Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Mnoho milovníků zvířat muselo vidět psy s očima na roli. Takový bolestivý jev se nazývá ztráta očí. Některá plemena psů jsou obzvláště náchylná k této patologii. Pokud má pes oči, musí majitel naléhavě kontaktovat veterináře.

Jak se jmenuje tento jev

Padající oko (Luxatio Bulbi Oculi) je patologie, ve které je oční bulva příliš daleko od oběžné dráhy, což vede k rozvoji jiných nepříjemných onemocnění. Toto onemocnění se také nazývá proplikace.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Ztráta jablek

Proptóza vede k nekróze konjunktivy a rohovky, reliéfu sítnice, kvůli této úplné slepotě dochází.

Důležité! Majitel má 24 hodin., vzít psa k veterináři na operaci. Pokud je čas ztracen, dojde k těžkým komplikacím.

Jaká plemena podléhají této nemoci

Mnoho plemen psů má predispozici ke ztrátě očí. Nejprve to platí pro zvířata s plochým tlakem a zkrácenou lebkou. Tyto výrazné znaky hovoří o Brachycephalus. Skupina brachycefálů zahrnuje mnoho plemen psů: japonský Khin, německý boxer, Chihuahua, Beijes, Spitz, německý boxer, Shi-tzu, Sharpe. Majitelé zvířat by si měli pamatovat, kteří psi vypadnou z očí a budou připraveni tento problém vyřešit.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Zjevné známky patologie

Japonský khin

Tento pes v Japonsku je považován za oblíbeného bohů. Mnoho majitelů se snaží získat toto plemeno pro sebe. Slovo „příbuzní“ přeložené z japonských znamená „vzácné“. Jsou to malí psi vysoké 20–25 cm na košilkách a vážící asi 4 kg. Rozlišují se o dvoukolorové barvě: červená s bílou nebo bílou s černou. Chata na ocasu, uši a krku je o něco delší než na tlapách a trupu. Tito psi mají širokou zploštětou tlamu a oči na válcování. Tato funkce často vede k patologii, když oči začnou vypadnout.

Japonské khiny jsou velmi přátelské, hravé a aktivní. Žijí v průměru 12-14 let. Tato inteligentní zvířata jsou snadno vyškolena a stávají se vynikajícími společníky a strážci.

Poznámka! Majitel péče musí pravidelně umýt oči k psovi a vyčistit ji uši.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Proptóza v počáteční fázi

Německý buldok

Mobilní, neklidní a velmi odolné německé buldoky jsou velmi dobré. Jediným slabým místem v jejich těle jsou oči. Tito psi mají slabé svaly, které drží oční bulvy uvnitř kostní oběžné dráhy. Z tohoto důvodu lze oči zavádět i s mírným zraněním nebo zánětem.

Sharpei

Velký pes má výrazný rys - silné záhyby na krátké písčité vlně. Růst na Withers je 46–51 cm. Tito psi váží 18–23 kg. Sharpees žije asi 11 let. Jsou velmi oddaní majitelům. Kvůli citlivé trávení potřebují přísnou stravu. Tato zvířata mají zploštětou čenich, takže oční bulvy jsou udržovány na oběžné dráze, nejsou dostatečně silné.

Pekingese

Plemeno Pekinges bylo původně zobrazeno pouze pro čínské císaře. V XX století. Tito malí načechraní psi se stali oblíbenými mnoha lidmi. Tito domácí mazlíčci mají silnou dlouhou vlnu, kterou je třeba pečlivě čekat. Barva může být jakákoli. Beijes žije dlouho - 12-15 let.

Tito mazlíčci jsou náchylní k obezitě a potřebují vyváženou stravu. Kromě toho se musíte dobře starat o oči. Vzhledem k zploštělému tlamu Peijesů často vypadnou oční bulvy, které jsou drženy pouze na svalech víček.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Dobrá prevence bude dodržovat pravidla bezpečnosti a hygieny

Chihuahua

Hravý, veselý, mobilní Chihuahua se objevil v Evropě na začátku xx v. A rychle si zasloužil lásku chovatelů psů ve všech zemích. Tito miniaturní psi rostou až 15–25 cm na Withers. Navzdory jejich křehkému zdraví lze Chihuahua nazývat dlouhými lidmi mezi psy: jejich délka života dosahuje 18 let.

