Věk psů podle lidských standardů a překladatelské tabulky

Jak vypočítat věk psa podle lidských standardů?

V tomto článku se dotkneme otázky: Kolik let se psem podle lidských standardů?

Informace o věku zvířete pomáhají přesněji vypočítat množství potravin, drog a vitamínů potřebných pro spotřebu domácího mazlíčka k výběru optimálního času pro zahájení výuky štěně pro provádění určitých příkazů.

Jak vypočítat věk psa podle lidských standardů?

Průměrná doba trvání lidského života je 70-80 let. Psi žijí mnohem méně. Většina z nich zemře po dosažení věku 10-12 let a pouze jednotlivci dokáže přežít až 15-16 let. Jak, jaká kritéria pro porovnání věku psa a člověka? Pokud jde o tento problém ve 20. století, bylo najednou vyvinuto několik teorií.

Věk psího věku podle lidských standardů
Starý pes

V nejoblíbenějších z nich je 1 rok psa 7 let. Na základě toho se ukáže, že ten -oční pes podle věku a vývoje je srovnatelný se sedmi lety -dítětem. Jeden -oční pes je však ve skutečnosti dospělý, s charakteristickým fyzickým a mentálním vývojem.

Psí roky lze překládat do lidí s popsaným způsobem velmi podmíněně a přibližně. Skutečný věk zvířete závisí na plemeni, velikosti, prostředí, počtu dopisů a dalších faktorů ovlivňujících zvíře. Velcí psi ve věku 7-8 let jsou považováni za staré a malé doplňování prahu stáří.

Věk psího věku podle lidských standardů

Není nutné samostatně zvážit, kolik psů je pes podle lidských standardů, je zde speciální stůl. V něm je věk psa stanoven na základě jeho velikosti.

Počet let

Velikost

Psi malých plemen

Uprostřed velikosti psa

Velký

Obří

1 rok

15 let

15 let

15 let

14 let

2 roky

23 let

24 let

22

20 let

3 roky

28 let

29 let

29 let

28 let

4 roky

32 let

34 let

34 let

35 let

5 let

36 let

37 let

40 let

42 let

6 let

40 let

42 let

45 let

49 let

7 let

44 let

47 let

50 let

56 let

8 let

48 let

51 let

55 let

64 let

9 let

52 let

56 let

61 let

71 let

10 let

56 let

60 let

66 let

78 let

Platnost koeficientu korespondence
„Muž v plném zvážení sil“

Data z tabulky neodpovídají vždy realitě, existují výjimky. Věk koni psa „Bigl“ (průměrná velikost), který dosáhl 1 roku, je tedy přirovnáván k 20 letům lidských let.

Ve svém vývoji procházejí psi stejná fáze jako ostatní savci:

 • Štěňata (mláďata);
 • adolescenti (střed mezi štěněm a dospělým psem);
 • dospělé zvíře;
 • Starý jedinec.

Dospělý pes je považován za dosažení svého věku 1 rok.

Platnost koeficientu korespondence

Korespondenční koeficient uvedený v tabulce je také do jisté míry podmíněný. Při přenosu věku psa na člověka a Le Bo zjistili, že v prvních letech života se zvířata vyvíjejí rychleji než ve zralejším věku, v té době, pro lidský rok žijí více než ve starém stáří. Aby to dokázal, porovnal:

 • Okamžik nástupu puberty;
 • Nástup zralosti (když se pes od teenagera kněze změní na dospělého jednotlivce);
 • Délka života.

V procesu studia zvířat vědce nezohlednil jejich velikost a plemeno, což vedlo k chybám, které se vědci pokusili vysvětlit pomocí Klaiberova zákona.

Podle něj by měla velká plemena psů žít déle, protože míra metabolismu je spojena s hmotností živého organismu. Ve skutečnosti to však není daleko od případu. Malí psi (teriéři, Bolones, Beijes) žijí déle než jejich velké protějšky. Pravděpodobně je to kvůli pomalé smrti buněk u malých zvířat. Proces stárnutí zpomaluje, riziko vzniku nemocí se sníží.

Faktory ovlivňující délku života
Děti

Faktory ovlivňující délku života

Průměrná délka života psa závisí na:

 1. Podmínky obsahu. Domácí zvířata žijí déle než yard a divoká. Nedostávají jídlo pro sebe a nekonkurují jiným zvířatům mimo území. Pokud to majitel psa živí dobře, zachází s ním, poskytuje teplé místo k odpočinku, pak je pravděpodobnější, že přežije na limitu pro konkrétní věk než u zvířete, které je zbaveno takové péče.
 2. Strava. Pes musí být nakrmen správně. Je nežádoucí rozvinout nebo přehnat domácího mazlíčka. U štěňat a dospívajících vede nedostatek krmiva k rozvoji křižovatků. Obezita se vyvíjí z nadměrného postupu. Zvířata také potřebují vitamíny. Jídlo by mělo být čerstvé a vyvážené.
 3. Životní styl. Fyzické zatížení ve velkém množství jsou škodlivé. Ale jejich nepřítomnost také negativně ovlivňuje zvíře. Psi musí být procházeni nebo propuštěni na běh. Štěně začíná trénovat od 3 do 5 měsíců věku. Pes je však zvyklý na dlouhý trénink až po dosažení 1 roku.
 4. Životy lékařských postupů ovlivňují život psa (kastrace, sterilizace). Zásadní jednotlivci žijí déle než zvířata, která tímto postupem neprošla. Život opakovaně rodí fenu kratší než muž. Pokud páření prošlo dříve nebo později než ve věku věku, pak to také ovlivňuje počet živých let. Asi 1-2krát ročně by zvíře mělo zkoumat veterináře. Pes musí být včas očkován a ošetřen. Vakcína ji chrání před infekcí nebezpečnými chorobami (mor, helminthias).

Závěr

Věk psa a věk člověka tedy není stejný. Jeden -year -ld pes je považován za dospělého. Životnost zvířete závisí na plemeni a velikosti. Velcí psi žijí méně malé.

Přesný věk psa se počítá pomocí speciální tabulky. Průměrná délka života psa je ovlivněna podmínkami zadržování, kvalitou a množstvím spotřebovaného potravin, životním stylem a přenášenými nemocemi.

Dobrá péče, správná výživa, časté procházky a včasné zkoušky zvířete veterinářem - to vše poskytne psovi dlouhý a šťastný život.

Články na téma
LiveInternet