

Poznámka! Pokud je všimnuto, že pes zavrtí ušima, nemůžete navštívit veterináře „na později“. Pokud nezačnete léčbu včas, mohou se vyskytnout nevratné důsledky.

Důsledky předčasného odvolání vůči veterinárnímu lékaři

Chování zvířat během infekční choroby

Důsledky předčasného odvolání vůči veterinárnímu lékaři

Přítomnost jakékoli infekce nebo onemocnění uší postupuje velmi rychle, takže stav zvířete se okamžitě zhoršuje, objeví se bolest a nepohodlí se nepohodlí a nepohodlí. V pokročilých situacích bude léčba domácího mazlíčka stát několikrát více než v počátečních fázích.

Kromě toho se v přítomnosti jakýchkoli problémů stane pes agresivní a může se chovat zcela nepředvídatelným, což je nebezpečné, pokud má rodina malé děti. V některých případech může progrese nemoci vést k smrti zvířete.

Prevence onemocnění uší

Proč se hlava psa třese, ale teď stojí za to mluvit o tom, co je třeba udělat, aby se zabránilo vzhledu problému. Chcete -li to provést, dodržujte několik jednoduchých pravidel:

 • Denní zkoumání uší psa za přítomnost síry, zarudnutí, nepříjemného zápachu, výboje;
 • Pokud se během koupání zvířete dostala do ucha do ucha, musí být okamžitě odstraněna bavlněnou podložkou;
 • Po procházce po ulici pravidelně čistí uši znečištění;
 • Vyvarujte se podchlazení;
 • Vzhledem k tomu, že cizinci různých infekcí jsou často toulavé kočky a psi, je třeba se vyhnout komunikaci s nimi;
 • S pravidelnou frekvencí, antiparazitická léčba uší.

Když se tedy objeví alespoň jeden negativní příznak, neměli byste se samo -medicate, ale je lepší okamžitě vyhledat kvalifikovanou pomoc specialistovi, abyste se vyhnuli komplikacím a chránili zvíře před smrtí.

Články na téma
LiveInternet