Poznámka! Malé lesklé oči Chihuahua často vypadají vypouknuté, takže mohou vypadnout.

Německý boxer

Tito psi rostou na 53–65 cm při rozmnožení a přibírají na váze asi 25-30 kg. Mají krátkou vlnu tygra nebo hnědé barvy, pokryté bílými skvrnami a záhyby. Němečtí buldoci žijí asi 12 let a jsou velmi připoutáni k rodinným příslušníkům.

Vzhledem k konvexním očím těmto zvířatům často trpí prorockém, takže majitel musí pečlivě sledovat stav domácího mazlíčka, často opláchne oči a pohřbíte kapky.

Mopsík

Malé, dřepy, asketní psi s šedou nebo stříbrnou košili jsou známé pro neobvyklý tvar plochých čenich a tlusté záhyby na kůži. Mops je pes s konvexníma očima, takže musí pravidelně pohřbít oční kapky a monitorovat hygienu. Shluk nečistot vede k zánětu a prorokovi.

Důležité! Pugs nelze chodit na prašných místech a mezi vysokou trávou, protože to může poškodit jeho vidění.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Mnoho plemen má predispozici k proplikaci

Příčiny a příznaky ztráty jablka očí

Příčiny ztráty:

 • Zranění lebky. To je zvláště běžné během nehody, kdy oční bulvy mohou doslova létat z oběžné dráhy;
 • Nepřirovnání pravidel hygieny;
 • infekce a zánětlivé procesy;
 • Mechanické poškození: boje pro psy a další. Malí psi se mohou dokonce zranit, takže je majitel by je měl chodit velmi opatrně;
 • příliš těsný límec;
 • zvyk hostitelů přenést zvíře za Withers;
 • patřící k plemeni, které má predispozici k prosaci. U mnoha zvířat je oční jablko udržováno pouze svaly víček. Jakékoli poškození je může oslabit.

Důležité! Pes, který má oči kapky, je těžká bolest a nepohodlí. Příznaky nemoci si těžko nevšimnete, takže musíte veterinárního lékaře kontaktovat co nejrychleji. Tato patologie je viditelná pouhým okem.

Veterinární lékař provede další diagnózu a zjistí, jak je tato nemoc spuštěna. Průběh léčby na tom závisí.

Příznaky a obecné příznaky ztráty:

 • Oční bulva byla po staletí sevřena;
 • Edém Conjunctiva;
 • prolaps oční bulvy;
 • krvavé problémy;
 • silná bolest;
 • slabost, depresivní stav.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Operace musí být provedena během prvního dne

Co dělat v případě očního jablka

Oblíbený mazlíček může operace zachránit pouze. Před cestou do veterináře můžete pomoci zvířeti.

Co může majitel udělat:

 • Uklidněte se a uklidněte psa;
 • Opláchněte místo poškození čistou vodou;
 • 10 min. Naneste studenou kompresu na bolavé místo;
 • položit chirurgický (Elizabeth) límec na domácího mazlíčka;
 • Zvlhčte obvaz a obvazujte je ránu. Obvaz pravidelně navlhčí tak, aby nevyschl.

Pokud má pes oči, je nutné co nejdříve jít na veterináře. Toto onemocnění lze vyléčit pouze chirurgickou metodou. Veterinární lékař provede operaci zvířat: opraví oční bulvy a vytáhne okulomotorické svaly.

Důležité! V žádném případě byste se neměli pokusit zacházet se psem sami.

Co kategoricky nelze udělat

V žádném případě byste se neměli pokusit narovnat oči vlastními rukama a ještě více, abyste mohli vstoupit do rány nečistoty. Neváhejte apelujte na veterinární kliniku, protože pro psa může být viditelné zpoždění.

Je nutné pozorovat preventivní opatření: Nechoďte v houštinách trávy a zaprášených míst. Límec by neměl moc tlačit k krku.

Pes, jehož oči vypadnou: přehled skal

Je nutná naléhavá pomoc veterinárnímu lékaři

Zkušený psovod dobře ví, které psi mají oči, a vzpomíná si seznam náchylné k této papoušce. Pes, který má oči vypadne, potřebuje dobrou péči a kvalifikovanou veterinární pomoc.

Články na téma
LiveInternet