Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

Historie původu plemene

-zvíře s domácím mazlíčkem, které po mnoho tisíciletí žije bok po boku s osobou. Ale na rozdíl od psů jsou to více svobody -nezávislé a nezávislé. Rozvíjejí připoutanost nikoli k majiteli, ale do domu.

Každé pravidlo však má své vlastní výjimky. A mezi mezinárodními zástupci, kteří jsou více jako psi s jejich chováním. Jméno je turecká dodávka.

Historie původu plemene

Před vzhledem vědy, jako je felinologie (přibližně 1871), byly turecké van kočky známé jako „Vana Katu“.

Popis plemene, oficiálních standardů a ceny

Neznáme se s plemenem, Evropané (křižáci), putující po území moderního Turecka od 17. století, objevili krásné dlouhé kundičky a vzali je pro Angoru. Vrátili se domů, vzali si s sebou pár roztomilých zvířat.

Podívejte se s takovými kočkami koček jako

Tyto a další van kundičky, které přišly do Evropy v pozdějším období, se nazývali ruský Angors, bílý prsten -vysoce a další. A teprve v polovině minulého století, v roce 1955, kdy po své cestě do Turecka přinesla novinářka z Británie Laura Lashingtonová s 2 neobvyklými koťatami, poznamenala je jako „turecká van koťata“. V roce 1959 novinář přinesl domů 2 další stejné kotě.

Potomci narození v Londýně zahrnovali nejlepší vlastnosti svých rodičů. To vedlo hostitelku k myšlence, že takové potomky lze získat pouze plnokrevnými zvířaty. Od této chvíle bylo rozhodnuto plemeno plemeno. A po 10 letech se turecká van kočka stala jedním z čistokrevných zvířat existujících na světě. Po 2 letech bylo plemeno uznáno jako mezinárodní organizace zodpovědná za chov a chov koček.

Věděl jsi?S barvou turecké Murky je spojena legenda. Podle ní Pán požehnal kundu za zničení myší poslaných na Zemi ďáblu, aby zničil Noev Ark. Kočka dokonale zvládla misi, která k ní byla přiřazena. A pak, aby poděkoval dělníkovi, tvůrce, požehnal jí, položil pravou ruku na kočku. Od té doby se turecká Murka objevila na levém rameni skvrna, podobná otisku prstu.

Popis plemene, oficiálních standardů a ceny

Kočičí turecká dodávka - Toto je velké svalnaté zvíře s prodlouženým tělem. Končetiny - střední délka a vždy by přední tlapy měly být o něco delší než zadní. Růžové polštáře na tlapách a svazky vlny vyrůstají prsty.

Charakter a inteligence

Toto plemeno Murok je vlastní rozdílu vzhledu v závislosti na věku zvířete. Například dospělí muži jsou více dřepu a velcí než mladí. Puberta končí ve věku 3-5 let. Proto při výběru zvířete je třeba mít na paměti, že domácí mazlíček bude schopen splňovat standardy pouze dosažením tohoto věku.

Vlna turecké Murky napůl -dlouho, bez podsady a ve své struktuře, podobně jako „kožešinový kabát“ norky. Na ocasní vlnu déle. Čím starší zvíře, tím nádhernější a silnější kožich.Klasická barva vlny van kočička je červenohnědá. V něm jsou natřeny ocas a skvrny na tlamě. Zbytek kožichu by měl být sníh -bílý. Přítomnost červenohnědých míst na zádech je přípustná. V tomto případě by barevné skvrny neměly být více než 20 % celého vlněného krytu zvířete.

Důležité!Vzhledem k tomu, že kočky tohoto plemene jsou velmi rádi plavání, jsou to nejméně alergenní zvířata.

 • Váha: Muž - 6–9 kg, žena - 4,5–6 kg;
 • Délka (nos-chop): 90–120 cm;
 • Výška v ramenou: 35–40 cm;
 • Délka života: 15-17 let;

Péče

V popisu kočičího plemene musí turecká dodávka povolit standard WCF:

 1. Tělo: Silný, svalnatý. Krk a hrudník jsou masivní a silné. Tlapky střední délky, zaoblené, se svazky vlny mezi prsty. Ocas střední délky, dobře publikovaný, jako štětec.
 2. Hlava: hlavu ve formě zkráceného trojúhelníku střední délky. Má přímý profil. Brada je silná.
 3. Uši: velké, široké v základně, s mírně zaoblenými tipy. Nastavit rovně, vysoký a svisle.
 4. Oči: oválný tvar, velký, nachází se trochu šikmo. Může existovat jantarová nebo měď, modrá nebo jedno oko Amber a druhé modré.
 5. Vlna: Střední délka, hedvábná, bez husté podsahy, krátce na ramenou a krku, delší na ocasu a „kalhoty“.
 6. Nedostatky: Malá, náhodně umístěná na těle, barevné skvrny by neměly vést k diskvalifikaci dobré v jiných Strot. Vytváření z skvrn je povoleno.
Plemeno turecké dodávky koček má takové uznávané barvy (foto):
 • Červená bílá-
 • Jídlo

 • Krémová bílá;;
 • Nemoci

 • Želva-bílá;;
 • Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

 • Černý a bílý-
 • Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

 • Modrá bílá.
 • Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

Rovněž byla rozpoznána čistě bílá barva vlny, ale pod podmínkou, že budou rozvedeni spolu s klasickým Van Murki, a zvířata s bílým kožichem se nepřekříží společně.

Cena turecké kočky se pohybuje od 400 do 1 000 $, v závislosti na věku a barvě zvířecího kožešinového kabátu.

Charakter a inteligence

Van Kisa - Velmi inteligentní zvíře. Je to laskavé, aktivní a docela drzé. Miluje komunikaci.

Je důležité, aby domácí zvíře byl vyšší než celý domov. Proto bude lezení k mustachioed přítele pravidelně pravidelně. Kočka si také musí být vědoma všeho, co se děje v domě. Bez její účasti nemůže projít žádná událost.

Turecké soupravy zbožňují vodu. Po celé hodiny mohou pozorovat proud vody tekoucí z kohoutku. Mohou si s ní hrát, pravidelně se dotýkat tlapky vody a pak olizovat mokrý kožich. Vlna zástupců tohoto plemene je voda a rychle vysuší. Proto pro ně nejlepší zábava je koupání v otevřených nádržích.

Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

Na rozdíl od svých příbuzných se Van Cats cítí skvěle na vodítku. Může to chodit jako pes.

Vědět, jak dobře vysvětlit jejich touhy, prokázat jejich emoce.

Věděl jsi? Slovo „kočka“ v ruštině je považována za derivát drobné formy starověkého slova „kočka“.

Péče

Ačkoli Van Murka patří k napůl nejtudnějšímu zvířeti, starat se o něj není obtížné.

Vlna

Stačí na to, aby domácího mazlíčka několikrát týdně česlal. Během roztavení se doporučuje každý den vybírat vlnu.

Aktivní hry

Van Cat - velmi hravý mazlíček. Vždy by měly existovat vaše oblíbené měkké hračky a alespoň jednou za 2 dny - příležitost stříkat do vody. Nejlepší je přivést domácího mazlíčka k přírodě do řeky nebo jezera. Bude pro ni místo, kam běžet, a příležitost vylézt na stromy.

Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

Jídlo

Pokud plánujete postavit dietu zvířete na domácích výrobcích, pamatujte, že nabídka by měla mít maso, ryby, vejce a mléčné výrobky.

Například můžete krmit domácího mazlíčka a zakoupit zdroje,.

Malá koťata, až 2 týdny, krmí 10krát denně, včetně jídla. Od 1 měsíce je lze převést na 8-hračkovou výživu s nočním krmením. Až do věku 3 měsíců je kotě dostatečné 6–7 rack výživy a již bez nočního krmení. Od 4 měsíců jsou koťata krmena 5krát denně. Po 5 měsících - 4krát, po 9 měsících - 3krát. Po 1 roce, stejně jako dospělé zvíře, musíte zvyknout kočku na výživu 2-razor: ráno a večer.

Turecká dodávka kočky nebo oddaný pes v kůži kočky

Nemoci

Turecké soupravy od svých předků zdědily nádherné zdraví. Jediná věc, kterou může zvíře obtěžovat, jsou alergie. To platí zejména pro domácí mazlíčky.

Důležité! Pečlivě sledujte své oblíbené.

Díky svým jedinečným charakteristikám vlněného krytu najde turecká kočičí dodávka své místo i v rodině citlivých alergií. Její zvědavost, hravá dispozice a neobvyklé závislosti na vodě nezanechají lhostejnou ani nejvíce melancholickou osobnost.

19

Články na téma
LiveInternet